کد خبر: ۳۱۷۴۸۵
زمان انتشار: ۱۴:۵۸     ۰۳ خرداد ۱۳۹۴
مراسم تشییع پیکر محمدرضا مقدسیان که بر اثر بیماری در اول خردادماه امسال درگذشت، امروز در خانه سینما برگزار شد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، مراسم تشییع پیکر محمدرضا مقدسیان که بر اثر بیماری در اول خردادماه امسال درگذشت، امروز در خانه سینما برگزار شد.

در این مراسم که هنرمندانی همچون مصطفی رزاق‌کریمی، رخشان بنی‌اعتماد، مرتضی رزاق کریمی، مازیار میری، محمدرضا اصلانی، رضا میرکریمی، علیرضا قاسم‌خان، همایون اسعدیان،  منوچهر شاهسواری، جعفر صانعی‌مقدم و فرهاد توحیدی حضور داشتند، کامران ملکی، محمد تهامی‌نژاد، محمدرضا اصلانی، سعید رشتیان رئیس انجمن تهیه‌کنندگان سینمای مستند، بهرام عظیم‌پور رئیس انجمن مستندسازان خانه سینما و حمید جعفری به سخنرانی پرداختند.

تهامی‌نژاد گفت: مقدسیان همه لحظه‌های یک ملت را زیست. ما به مشایعت یک جهان آمده‌ایم. او در انقلاب یک انقلابی فعال بود و در زمان جنگ در محاصره آبادان زندگی کرد

محمدرضا اصلانی در ادامه گفت:‌  از سال 48 با مقدسیان دوست بودم. ما در دهه 50 با هم به حاشیه تهران می‌رفتیم و با کپرنشین‌های حاشیه تهران زندگی می‌کردیم و مستندهای «کودک و استثمار» و «کوره پزخانه» را ساختیم.

رشتیان به عنوان سخنران بعدی گفت: سینما برای مقدسیان ایدئولوژیک بود و نگاهی فراتر از یک حرفه به آن داشت. او به سنت‌ها پایبند بود. امیدوارم جوان‌ها هم مانند او پای سنت‌ها بایستند.

کامران ملکی در ادامه تاکید کرد: قطعه هنرمندان در بهشت‌زهرا (س) پر شده است. امیدوارم شهرداری تهران فضای بیشتری را برای هنرمندان اختصاص دهد. پیکر مقدسیان با هماهنگی خانواده قدرت‌الله پدیدار، در قبر این دستیار کارگردان سینمای ایران که در سال 1383 به رحمت خدا رفت، دفن می‌شود.

پس از برگزاری مراسم تشییع مرحوم مقدسیان در خانه سینما، پیکر او در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) آرام گرفت.
اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها