کد خبر: ۳۱۷۷۹۴
زمان انتشار: ۱۲:۱۰     ۰۵ خرداد ۱۳۹۴
دستیار سابق علی دایی در تیم ملی هدایتی و شرایط خود و برانکو را از عمده دلایل عدم حضورش در پرسپولیس تلقی کرد: :همکاری ام با برانکو غیرممکن نیست اما سخت است.»
به گزارش پایگاه 598 به نقل از جام نیوز، روز گذشته هومن افاضلی با برانکو ایوانکوویچ در هتل المپیک ملاقاتی داشت كه باعث شد شایعه حضور وی در کارد فنی پرسپولیس برای فصل آتی منتشر شود.

 

افاضلی در مورد این خبر توضیحاتی را ارائه کرد که قطعا خواندنی خواهد بود.

 

* آیا قرار است به عنوان دستیار برانکو ایوانکوویچ با ایشان همکاری داشته باشید؟

- خیلی دوست دارم بدانم این خبر را چه کسی در اختیار شما قرار داده است.

 

* این خبر تایید شده و از سوی یکی از اطرافیان برانکو که ارتباط نزدیکی با او دارد به ما داده شده است.

- خب باید عرض کنم که این بحث، بحث حالا نیست بلکه مربوط به چند ماه قبل است. در همان زمانی که برانکو قرار بود به ایران بیاید و سرمربیگری پرسپولیس را به عهده بگیرد. در آن مقطع ایشان از من خواست تا با هم همکاری داشته باشیم.

 

* پس خبر چندان هم اشتباه نیست.

- عرض کردم که مربوط به این مقطع نیست.

 

* ... و شما چرا نپذیرفتید؟

- به دو دلیل نتوانستم این پیشنهاد را بپذیرم. اول مباحث مربوط به نحوه کمک من و همکاری ام با آقای ایوانکوویچ بود. به هر حال من یک مربی صفرکیلومتر نیستم که بخواهم تحت هر شرایطی به عنوان دستیار مشغول به خدمت شوم. باید بتوانم به معنای واقعی کلمه کمک کنم و این کمک کردن شرایط خاص خودش را می طلبد. مسئله دوم هم این بود که ظاهرا در آن مقطع آقای هدایتی چندان تمایلی به حضور من در پرسپولیس نداشتند به دلیل اتفاقاتی که در استیل آذین پیش آمد.

 

* چه مشکلاتی؟

- به هر حال یکسری مسائلی پیش آمد که درون خانوادگی بود و بهتر است به رسانه ها  کشیده نشود. خیلی دوست ندارم در مورد این مسائل صحبت کنم هر چند که ظاهرا آقای هدایتی هنوز این مسائل را فراموش نکرده است.

 

* ظاهرا دیروز هم برانکو را دیدید؟ این ملاقات ربطی به پیشنهاد همکاری به شما نداشت؟

- نه اصلا و ابدا. ما 45 دقیقه دیروز با یکدیگر صحبت کردیم اما هیچ صحبتی از این مسائل پیش نیامد.

 

* چرا مدت هاست که قبول نمی کنید به عنوان دستیار در تیمی مشغول به کار شوید؟

- این تصمیم را از مدت ها قبل گرفتم یعنی از سال 86. در همان مقطع که آقای علی دایی سرمربی تیم ملی بود و من به عنوان دستیار در خدمت تیم ملی بودم. در همان مقطع که از تیم ملی بیرون آمدم تصمیم گرفتم دیگر کمک مربی نباشم و به عنوان سرمربی در خدمت تیم هایی باشم که به من پیشنهاد می دهند کما اینکه چند پیشنهاد خوب هم داشتم اما نپذیرفتم.

 

* چرا؟ یعنی به عنوان دستیار نمی توانید به فوتبال ایران کمک کنید؟

- کمک کردن شرایط خاصی را می طلبد. من در نگاه و اعتقاد خودم تحت شرایط خاصی می توانم کارها را پیش ببرم و زمانی که نتوانم مثمرثمر باشم قبول مسئولیت نمی کنم. از این رو اعتقاد دارم که اگر با ایده های خودم کار کنم بهتر است چرا که انرژی بیشتری خواهم گذاشت.

 

* یعنی هومن افاضلی معتقد است که سرمربی بهتری است تا اینکه دستیار خوبی باشد.

- در این شرایط سنی و تجربی فکر می کنم که می توانم سرمربی بهتری باشم و خیلی برای کمک کردن هماهنگ و مطلوب نیستم.

 

* حتی با برانکو؟

- اتفاقا باید بگویم برانکو را خیلی خوب می شناسم و سال ها با او کار کردم. اگر قرار باشد با یک نفر به عنوان دستیار کار کنم شاید آن یک نفر برانکو باشد اما موضوع این است که هنوز سر این موضوع صحبت و توافقی صورت نگرفته است.

 

* اما خیلی ها در فوتبال ایران از همین راه یعنی دستیاری مربیان خارجی به سرمربیگری رسیده اند. هنوز فراموش نکرده ایم که یحیی گل محمدی صبای قم را رها کرد، به پرسپولیس آمد و دستیار مانوئل ژوزه شد و تنها یکی دو ماه بعد جای او را در پرسپولیس گرفت کما اینکه خیلی ها در آن مقطع می گفتند که از همان اول به گل محمدی پیشنهاد سرمربیگری و جانشینی ژوزه داده شده است. آیا فکر نمی کنید شما هم می توانستید از همین راه به سرمربیگری چند تیم برسید؟

- در ابتدا باید عرض کنم که من هیچ وقت حاضر نمی شوم چنین راهی را بپذیرم یعنی اگر به من بگویند که فعلا دستیار یک سرمربی ایرانی یا خارجی باش تا بعدا او اخراج شود و تو جانشین او شوی چنین پیشنهادی را به هیچ وجه نخواهم پذیرفت چرا که این کار را درست و حرفه ای نمی دانم و با اصولم مغایرت دارد ضمن اینکه هنوز نمی دانیم در آن مقطع آیا به گل محمدی چنین وعده ای داده شده یا نه به تمام این ها اضافه کنید که ما در مورد پرسپولیس صحبت می کنیم نه تیم های دیگر.

 

* خب مشکلش چیست؟

- هم شما می دانید هم من که برای سرمربیگری در پرسپولیس باید شرایط خاص و ویژه ای را داشته باشی که مهمترین آنها حضور و بازی کردن در این تیم است. شرایطی که من ندارم، من در پرسپولیس بازی نکرده ام. به همین خاطر می دانم که در حال حاضر تحت هیچ شرایطی نمی توانم سرمربی پرسپولیس شوم. شاید سال ها بگذرد و موفقیت هایی کسب شود تا بتوانی به عنوان یک مربی که سابقه بازی کردن در پرسپولیس را نداشته باشی در این تیم به عنوان سرمربی روی نیمکت بنشینی. به همین خاطر و با توجه به این دلایل من هومن افاضلی فکر نمی کنم واجد شرایط برای سرمربیگری پرسپولیس باشم که بخواهم از چنین راه هایی به این تیم بیایم.

 

* دوست داریم بدانیم بالاخره اگر برانکو پیشنهاد دستیاری شما در پرسپولیس را بدهد قبول خواهی کرد یا خیر؟

- فقط می توانم بگویم که همان اول به او پیشنهاد منفی نخواهم داد اما احتمالا این مسئله بسیار کم است.

 

* احتمالا کدام مسئله کم است؟ پیشنهاد برانکو یا پذیرفتن شما؟

- هر دو، چون من و برانکو شرایط هم را خوب می دانیم. سال هاست از همدیگر شناخت داریم و می دانیم که چگونه می توانیم مثرثمر باشیم. به تمام اینها اضافه کنید که من شرایط برانکو را در پرسپولیس خیلی خوب می دانم. در کل اگر چه همکاری من و او غیرممکن نیست اما بسیار بسیار کم است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها