کد خبر: ۳۱۹۳۹۷
زمان انتشار: ۰۸:۴۹     ۱۸ خرداد ۱۳۹۴
شاید در نگاه اول طرح معماری مایکل گرین در رقابت Réinventer در پاریس با سایر پروژه‌های ساختمانی سایر شهرها چندان تفاوت نداشته باشد، اما آنچه ساختمان‌های 35 طبقه «Baobab» را منحصربفرد ساخته، چوبی بودن کل بنایی با این ارتفاع است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا، جزئیات این پروژه در مراحل ابتدایی بسیار خیره کننده است. این شرکت برای ساخت برج دوقلوی بائوباب از شیوه‌هایی بهره خواد گرفت که پیش از این برای ساخت بناهای چوبی ضدآتش و مقاوم‌تر از فلزات مورد استفاده قرار گرفته است.

این پروژه با مساحتی بالغ بر 6450 متر مربع برای بلوار پرشینگ پاریس طراحی شده است. در مجاورت برج اصلی، ساختمان‌های کوچک چوبی با کارکرد مسکونی، تجاری و اداری در نظر گرفته‌شده‌است. این مکان از کلیه امکانات شهری از جمله ایستگاه اتوبوس، خوابگاه دانشجویی، پارکینگ و محل شارژ خودروهای الکتریکی بهره‌مند خواهد بود.به گفته گرین، بلوار پرشینگ پاریس مکانی ایده‌آل برای پذیرش نسل بعدی ساختمان‌ها است .

رقابت Réinventer با هدف ترویج ایده‌های نوی معماری و ایجاد انگیزه برای طراحی بناهای ویژه شهر هوشمند پاریس 2050 در این شهر برگزار شده است. تابستان امسال، نتایج این رقابت اعلام خواهد شد و سرانجام برنده این مسابقه با کمک مقامات شهری امکان اجرا و پیاده سازی طرح پیشنهادی خود را خواهد داشت.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها