کد خبر: ۳۱۸۱۸۳
زمان انتشار: ۱۰:۵۴     ۰۷ خرداد ۱۳۹۴
بازیکن سابق تیم های استقلال و پرسپولیس و ستاره سابق فوتبال ایران گفت: «من خودم هر وقت بخواهم از فوتبال خداحافظی کنم اعلام می کنم و لازم نیست بقیه برای من تصمیم بگیرند.»
به گزارش پایگاه 598 به نقل از جام نیوز، علیرضا واحدی نیکبخت برای پیام صادقیان نصیحت دارد. نصیحتی که از تجربیات شخصی خودش بر جای مانده است.

 

نیکبخت واحدی حرف های جالبی برای گفتن داشت. صحبت هایش را در ادامه بخوانید:

 

* از دربی پیشکسوتان برای مان بگو.

- دربی فقط به اسم پیشکسوتان بود در حالی که همه بازیکنان جوانی بودیم و واقعا بازی خیلی خوب و جذابی شده بود.

 

* برای استقلال هم که گل زدی؟

- بله اما مهم تر از گلزنی ام از این خوشحال بودم که با دوستان خوبم دوباره بازی  کردم یا این که در کنار بازیکنان بزرگی مثل نامجو مطلق بودم. بازیکنانی که به بازی در کنارشان افتخار می کردم.

 

* این گلی که به پرسپولیس زدی جبران آن جدایی ات را از استقلال داشت؟

- نه بابا. من این چیز ها را قبول ندارم. همینطور دور هم جمع شدیم تا یک بازی خوب را کنار هم انجام دهیم و واقعا خیلی هم خوب بود.

 

* با یکدیگر کری هم داشتید؟

- نه، کری برای موقع جوانی مان بود. الان فقط به هم احترام می گذاشتیم و این زیباتر از هر چیز بود.

 

* الان چه کار می کنی؟

- هیچی تمرین می کنم تا بدنم را آماده نگه دارم.

 

* یعنی هنوز می خواهید فوتبال بازی کنید؟

- چرا بازی نکنم؟

 

* برخی از رسانه ها خبر از این داده بودند که از فوتبال خداحافظی کردید؟

- نه اصلا درست نیست. من خودم هر وقت بخواهم از فوتبال خداحافظی کنم اعلام می کنم و لازم نیست بقیه برای من تصمیم بگیرند. حتما این توانایی را در خودم می بینم که هنوز با انگیزه تمرین می کنم.

 

* هدف نیکی از ادامه فوتبال چیست؟

- در فوتبال ما آن قدر آدم های ضعیف ورود پیدا کرده اند که باعث تضعیف آن شده اند. با این شرایط منی که هنوز آمادگی لازم را دارم چرا نباید بازی کنم؟

 

* استقلال فصل بدی را سپری کرد. چه نظری دارید؟

- ترجیح می دهم در این باره هیچ حرفی نزنم.

 

* چرا؟

- صحبت نکنم بهتر است.

 

* پیام صادقیان و حاشیه هایی که دارد یاد آور علیرضا نیکبخت واحدی است. قبول دارید؟

- من اگر آن موقع حاشیه داشتم 87 بازی ملی هم داشتم و جز ستاره های فوتبال ایران بودم. البته پیام بازیکن خیلی خوب و آماده ای است و واقعا دارد حیف می شود. من دوست دارم یک نفر بیاید و به او بگوید چه اشتباهی می کند. او الان به کمک نیاز دارد و حیف است که یک بازیکن با این همه توانایی که دارد وارد حاشیه شود.

 

* اما کسی برای نیکبخت این کار را نکرد تا به او بگوید راه درست را برود؟

- من دوستان به ظاهر دوست زیاد داشتم در حالی که آن ها دوست واقعی من نبودند. الان آن دوستان کجا هستند؟ تا زمانی که ستاره بودم دور من می چرخیدند اما الان خبری از آن ها نیست. به خاطر همین از پیام می خواهم گول این افراد به ظاهر دوست را نخورد.

 

* خیلی ها به صادقیان به خاطر رفاقت صمیمی اش با امیر تتلو انتقاد می کنند؟

- من از کسی اسم نمی برم اما از هنرپیشه گرفته تا شخصیت های اجتماعی یا حتی سیاسی همه می گویند ما استقلالی هستیم یا پرسپولیسی. این نشان از اهمیت فوتبال بیش تر از همه رشته ها دارد. به همین دلیل من انتظار دارم پیام هم قدر فوتبالیست بودن خود را بداند و بیش تر از توانایی هایش استفاده کند.

 

* آن زمان کسی نبود این حرف ها را به نیکبخت بزند و مشخص است که این صحبت ها را از روی دلسوزی می زنید.

- بله صد در صد همینطور است. من دلم برای پیام می سوزد. چرا باید اشتباهات او را علنی کنیم؟ اشتباهات نیکبخت را علنی کردید و او را کشتید در حالی که اگر خیلی دوستانه می آمدید و به او می گفتید که اشتباهت این است شاید من این قدر به مشکل نمی خوردم. چرا باید این قدر راحت با آبروی آدم ها بازی شود در حالی که راه درست تر کمک به آن ها است. مسلمان واقعی کسی است که باید و به یک نفر کمک کند نه این که اشتباه او را علنی کند. در این چند سال چند ستاره به فوتبال ایران اضافه کردیم؟ زمان ما تیم ملی 15 تا ستاره داشت اما الان شما بیایید و یک ستاره از تیم ملی نام ببرید. متاسفانه فوتبال مان را هم داریم نابود می کنیم.

 

* آن آدم هایی که به قول خودت به نیکبخت و فوتبالش ظلم کردند را می بخشی؟

- نه هیچ وقت آن ها را نمی بخشم. نه خودم و نه خانواده ام هیچ وقت آن ها را نمی بخشیم. آن ها ظلم زیادی به من کردند و در اوج فوتبالم به من ظلم کردند. البته من هر چه هستم همینم یعنی پشت و رویم یکی است اما این آدم ها خودشان هزار چهره دارند. باز خدا را شکر هنوز هم که مردم من را بیرون می بینند آن قدر برایم احترام و ارزش قائل هستند که همین برایم کافی است. اما نمی دانم آن آدم هایی که به من ظلم کردند بعدا چه حرفی برای گفتن دارد.

 

* حرف آخرت؟

- پیام صادقیان این حرف ها را علیرضا نیکبخت دارد به تو می زند گول افراد به ظاهر دوست را نخور. قدر فوتبالت را بدان و بیش تر تلاش کن.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها