کد خبر: ۲۳۹۴۶۷
زمان انتشار: ۲۰:۵۵     ۱۰ مرداد ۱۳۹۳
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین با تشریح دلایل تعلیق قراردادهای نفتی چینی‌ها از سوی وزارت نفت گفت: چینی‌ها از وزارت کار گلایه دارند؛ چرا که اجازه نمی‌دهند چین نیروهای کار خود را برای اجرای پروژه‌ها وارد ایران کند، همچنین چینی‌ها با این وزارتخانه در مورد حقوق و بیمه‌های اجتماعی دچار مشکل هستند.

به گزارش پایگاه 598، اسدالله عسگراولادی در گفتگو با مهر با تشریح دلایل تعلیق قراردادهای نفتی ایران با چین گفت: وزارت نفت قراردادهای نفتی چین با ایران را ابطال نکرده؛ بلکه آن را برای مدتی به تعلیق درآورده است.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین افزود: وزارت نفت دو پروژه نفتی چین را در ایران تعلیق کرده چرا که معتقد است چینی ها به تعهدات خود عمل نکرده اند در حالی که چینی ها معتقدند برخی اشکالات به کارفرمایی این قراردادها از سوی وزارت نفت وارد است.

وی تصریح کرد: علت تعلیق این قراردادها از سوی وزارت نفت مباحث مالی و تکنیکی عنوان شده که البته با مذاکراتی که بر روی فاینانس های چین برای ایران در حال انجام است چینی ها وعده داده اند که مجددا این پروژه ها را در چرخه اجرا قرار دهند.

به گفته عسگراولادی چینی ها از وزارت کار گلایه دارند چرا که اجازه نمی دهند چین نیروهای کار خود را برای پروژه ها وارد ایران کند. در حالی که ما نیز معتقدیم کارگر نباید از چین وارد ایران شود اما مهندسان و نیروهای فنی و تکنیکی آن باید از سوی چین برای این پروژه ها به ایران اعزام شوند.

وی ادامه داد: همچنین چینی ها با وزارت کار در مورد حقوق و بیمه های اجتماعی دچار مشکل هستند و البته این بحث مورد مذاکره بود و وزارت کار ایران حسن نیت لازم را برای اجرایی شدن این پروژه ها انجام داده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها