کد خبر: ۳۱۸۴۰۷
زمان انتشار: ۱۱:۵۳     ۰۹ خرداد ۱۳۹۴
علی کفاشیان حالا می تواند به آینده امیدوار باشد. او که با بلاتر نقد حساب کرده بود حالا خود را قطبی در فوتبال آسیا می بیند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از خبرآنلاین: پایان انتخابات فیفا ، شروع عصری جدید برای علی کفاشیان است. او حالا یکی از شرکای منطقه ای سپ بلاتر در فوتبال دنیا محسوب می شود. فارغ از اینکه رئیس در حرف زدن هایش همه چیز را به شوخی و خنده می گیرد اما یکبار دیگر در یک مجمع ، او درست به هدف زد و اقلا برای خودش حالا پیروز است. حالا محمود اسلامیان ، نایب رئیس اصفهانی آقای رئیس و محمود گودرزی ، وزیر ورزش دولت یازدهم باید بیش از قبل با داشتن چنین رقیبی برای انتخابات فوتبال انتهای امسال مشکل داشته باشند. علی کفاشیان تنها 10 روز قبل بود که در تهران و با هزینه دولتی کمیته ملی المپیک ایران توانست وزنی بیشتر در انتخابات فیفا پیدا کند. رئیس فدراسیون ایران در جو زدگی ورزش کشور برای ملاقات با شیخ کویتی توانست از هزینه هایی که دولت برای این بازی ها پرداخت ، میزبان 15 کشوری باشد که باید قول نهایی شان را می دادند که قرار است به بلاتر رای بدهند و این قول را دادند. کفاشیان اینگونه است که توانسته خود را به جایگاهی برساند که شیخ کویتی درباره اش به وزیر ورزش بگوید:«درباره تغییرات در ورزش تان مختارید اما ما دوستی در ایران داریم که می خواهیم کمی بیشتر هوایش را داشته باشید. منظورم علی کفاشیان است.»

کفاشیان در تهران توانست لیدر منطقه ای برای 15 رای قطعی به بلاتر باشد ، این آرا به اضافه تک رای خودش، یعنی 16 رای در کیسه بلاتر. بلاتر که در روز انتخاب 133 رای آورد . این یعنی کفاشیان تقریبا چیزی نزدیک به 13 درصد آرای پیرمرد سوییسی را برایش جمع کرده و این ارتباط تنگاتنگ است که سبب می شود رئیس نایینی فوتبال ایران ، اولین نفری باشد که سعی می کند به صورت رسمی برای بلاتر پیام تبریک بفرستد. کفاشیان که استاد بازی مجامع است ، الان به این فکر می کند که چطور وزنش را پررنگ تر از قبل کند. او که حالا نایب رئیس فوتبال آسیا هم هست ، دیگر خیلی سخت تر از این تکان می خورد که حتی کارشناس با تجربه ای مثل دادکان می گوید:«کاری ندارد ، بگیرید ببریدش توی اتاق ، بگویید استعفاء بده و برو!»

انتخاب بلاتر اگرچه چالشی بزرگ است برای فوتبال دنیاست اما کفاشیان را اقلا برای سال های پیش رو بیمه می کند. حالا او که در دل همین کمپین های حمایتی توانست بدون دردسر 8 میلیون دلار پاداش صعود تیمش به جام جهانی را از بانک های آمریکایی طرف قرارداد فیفا خارج کند و در اختیار سفارت ایران در سوییس قرار دهد ، برای انتخابات دور بعدی ریاستش هم که اسفندماه در تهران برگزار می شود ، حاشیه امنی ایجاد کرده است. یعنی دیگر او را به بهانه بازنشستگی یا هر چیز دیگری چون این نمی توانند حذف کنند ، مگر اینکه از همین حالا ، کاندیداهای رقیب او بتوانند مسیری را که کفاشیان 7 ساله طی کرده ، طوری بپیمایند و رفاقتی فراتر از مرد تیزهوش نایینی پیدا کنند که با آن بتوانند رای شیخ و بالاتر از او ، بلاتر را از کفاشیان برگردانند. پس باید کاری کنند فراتر از شیوه کاری کفاشیان که در این دو سال نشان داده ، از شیخ حرف شنوی دارد ، به خواست او رای می دهد و با اذن او پست می گیرد!

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها