کد خبر: ۲۳۹۳۱۰
زمان انتشار: ۱۲:۵۵     ۰۸ مرداد ۱۳۹۳
آژانس همکاری امنیتی و دفاعی آمریکا اعلام کرد: واشنگتن قصد دارد بیش از ۵ هزار فروند موشک هلفایر به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار برای مقابله با شبه نظامیان داعش به دولت عراق بفروشد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ریانوستی خبر داد؛ آژانس همکاری دفاعی امنیتی آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: عراق از موشکهای هلفایر برای ارتقای قدرت و ظرفیت حمایت از عملیات زمینی ارتش علیه نیروهای داعش استفاده خواهد کرد. ارتش عراق همچنین از این موشکها برای عملیاتهای ضربت در آینده استفاده می کند. عراق پیش از این نیز موشکهای هلفایر در اختیار داشته و مشکلی برای استفاده از آنها نخواهد داشت.

بر اساس این گزارش در این بیانیه آمده است: این قرارداد شامل حمایت لجستیکی و تدارکاتی و آموزش نیروهای ارتش عراق است و بخش مهمی از سیاست خارجی و امنیت ملی آمریکا را از طریق کمک به ارتقای وضعیت امنیتی شرکای راهبردی تشکیل می دهد. این قرارداد مستقیما از دولت عراق حمایت می کند و به نفع مردم عراق و آمریکا خواهد بود.

این قرارداد از سوی وزارت خارجه آمریکا تایید شده و برای تصویب نهایی به کنگره خواهد رفت. به نظر نمی رسد نمایندگان آمریکایی نیز مخالفتی با فروش این موشکها به عراق داشته باشند.

در ماه جولای آمریکا حداقل ۴۶۶ فروند موشک هلفایر به عراق تحویل داده است. آمریکا از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۷۸۰ فروند از این موشکها را به عراق فروخته است. قرار است ۳۶۶ فروند دیگر از این موشکها در ماه اوت به عراق تحویل داده شود.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز تاکید کرد: آمریکا ۷۱۵ نظامی خود را برای دفاع و حفاظت از اموال و دارایی ها و شهروندان آمریکایی در عراق مستقر کرده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها