کد خبر: ۲۳۹۴۴
زمان انتشار: ۱۰:۱۰     ۳۰ مهر ۱۳۹۰
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: بیداری اسلامی که امروز در سراسر کشورهای عربی و مسلمان مشاهده می‌شود با پرچمداری ایران شکل گرفته است.
به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، اکبر ولایتی شب گذشته در جمع اساتید دانشگاه‌های یزد در دفتر نخبگان این شهر اظهار داشت: پرچم این موج جدید بیداری را شیعه و انقلاب اسلامی برداشته اما در چنین شرایطی دیگر شیعه و سنی معنا ندارد و باید با اتحاد این پرچمداری را ادامه داد.
وی افزود: این بیداری اسلامی، بازگشت به اصول و ارزش‌های اسلامی توسط همه است و این در این تنها عده‌ای از اهل سنت بازیچه قدرت‌های غرب و شرق قرار گرفته‌اند اما عامه اهل سنت در افغانستان، پاکستان، یمن، آفریقای جنوب شرقی و ... از نهضت بیداری اسلامی حمایت می‌کنند.
ولایتی نخستین آفت بیداری اسلامی را تفرقه بین شیعه و سنی دانست و افزود: حداقل سه چهارم مسلمانان جهان اهل سنت هستند که آنها همراه و همگان با شیعه هستند و عده‌ دیگری که شیعه با آنها مبارزه می‌کند و آنها علیه شیعه، از نواصب و بازماندگان خوارج هستند.
وی خاطرنشان کرد: همه شرکت‌کنندگان در نخستین اجلاس بیداری اسلامی که چندی پیش در تهران برگزار شد، معتقد بودند که ایران با اینکه حکومتش شیعه است، قصد دارد بین مسلمانان شیعه و سنی وحدت و بیداری و اعتماد ایجاد کند.
ولایتی تصریح کرد: اکنون 57 کشور عضو کنفرانس اسلامی است اما حتی نمی‌توان یک مورد را مثال زد که راهی را که غربی‌ها مشخص کرده‌اند رفته باشد و به ترقی رسیده باشد.
ولایتی اظهار داشت: اما انقلاب اسلامی بدون مجادله بازگشت به اصل اسلامی و تفکر اسلامی بود و تشابهی با لیبرال دموکرات و سوسیالیست نداشت و به همین دلیل نیز شعار نه شرقی نه غربی را سر داد.
وی افزود: مخالفانی که فهمیدند چه اتفاقی در انقلاب اسلامی در حال شکل گرفتن است، تلاش کردند تا آن را در نطفه خفه کنند اما موفق نشدند.
ولایتی ادامه داد: بسیاری تلاش در شکست این انقلاب و محصور شدن آن فقط در ایران کردند که باز هم موفق نشدند و امروز شاهد بیداری اسلامی با پرچمداری انقلاب اسلامی ایران هستیم.
وی تصریح کرد: در شرایط کنونی هیچ کشور مسلمانی توانایی اینکه قطب و پرچمدار سایر کشورهای اسلامی باشد و راه را برای آنها روشن کند ندارد و برای انسان‌های صاحب فکر و اندیشه روشن است که هیچ کشور، نظام و رهبری مانند جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری نمی‌تواند پرچمدار جهان اسلام باشد.
دبیر نخستین اجلاس بیداری اسلامی عنوان کرد: کما اینکه برای برگزاری نخستین اجلاس بیداری اسلامی نیز هیچ‌کجا را مناسب‌تر از ایران و تهران ندیدند و از 80 کشور دنیا برای شرکت در این مراسم به تهران سفر کردند.
ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بیداری اسلامی کلمه تازه‌ای نیست اما موج جدید آن باعث شد که تمام توجهات در تمام جهان به سمت آن جلب شود.
وی افزود: بیداری اسلامی به معنای بازگشت به ارزش‌های اسلامی است و تاریخ آن به 150 سال پیش باز می‌گردد.
ولایتی تاکید کرد: ایران پرچمدار بیداری اسلامی است و آمدن سران کشورهای اسلامی به ایران برای شرکت در نخستین اجلاس بیداری اسلامی، این مهم را تایید کرد.
وی در این همایش همچنین به تشریح نقش اساسی بیداری اسلامی در اختلالات دنیای شرق و غرب به ویژه در بحث اقتصاد پرداخت و افزود: خاورمیانه حساسیت جهانی دارد و مرکز علم و فرهنگ و تمدن و چهارراه عالم و مرکز جوشش اقتصاد نفت است.
ولایتی تاکید کرد: توقع از همه اقشار کشور، کار در هر صنف و جایگاه در حوزه بیداری اسلامی و همکاری با همتایان خود در کشورهای اسلامی است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۱
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۴۳ - ۰۲ آبان ۱۳۹۰
۰
۰
خيلي بد و غير فني است كه ادم خودش را در جمع تعريف كنه .اگه واقعا ايران منشا هست پس اجازه بديم مردم ساير كشورها به اين نتيجه برسند والا هي ما خودمان تعريف كنيم منشائيم مبدا ايم و فلان
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها