کد خبر: ۳۹۱۷۵۶
زمان انتشار: ۰۹:۲۰     ۱۳ شهريور ۱۳۹۵
اگر به پرورش گل و گیاه علاقه مندید ولی نمی‌توانید وقت زیادی را به مراقبت از آن اختصاص دهید یا اوقات زیادی را در سفر هستید نگران نباشید چون فعالان عرصه فناوری برای حل مشکل شما هم راهکاری در آستین دارند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از روزنامه ایران: اگر به پرورش گل و گیاه علاقه مندید ولی نمی‌توانید وقت زیادی را به مراقبت از آن اختصاص دهید یا اوقات زیادی را در سفر هستید نگران نباشید چون فعالان عرصه فناوری برای حل مشکل شما هم راهکاری در آستین دارند.
 
سیستم شیشه‌ای پرورش گیاه داخل خانه Grobo درواقع سیستمی هوشمند و اتوماتیک است که با اتصال به وای فای، زمان مناسب برای آب دادن به گل‌ها، افزودن کود یا کم و زیاد شدن دما را در می‌یابد و رشدی ایده آل را برای گیاه رقم می‌زند.
 
این سیستم 2/1متری که ظاهری شبیه به قفسه‌های بهترین برندهای لوازم خانه دارد با دکوراسیون خانه کاملاً هماهنگ می‌شود و می‌توان آن را بهترین گزینه برای کسانی دانست که فضای کافی برای داشتن گلخانه ندارند. درون این سیستم، سنسورهای متعدد به همراه 63 چراغ LED قرار گرفته است و این چراغ‌ها به این منظور طراحی شده‌اند که نوری شبیه به نور طبیعی خورشید را در 8 طیف تولید کنند.کاربران می‌توانند به طور دستی میزان ساعات تابش نور، شدت آن و... را تنظیم کنند در غیر این صورت آن را باید به این سیستم هوشمند بسپارند تا شاهد رشد فوق‌العاده گیاه خود باشند.
 
سنسورهای Grobo می‌توانند میزان دمای اتاق را نیز اندازه‌گیری و آن را برای گیاه تنظیم کنند تا از گرما یا سرما آسیب نبیند. میزان رطوبت، متوسط اسیدیته خاک، سطح آب موجود و... نیز از دیگر شاخص‌هایی است که توسط این سیستم به طور اتوماتیک مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت نیاز اقدامات لازم انجام می‌شود. همه این نظارت‌ها از طریق یک اپلیکیشن ویژه سازگار با گوشی‌های اندرویدی یاiOS انجام می‌شود.
 
این اپلیکیشن که اطلاعات تعداد زیادی از گونه‌های گیاهی را در اختیار دارد قد، میزان مواد معدنی موجود در خاک، سطح آب و سایر شاخص‌های فعلی گیاه را اندازه‌گیری کرده و پس از بیان مشکلات آن، سعی در رفع آن دارد. شیشه این سیستم قفسه مانند هم تنها با فشردن یک دکمه از طریق اپ می‌تواند از شفاف تا مات تغییر کند تا نور مورد نیاز در اختیار گیاه قرار بگیرد. این سیستم با بهای 899 دلار پیش فروش و در آوریل 2017 راهی بازار می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها