کد خبر: ۳۱۹۷۸۶
زمان انتشار: ۰۰:۳۸     ۲۰ خرداد ۱۳۹۴
دادستان کل کشور خبر داد:
دادستان کل کشور از ارسال نمونه سم حادثه فوت زائران عربستانی در مشهد به تهران برای انجام سم‌ شناسی خبر داد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در جمع خبرنگاران در مورد پرونده مسمومیت زائران عربستانی در مشهد گفت: در این زمینه چند نفر بازداشت هستند تا از آنها تحقیقات صورت گیرد. هتل هم پلمب شده تا تحقیقات در ابعاد مختلف این ماجرا صورت گیرد. همچنین نیروهای اطلاعاتی و انتظامی و سایر بخش ها زیرنظر دادگستری مشهد مشغول بررسی این حادثه هستند و تحقیقات در حال انجام است. در حال حاضر نمی‌توانیم مطلبی را به صورت قطعی اعلام کنیم. سم، برای انجام سم شناسی به تهران ارسال شده است و فکر می‌کنم ظرف روزهای آینده بتوانیم با تحقیقاتی که از بازداشت‌ شدگان انجام می‌شود و تحقیقاتی که روی سم صورت می‌گیرد، ابعاد قضیه را روشن کنیم.

وی گفت: البته این حادثه عمدی بوده یا سهوا و بر اثر استفاده از سموم برای دفع حشرات رخ داده است یا خیر، نمی‌توان مطلبی را به صورت قطعی اعلام کرد. اما شاید ظرف ساعات یا روزهای آینده بتوان به عوامل این حادثه اشاره و موضوع را بیان کرد؛ البته بعضا برخی رسانه‌های خارجی سوار این موج شده‌اند و از این حادثه سوءاستفاده می‌کنند و با توجه به اینکه این ماجرا از سوی مسئولان قضایی، اطلاعاتی و انتظامی در حال بررسی است باید مراقب سوءاستفاده دشمنان باشیم تا از این ماجرا بهره‌برداری نکنند. فعلا در این زمینه ۵ نفر بازداشت شده‌اند و تحقیقات ادامه دارد.

دادستان کل کشور درباره بازداشت بقایی و اتهام وی اظهار داشت: فعلا این فرد بازداشت است و تحقیقات انجام می‌شود، مسائلی نسبت به این فرد مطرح است که در حال تحقیق هستیم.

وی همچنین درباره وکلایی که حق‌الوکاله‌های میلیاردی دریافت می‌کنند، گفت: وکالت یک امکان بسیار خوب برای دستگاه قضایی است اما وکیل ناسالم بزرگ‌ترین تهدید برای دادرسی عادلانه است؛‌ دستگاه قضایی بنا دارد ضمن میدان دادن به وکلای سالم،‌ با وکلای ناسالم برخورد کند و اجازه ندهد اینها میدان پیدا کنند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها