نشانی پایگاه خبری ‌۵۹۸ درفضای مجازی: اینستاگرام: https://www.instagram.com/hashtag_598                                  ایتا: https://eitaa.com/www_598_ir                                       توییتر: Twitter.com/www_598_ir                                       تلگرام: telegram.me/www_598_ir              
آخرین اخبار
کد خبر: ۲۴۵۱۰۵
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۷:۲۳
نتایج یک بررسی نشان می دهد برنامه های سازگار با سیستم عامل آندروید نه تنها اطلاعات گوشی های کاربران را سرقت می کنند، بلکه از یکدیگر هم جاسوسی می کنند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس،‌ سه محقق در بررسی های خود به این نتیجه رسیده اند که جاسوسی برنامه های اندرویدی از یکدیگر سرقت اطلاعات کاربران مانند شماره های کارت های اعتباری، عکس های حساس و ... را هم تسهیل می کند.
 
به عنوان نمونه محققان اطلاعات کارت اعتباری کاربری را از برنامه همراه جیمیل و شماره تامین اجتماعی کاربری دیگر را از طریق برنامه همراه H&R Block ربودند. همچنین آنها توانستند از طریق برنامه همراه NewEgg به شماره کارت اعتباری برخی افراد دسترسی پیدا کنند.
 
در میان برنامه های مختلف همراه تنها برنامه همراه سایت آمازون در برابر نفوذ هکرها و جاسوسی مصونیت داشته است. اگر چه این بررسی ها بر روی گوشی های آندرویدی صورت گرفته، اما محققان می گویند ممکن است گوشی های آیفون و سیستم عامل های رومیزی مانند مک و ویندوز هم در برابر سوءاستفاده های مشابه آسیب پذیر باشند.
 
تا پیش از این محققان تصور می کردند برنامه های همراه مختلف تاثیری بر روی یکدیگر ندارند ولی حال مشخص شده تاثیرگذاری این برنامه ها بر روی یکدیگر اثرات مخربی برای کاربران به همراه می آورد. آلفرد چن و مورلی مائو می گویند با توجه به همین مشکلات کاربران باید از نصب برنامه های مشکوک و ناشناخته خودداری کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: