کد خبر: ۳۹۳۱۸۹
زمان انتشار: ۱۱:۴۴     ۲۳ شهريور ۱۳۹۵
به نظر می‌رسد در نمایش ضعیف استقلال در 5 بازی اول این تیم ایرادهای ساختار دفاعی مهمترین نقش را ایفا می‌کند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ورزش سه: هرچند با گذشت 5 هفته از آغاز لیگ برتر استقلال تنها 5 گل زده است اما به نظر می‌رسد این تیم با همین آمار تهاجمی هم می‌توانست تا بدین جای فصل حداقل یکی، دو برد را به نام خود ثبت کند، اما مشکل از جایی شروع شده است که آبی‌ها نمی‌توانند از گل زده به خوبی دفاع کنند.   
 
استقلال در مجموع 5 بازی‌ای که در لیگ برتر انجام داده، در بازی با نفت تهران، صنعت نفت آبادان و ماشین‌سازی گل اول را وارد دروازه حریفانش کرده، اما در نهایت موفق به حفظ نتیجه نشده است که به نظر می‌رسد در این موضوع ساختار دفاعی این تیم مهمترین نقش را ایفا می‌کند.   
 
جالب است بدانید استقلال در 5 بازی خود در لیگ برتر از 4 زوج خط دفاعی متفاوت بهره برده و همین موضوع ناهماهنگی را در این تیم به وجود آورده است. آبی‌های تهرانی در بازی اول برابر نفت تهران از زوج هرائر مگویان- محمدحسین کنعانی‌زادگان، بازی دوم برابر استقلال خوزستان از زوج محمد حسین کنعانی زادگان- رابسون، در بازی سوم برابر صنعت از زوج هرائر مگویان- رابسون جانواریو، در هفته چهارم مقابل پیکان از زوج رابسون- مگویان و در بازی پنجم برابر ماشین‌سازی از زوج مجید حسینی- رابسون در پست دفاع وسط خود استفاده کرده، طبیعی است که در این شرایط مهدی رحمتی به عنوان نفر آخر این تیم در خط دفاع نمی‌تواند هماهنگی خوبی با دو دفاع وسط تیمش داشته باشد.   
 
 استقلال از آغاز لیگ تا به امروز تاکنون بیش از 100 جلسه تمرینی برگزار کرده و منصوریان هنوز موفق نشده ترکیب خط دفاع خود را پیدا کند اتفاق عجیبی است که احتمالا تنها خود منصوریان می‌تواند در مورد آن توضیح دهد.   
 
همه این‌ها در شرایطی است که با اضافه شدن لئوناردو پادوانی به احتمال فراوان ترکیب خط دفاعی استقلال باز هم با تغییراتی روبه‌رو خواهد شد و به طور قطع در چنین شرایطی طبیعی است که این تیم با عدم هماهنگی در ساختار دفاعی خود روبه‌رو باشد.   
 
منصوریان تاکنون به جز استفاده از وریا غفوری در پست دفاع راست تغییرات زیادی در ارکان مختلف دفاعی خود داده است و به نظر می‌رسد این اتفاق به استقلال کمک که نکرده هیچ بلکه باعث ناهماهنگی در این خط شده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها