کد خبر: ۳۷۴۵۸۹
زمان انتشار: ۱۷:۴۰     ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵
با نمایش بیست و دومین قسمت از سریال تلویزیونی معمای شاه، در ادامه روایت تلاش‌های صورت گرفته برای ملی شدن صنعت نفت، سرانجام آرزوی دیرینه ملت ایران برای ملی شدن صنعت نفت محقق می‌شود.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از روابط عمومی سریال معمای شاه در قسمت‌های گذشته مخاطبان این سریال شاهد تلاش‌های طیف‌های گسترده‌ای از مردم برای ملی شدن صنعت نفت بودند. در قسمت بیست و یکم با ترور رزم آرا، آخرین مانع این اتفاق از پیش پای مجلس برداشته شد و حالا در قسمت بیست و دوم این روایت با نمایش این رخداد تاریخی مهم تکمیل می‌گردد.

برای این قسمت، تصنیف «ای ایران ای مرز پُر گهر» که با صدای سالار عقیلی برای این مقطع ضبط شده نیز پخش خواهد شد.

همچنین در بخش داستانی سریال، عروسی گلنار و محمود به نمایش کشیده می‌شود. البته این مراسم چندان بی حاشیه نیست و به واسطه اتفاقی که در میانه آن رخ می‌دهد، از مسیر طبیعی خارج می‌شود.

این سریال 80 قسمتی به نویسندگی و کارگردانی «محمدرضا ورزی» و تهیه‌کنندگی «علی لدنی» در سیمای جمهوری اسلامی ایران ساخته‌شده است. 80 بازیگر اصلی، 520 بازیگر فرعی و بیش از 560 نفر از عوامل پشت دوربین از اردیبهشت سال 1391 تاکنون در ساخت این اثر همکاری داشته‌اند.

معمای شاه به‌مرور وقایع تاریخی، اجتماعی و سیاسی ایران در فاصله سال‌های 1317 تا 1357 هم‌زمان با دوران پهلوی دوم می‌پردازد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها