نشانی پایگاه خبری ‌۵۹۸ درفضای مجازی:   ایتا: https://eitaa.com/www_598_ir                                       توییتر: Twitter.com/www_598_ir                                       تلگرام: telegram.me/www_598_ir

      
کد خبر: ۳۱۶۸۷۸
زمان انتشار: ۱۰:۱۹     ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۴
مدیر عامل سابق استقلال از شرایط فعلی این باشگاه به شدت ناراحت است و حرف هایش را صریح و بی پرده به زبان می آورد: «جواب بده این چه بلایی است سر سرخابی ها آوردی؟»
به گزارش پایگاه 598 به نقل از جام نیوز، علی فتح الله زاده می گوید از این به بعد سکوت نمی کند و حرف هایش را می زند. او مستقیما امیررضا خادم نماینده تام الاختیار وزیر ورزش در استقلال و پرسپولیس را نشانه می رود و حرف های تندی علیه اش به زبان می ورد.

 

* آقای فتح الله زاده می دانیم نمی خواهید این روزها زیاد وارد حاشیه شوید. ولی هواداران استقلال ناراحت هستند. شرایط تیم به این شکل است و باشگاه هم مشکلاتی دارد. خیلی ها از هیات مدیره هم انتقاد دارند و می گویند آنها هم نقش پررنگی در شکست ها دارند. از الان به بعد باید چکار کرد؟

- استقلال و پرسپولیس که جای آزمون و خطا نیست. نمی شود با این دو باشگاه غیر تخصصی برخورد. این دو باشگاه آدم هایی می خواهد که امتحان پس داده باشند و بتوانند از کیان استقلال و پرسپولیس دفاع کنند. این بدان معنا نیست که هیچ آدم تازه ای نیاید، به آن معنی است که حداقل آدم هایی بیاورند که کارنامه شان مشخص است. یک نفر که نمی تواند هر روز قهرمان باشد. من 7 قهرمانی با استقلال آوردم ولی یک بار هم در لیگ برتر پنجم شدیم. تازه پنجمی با این ششمی فرق داشت. ما در آن فصل با سه امتیاز کمتر از قهرمان سوم شدیم ولی الان استقلال با تیم قهرمان 12 امتیاز اختلاف دارد. آن روز ما در آسیا سوم شدیم که خودش با قهرمانی در لیگ برتر برابری می کند.

 

* طرفداران تصور می کردند با جدایی شما و تیم جدید مدیریتی، استقلال دوباره قهرمان می شود. در اوایل فصل هم اینطور به نظر می رسید ولی استقلال رفته رفته قدرتش را از دست داد.

- ببیند ما در فصلی که پنجم شدیم، تا روز آخر بین مدعیان بودیم. بنده افتخارات زیادی در کنار استقلال دارم. در آسیا دو بار سوم شدیم. نایب قهرمان هم شدیم. سایر تیم های ما هم در لیگ قهرمان شدند. از تکواندو بگیرید تا کشتی. هر سال ما چند رشته قهرمان داشتیم. می خواهم بگویم اگر پول بود، چرا در اختیار ما قرار ندادید؟ چرا وقتی ما گفتیم پول بیشتر می دهیم، استقلال را به ما بدهید، نداید؟ من از رئیس جمهور محترم خواهش می کنم پا پیش بگذارد. من تا الان چیزی نگفتم که هوادارن یک وقت ناراحت نشوند ولی از الان به بعد حسابی حرف هایم را خواهم زد.

 

* در چه مورد؟

- در همه موارد. می گفتند فتح الله زاده خیلی در استقلال پول خرج کرده است.

 

* امسال چقدر هزینه شده است؟

- شما شک نکنید خرج استقلال بالای 26 میلیارد تومان بوده است. مطمئن باشید این هزینه شده است. من ریز هزینه ها را در می آورم. از دوستانی که سه روز مانده به پایان لیگ هزینه های استقلال را در کمال بی احترامی در اختیار رسانه ها قرار دادند و جو تیم را به هم ریختند، خواهش می کنم الان هم هزینه های استقلال را بدهند. آنها از عمد این کار را کردند تا تیم به هم بریزد.

 

* دوستان وزارتی منظورتان است؟

- بله، همین وزارت ورزش.

 

* آقای گودرزی؟

- نه، آقای گودرزی نه. هر کسی که آمد و آن لیست هزینه ها را منتشر کرد و دست به شفاف سازی زد.

 

* پس منظورتان آقای خادم نماینده تام الاختیار وزیر دراستقلال و پرسپولیس است.

- بله، ببینید از عمد این کار را کردند. شاید بازیکن موثری بوده که ما به او پول بیشتری داده ایم. شاید بازیکنی بوده که ضعیف کار کرده و ما کمتر پرداختی به او داشتیم. یکسری بازیکن ها تحمل داشتند و پول کمتری از ما گرفتند. ولی از عمد این لیست را زدند تا تیم را به هم بریزنند. هواداران این چیزها را بدانند. خیلی حرف هاست که بخواهم بزنم. حرف هایی که درست و حسابی است و نمی خواهم از روی هیجان باشد. به عنوان یک فرد مستقل حرف هایم را می زنم. چرا الان شفاف سازی نمی کنید دوستان؟ (صدای فتح الله زاده بلند تر می شود) امسال استقلال زودتر از حذفی کنار رفت، دو سال است در آسیا نبوده ولی شما شک نکنید پولی که خرج شده بیشتر از دوره ما بوده است. مگر نمی گفتید استقلال نباید بیشتر از 15 میلیارد تومان خرج کند؟ چرا با مردم بازی نمی کنید؟ چرا به استقلال 20 میلیارد تومان پول دادید؟

 

* یادمان هست که قرار بود هزینه ها بیشتر کمتر شود.

- بله، دوستان چرا دروغ می گویند؟ آقایی که گفتی فتح الله زاده 300 سهم استقلال را به اسم خودش کرده است، من از تو شکایت می کنم. آقای خادم باید ثابت کنی که من سهم باشگاه را به نام خودم زده ام. باید ثابت کنی که من با ثبت یک شرکت این کار را انجام داده ام. باید بیایی و جواب بدهی. من خیلی با شما کار دارم. از هفته آینده حرف هایم را بیشتر می زنم. من از نمایندگان محترم مجلس می خواهم که به این بحث ورود کنند. این چه بلایی است که دوستان سر استقلال و پرسپولیس آورده اند؟ اینطوری می خواستند فوتبال را اداره کنند؟ که پرسپولیس هشتم شود و استقلال ششم؟ هواداران استقلال را خون به دل کردید. جگرشان سوخت. جواب این همه هوادار را چه کسی می دهد؟ بیا جواب بده آقای خادم.

 

* نکته ای که مجیدی هم از آن انتقاد کرد حضور چهره های سیاسی در هیات مدیره استقلال بود. فکر نمی کنید این موضوع به باشگاه ضربه می زند؟ چون مجیدی اعتقاد داشت در آستانه انتخابات مجلس، این چینش ها صورت گرفت.

- من به مجلس و انتخاباتش ورود نمی کنم. باز هم صد رحمت به این مجلسی ها. این آدم ها دنبال کسانی هستند که بله قربان گوی شان باشند. به خدا این فاجعه است. به کسی که تخصصی ندارد، بالاترین و بهترین پست ها را داده اید که چی بشود؟ که این بلاها را سر استقلال و پرسپولیس بیاورند؟ الان همه هوادارن به ما رجوع می کنند که چرا ایستاده ای و سکوت کرده ای؟ پیشکسوت ها می گویند چرا چرا سکوت کرده ای و حرف نمی زنی. دوستان سرشان را مثل کبک در برف کرده اند و چیزی نمی گویند. میلیون ها هوادار ناراحت هستند. دولت بداند که این مردم چه مطالباتی دارند. این تیم ها مال مردم است. باید دست متخصص ها باشد. آقا زبانش دراز است و تازه توهین هم می کند. آقای خادم من اگر چیزی نگفتم به خاطر شرایط بد استقلال بود. از این به بعد حرف می زنم و جواب دندان شکن به شما می دم. رسوایتان می کنم که چکار ها می کنید. چرا وقتی آقای شهریاری 30 میلیارد پیشنهاد داد نپذیرفتید و تیم را به کسی دادید که 20 میلیارد می داد؟ مدعی العموم الان کجاست؟ بیاید سراغ این دوستان.

 

* یعنی آنها به 10 میلیارد کمتر قانع شدند و باشگاه را به دست فرد دیگری دادند؟

- بله.

 

* فکر می کنید هدفی پشت این اقدام بوده است؟

- من می گویم این دوستان چه هدف هایی داشتند. چرا تیم را به ما ندادند؟ ما که پدرمان در این باشگاه در آمد. هوادار دوست داشت در استقلال بمانیم. همین پولی را که امسال دادند، به ما می دادند. گفتیم خودمان هزینه ها را تامین می کنیم و اجازه بدهید سه نفر از عضای هیات مدیره را انتخاب کنیم ولی نگذاشتند. مدعی العموم از اینها نگذرد و ورود کند. این اتفاقات ناگواری افتاده است. باید بررسی شود. مردم صاحب واقعی این تیم هستند. آقایان چرا شفاف سازی نمی کنید. پول ها کجا رفته است؟ به ما 2.5 میلیارد تومان دادیم ولی به بقیه 18.5 میلیارد تومان. الان بازیکنان می گویند بالاتر از 50 درصد نگرفته اند و تازه یکسری ها 30 درصد دریافتی داشته اند. اگر 18 میلیارد تومان تا الان هزینه شده قول می دهم 10 میلیارد دیگر هم تیم هزینه خواهد داشت. در روزنامه حرف هایی که زدید هست. گفتید همه بدهی ها را می دهیم. چی شد پس؟ چرا فرافکنی کردید که من بدهی دارم؟ بگوئید به استقلال چقدر داده اید. من هم می گویم چه چیزهایی برای استقلال گذاشته ام. اگر بدهی بوده، شفاف اعلام کنید. به دروغ می گویند فتح الله زاده 2 میلیارد از پول استقلال از سازمان لیگ گرفت. آقایان یک میلیارد را بابت گیت بلیت از حساب کم کردند، این چه ربطی به فتح الله زاده دارد؟

 

* شما از فصل قبل بدهی داشتید. این را که نمی توانید منکر شوید.

- بله، من بدهی داشتم. مگر می شود بدهی نداشته باشیم؟ من یک سوال دارم. مگر دوستان نگفتند که 20 میلیارد تومان برای این فصل داده اند؟ چرا آقایان همین پول را به من ندادند؟ اگر پارسال 20 میلیارد به بنده می دادند، شما شک نکنید 7 میلیارد سود داشتیم. بنده کلا 2.5 میلیارد از وزارتخانه پول گرفتم و مابقی پول ها را خودم جور کردم. اگر می دادید که بنده و استقلال اینقدر تحت فشار قرار نمی گرفتیم. ولی شما به تعهداتی که به من دادید عمل نکردید. الان ممکن است بگویند ما این پول ها را از بیرون جور کردیم و دادیم. باشد عیبی ندارد. برای من هم از بیرون جور می کردید و می آوردید. من از بزرگتر شما نمی ترسم، هر چه دلتان خواست درباره ام گفتید. از این به بعد حرف بزنید، حرف می زنم آقای خادم.

 

* البته امسال در استقلال حرف از پول های بیشتر بود. درست است؟

- بله، قرار شد 20 تا وزارت ورزش بدهد، 10 میلیارد هم اسپانسر و 5 میلیون هم هیات مدیره جور کند. یعنی قرار بود استقلال 35 میلیارد پول داشته باشد. آن وقت این دوستان می گفتند برای فتح الله زاده 20 میلیارد زیاد است و وامصیبتا. من فقط یک حرف دارم. چرا به من این پول ها را ندادید؟ الان آقای خادم فرافکنی می کند که ما از جیب دولت ندادیم. آقا اشکالی ندارد برای ما هم این پول را جور می کردید. اصلا اجازه می دادید خودمان از بیرون پول جور می کردیم. من همین جا قول می دهم که دوستان امسال بدهی خواهند داشت. من زنده، خادم هم زنده. حالا می بیند.

 

* می گویند شما پول سازمان لیگ و تبلیغات را پیشخور کردید تا بدهی تان کم باشد. در این باره توضیح می دهید.

- پول سازمان لیگ را که گفتم چه شد. ولی من روز اولی که دوستان آمدند گفتم که پول تبلیغات را گرفته ایم. مگر آن روز نمی دانستند، چرا مسولیت قبول کردند؟ مگر من قایم کردم که پول اسپانسر را خرج کردیم؟ با همین شرایط تیم را گرفتید و هیات مدیره را انتخاب کردید. مگر نگفتید همه هزینه ها و بدهی ها را می دهیم، چرا ندادید؟ همه چیز مکتوب در همین خبرورزشی شما هست. بنده گفتم که پول اسپانسر را گرفتیم. تازه یک نکته ای. روزی که من رفتم AFC، 200 هزار دلار به استقلال بدهکار بود. می شد رقمی نزدیک به یک میلیارد تومان. پول را گرفتند و حساب نیاورند. از فن آپ هم که 600 میلیون تومان طلب داشتیم که کم کم این پول را دارند به استقلال می دهند. اینها هم که دیگر پول نیست!

 

* ولی شرایط افشارزاده هم با شرایط شما خیلی فرق نداشت. الان او هم مشکلات زیادی دارد.

- ببین من روی سخنم به هیچ وجه با مسئولان باشگاه و مخصوصا افشارزاده نیست. اینها افشارزاده را هم قربانی کردند. به او قول دادند ولی پول ندادند. خود افشارزاده در مصاحبه ای گفت که خادم قول هایش را برآورده نکرد. من می گویم چرا فرافکنی می کنید دوستان؟ شما شک نکنید که از من طریق مراجع قضایی پیگیر حرف های آقای خادم هستم. در تلویزیون گفت من شرکت زده ام و 300 سهم استقلال را مال خودم گرده ام. بنده اگر این کارها را کرده بودم که الان در خیابان دنبال پول نمی گشتم. 10 سال در استقلال بودم کسی نتوانست بگوید فتح الله زاده فلان پول را برده ولی تو به من تهمت می زنی؟ می دانید ماجرای چیست؟ من به موقع افشاگری های لازم را انجام می دهم. به زودی درباره خادم حرف می زنم. این دفعه تا تهش می روم و اگر حرف بزند، خیلی حرف ها خواهم گفت. بنده می گویم مگر بدهکار نبودم؟ آقا شفاف اعلام کنید. بنده به شما تراز مالی دادم. اصلا می دانید تزار مالی چیست؟ شاید نفهمیده اید. مقصر که بنده نیستم. اگر چیزی در تراز بوده چرا اعلام نکرده اید؟ بنده دست بردار نیستم. شما با بی معرفتی لیست تیم را بیرون دادی و باعث شدی تیم به هم بریزد. الان چرا سکوت کرده ای و لیست هزینه ها را نمی دهی؟

 

* هیات مدیره هم در جلسه آخرشان بحث های مالی داشتند. اینکه کادر فنی که می گفت پولی نگرفته بالای 60 درصد از حقوقش را گرفته است و یا اینکه 2 میلیارد هزینه سفرهای داخلی استقلال شده است.

- خادم باید شفاف حرف بزند. باید به این مسایل ورود کند. اگر او شفاف سازی نکند من خودم هزینه های استقلال را اعلام می کنم.

 

* مگر شما خبر دارید؟

- به هر حال خبر دارم. می توانم هزینه ها را در بیاورم. چطور دوستان با آبروی ما بازی کردند؟ تهمت زدند که سهم استقلال را به اسم خودش زدهاست. آقا جان اگر من شرکت بزنم، مگر ثبت نمی شود؟ چرا اسناد و مدارک رو نمی کنید؟ من تو را ول نمی کنم آقای خادم. هر چه خواسته ای به من توهین کرده ای. از این به بعد حسابی جواب تان را می دهم.

 

* وزیر ورزش از این اتفاقات خبر دارد؟

- بی خبر است. او را دوره کرده اند. ذهنش را نسبت به من خراب کردند. بنده هم دیگر نرفتم از خود دفاع کنم. گوشش را علیه من پر کرده بودند. با اینکه در همین هیات دولت با 4 وزیر خوب هستم، ولی اصلا کاری نکردم. گفتم مهم نیست بگذار دوستان فکر کنند ما خورده ایم و برده ایم.

 

* از اعضای هیات مدیره هم انتقاد زیاد است.

- ببین یک روز گفتم هشدار می دهم که استقلال به جای تبدیل شدن به یک بنگاه اقتصادی تبدیل به بنگاه احزاب شده است. الان هم این حرف را می زنم. از رئیس جمهور خواهش می کنم اجازه ندهد بی رحمانه با طرفداران دو تیم بازی کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها