کد خبر: ۳۷۵۲۴۱
زمان انتشار: ۱۲:۰۴     ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵
نیروهای مبارز سازمان الفتح بر انجام آموزش‌ها و تاکتیک‌های نظامی و چریکی تاکید بسیار داشتند، علی‌الخصوص در جبهه لیتانی و نبطیه که خط مقدم جبهه جنگ با اسرائیلی‌ها بود.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از افکارنیوز: سردار سرلشکر سید یحیی صفوی در خصوص حضور خود در جنگ با اسرائیل در جنول لبنان در کتاب خاطراتش که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است می گوید: بعد از اتمام دوره آموزشی جنگ‌های چریکی در اردوگاهی در فلسطین، یک روز آقای حیدری آمد و گفت: آیا می‌خواهید به جنوب لبنان بروید؟
 
در جواب ایشان گفتم: از خدا می‌خواهیم که برویم. ایشان من و آقای فضائلی را با همراهی خودشان به لبنان بردند.
 
بعد از رسیدن به لبنان به یکی از مقرهای فلسطینی‌ها  واقع در شهر بیروت وارد شدیم و آقای حیدری ما را به نیروهای مستقر در قرارگاه معرفی نمودند. یعد از یک روز استراحت و بازدید از منطقه مسلمان نشین بیروت به شهرهای صور و صیدا رفتیم و به یک واحد فلسطینی واقع در منطقه رودخانه لیتانی معرفی شدیم.
 
نقطه رودخانه لیتانی در خط مقدم جبهه جنگ با اسرائیل بود.
 
نیروهای مبارز سازمان الفتح بر انجام آموزش‌ها و تاکتیک‌های نظامی و چریکی تاکید بسیار داشتند، علی‌الخصوص در جبهه لیتانی و نبطیه که خط مقدم جبهه جنگ با اسرائیلی‌ها بود. من و آقای فضائلی در واحد خمپاره انداز 81 میلی‌متری همین جبهه لیتانی خدمت می‌کردیم و شب‌ها نیز به مدت 3 ساعت در باران شدید و وضعیت خیلی سخت نگهبانی می‌دادیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها