کد خبر: ۳۱۹۵۰۳
زمان انتشار: ۱۱:۴۸     ۱۸ خرداد ۱۳۹۴
استاد میرباقری در مراسم گرامیداشت شهدای یمن:
رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم افزود: جبهه غرب [لیبرالیسم] با چین [کنفوسیوس] فقط وارد جنگی اقتصادی شده است اما با جمهوری اسلامی ایران علاوه بر جنگ اقتصادی و مهمتر از آن، جنگی ایدئولوژیک را شروع کرده است که اگر پیرو مکتب امام خمینی بمانیم ان شاء الله قطعا پیروز خواهیم بود. واقعیت دنیای اسلام به غیر از مکتب امام خمینی و اسلام ناب محمدی، دارای دو سری نفاق و انحراف است.
به گزارش سرویس اندیشه دینی پایگاه 598، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدمهدی میرباقری، رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم، در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت قیام ۱۵ خرداد و همچنین گرامیداشت شهدای یمن در هیئت الرضا تهران برگزار شد، سخنرانی کرد.

بر اساس این گزارش، رئیس فرهنگستان علوم اسلام قم نهایت هدایت و کمال بشریت را پس از ظهور حضرت بقیه الله الاعظم دانست و افزود: زمانی که حضرت حجت در عالم تجلی نمایند، نه تنها انسانها به واسطه ی حضور امام زمان، دگرگون شده و باطن بین می شوند بلکه حتی زندگی حیوانات، گیاهان و حتی جامدات هم زندگی دیگری خواهند بود.وی افزود: به بیان دیگر، عصر ظهور، زندگی در نوعی بهشت زمینی است و تا امام، نیایند این شرایط ایجاد نخواهد شد.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم با اشاره به قیام ۱۵ خرداد و اهداف امام راحل از نهضت، گفت: امام خمینی رحمة الله علیه فرمودند "انقلاب و حکومت ما مقدمه و در امتداد حکومت حضرت ولیعصر است". فلذا حکومت را به سمت فلسفه و نوع حکومتداری غربی بردن، خیانت است.

ایشان در ادامه خاطرنشان کردند: صد البته که هیچ کس با رفاه و امنیت و غیره مخالف نیست. اما آنچه که غربی ها از آرمان ها و ایده آل های حکومت خود می گویند دروغ است.

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری بزرگترین مانع بر سر راه ظهور را حاکمیت تمدن مادی دانست و افزود: تمدن مادی علنا و با صدای بلند با تعابیری همچون "خدا مرده است" و "دین بزرگترین افیون زندگی بشری و سرشار از عقده های جنسی است" ، مردم را به دوری از انبیا و روی آوردن به زندگی مادی و دنیوی دعوت می کند.

وی در تکمیل سخنان خود، تمدن مادی را به "غرب" با مکتب های فکری ای چون "لیبرالیسم" و "شرق" با تفکر "سوسیالیسم" تقسیم کرد.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در جمع شرکت کنندگان در یادبود قیام ۱۵ خرداد، گفت: بعد از فروپاشی مارکسیسم و کمونیسم با روشنگری ها و زحمات امام خمینی و یاران او چون شهید مطهری، جهان عملا وارد سه جبهه شد.

وی در تقسیم بندی این سه جبهه افزود: غرب با لیبرالیسم به رهبری آمریکا، شرق با کنفوسیوس به رهبری چین و اسلام به رهبری ایران.

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری در تبیین مواجهه غرب با دو جبهه دیگر، افزود: جبهه غرب [لیبرالیسم] با چین [کنفوسیوس] فقط وارد جنگی اقتصادی شده است اما با جمهوری اسلامی ایران علاوه بر جنگ اقتصادی و مهمتر از آن، جنگی ایدئولوژیک را شروع کرده است که اگر پیرو مکتب امام خمینی بمانیم ان شاء الله قطعا پیروز خواهیم بود.

وی در تبیین حقیقت جبهه ایمانی و اسلام گفت: واقعیت دنیای اسلام به غیر از مکتب امام خمینی و اسلام ناب محمدی، دارای دو سری نفاق و انحراف است. یکی اسلام خشن و سلفی گری امثال القاعده و طالبان و داعش است. و دیگری اسلام لیبرالی و بی تفاوت امثال اسلام اندونزی و ترکیه است. اینها هر دو مردودند چرا که از مکتب اهل بیت کاملا مجزا هستند.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در بخش پایانی سخنان خود در گرامیداشت شهدای یمن خاطرنشان کرد: مأموریت ما در این دوران، آماده کردن دنیا برای ظهور و مهیا کردن خود و مردم برای جدا نشدن از اهل بیت و استقامت در ایمان برای دور ماندن از شر فتنه هاست.

لازم به ذکر است که مراسم هیئت الرضا (محفل بسیجیان و رهروان شهدا) در تاریخ ۱۵ خرداد با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید محمد مهدی میرباقری و مداحی حاج محمدرضا طاهری و حاج عبدالرضا هلالی در در حسینیه موسی بن جعفر (ع) واقع در میدان خراسان تهران برگزار شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۱
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها