کد خبر: ۳۹۱۳۰۹
زمان انتشار: ۱۳:۱۷     ۰۹ شهريور ۱۳۹۵
در پي پخش فيلم استقرار سامانه اس۳۰۰ در نزديكي مركز هسته‌اي فردو، مشاور امنيتي اوباما و سخنگوي وزارت خارجه امريكا به اين موضوع واكنش نشان دادند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از نسيم، مشاور امنيت رئيس جمهوري آمريكا عصر دوشنبه در نشست خبري روزانه كاخ سفيد در پاسخ به پرسشي درباره تحويل سامانه دفاع موشكي روسي اس۳۰۰ به ايران گفت: بارها از مسكو درخواست كرديم كه اين موشك ها را به ايران تحويل ندهد، چرا كه موجب تقويت توانايي موشكي ايران مي شود و  موجب نگراني است.

"بن رودز" با بيان اين كه در هر حال تحويل اين سامانه موشكي به ايران نقض قطعنامه‌هاي سازمان ملل متحد نيست، در مورد نصب آن در سايت هسته‌اي زيرزميني فردو تصريح كرد: ايران فعاليت‌هاي غني سازي در اين مركز را متوقف كرده و تمركز ما اساسا بر اجراي دقيق برنامه جامع اقدام مشترك (برجام) است.

اين اظهارات پس از پخش فيلم استقرار سامانه اس۳۰۰ در نزديكي مركز هسته‌اي فردو مطرح شده است.

از سوي ديگر، سخنگوي وزارت خارجه آمريكا نيز عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: اين مسئله‌اي است كه وزير خارجه آمريكا در گذشته بطور شفاف درباره آن اظهار نظر كرده و در موارد متعدد نگراني واشنگتن درباره فروش سلاح‌هاي پيشرفته، از جمله اس۳۰۰ به ايران، را به همتاي روس خود منتقل كرده است.

جان كربي در ادامه گفت، "نگران آن هستيم، چرا كه با فروش آن به ايران مخالف هستيم." وزارت خارجه آمريكا پيشتر گفته است كه دفاعي بودن اين سامانه مورد اعتراض نيست، بلكه پيشرفته بودن آن مطرح است، كه ظرفيت موشكي ايران را كه موجب نگراني واشنگتن و برخي همپيمانان آن در منطقه است، تقويت مي‌كند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها