کد خبر: ۲۳۹۶۱۴
زمان انتشار: ۱۲:۰۸     ۱۱ مرداد ۱۳۹۳
حجامت به دسته های مختلف طبقه بندی می شود و به طور کلی به دو گروه حجامت عام و حجامت خاص تقسیم می شود. همچنین یک روش تهاجمی به شمار می آید که خون گرفته شده با روش خونگیری معمول بسیار تفاوت دارد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،آرمان زرگران دستیار تخصصی طب سنتی ایران به حجامت عام اشاره کرد و افزود: این نوع حجامت بیشتر در بین مردم شناخته شده است که بین دو کتف انجام و خونگیری می‌شود.
حجامت
وی اظهار داشت: خونی که در حجامت گرفته می شود با خونی که از عروق دست گرفته می‌شود، تفاوت بسیار دارد، زیرا خون حجامت، خون مویرگی است و از مویرگ‌های سطحی پوست گرفته می‌شود.

زرگران در مورد تأثیرگزاری حجامت عام و خاص و تفاوت آنها گفت: حجامت عام بیشتر برای حفظ سلامتی است و جنبه درمانی کمتری دارد و انجام بیش از اندازه آن به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود، در حالی که حجامت خاص بیشتر جنبه درمانی داشته و برطبق کارآزمایی‌های بالینی که انجام شده روی درمان بعضی از بیماری‌ها مؤثر بوده است.

وی با توصیه به اینکه حجامت باید زیر نظر پزشک متخصص طب سنتی انجام شود، تصریح کرد: تشخیص و انجام حجامت برای حفظ سلامتی و همچنین درمان باید تحت نظر پزشک مربوطه باشد چون یک روش تهاجمی است.

وی افزود: به غیر از بحث درمان در حجامت مورد آلودگی نیز مهم است و فرد حجامت شونده این روش را در درمانگا‌ه‌های طب سنتی انجام دهد زیرا انتقال عفونت و باقی ماندن محل زخم بسیار مهم است و اگر روش و محل تیغ زدن مناسب نباشد احتمال عفونت و اثر به جای مانده از زخم زیاد می‌شود.

حجامت

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها