کد خبر: ۴۰۰۰۹۰
زمان انتشار: ۱۴:۰۸     ۱۳ آبان ۱۳۹۵
به گزارش پایگاه 598، وریا غفوری به رغم مصدومیتی که با آن مواجه است به تیم ملی دعوت شده.
به گزارش  تابناک ورزشی،او در حالی که در بازی‌های اخیر استقلال حتی در بین نیمکت‌نشین‌ها هم حضور نداشت از سوی کارلوس کی‌روش به تیم ملی فراخوانده شده است. حال این پرسش بزرگ مطرح است که چرا سرمربی تیم ملی این مدافع مصدوم را به تیم ملی دعوت کرده است؟ آیا اگر روند درمانی این بازیکن در تیم ملی به گونه‌ای طی نشود که مد نظر پزشکان باشگاه استقلال نیست و مصدومیت وریا در تمرینات تیم ملی به واسطه ناآگاهی با شرایط این بازیکن تشدید شود آنگاه چه خواهد شد؟ البته مساله فنی هم مطرح است. آیا بهتر نبود کی‌روش مدافعی را به تیمش فرا می‌خواند که از مصدومیت به دور باشد؟
بی‌شک بازیکن در هر شرایطی وقتی به تیم ملی دعوت شود به آن نه نخواهد گفت. حضور در ترکیب تیم ملی افتخاری بزرگ محسوب می‌شود و کسی به سادگی این موقعیت طلایی را از دست نخواهد داد. وریا غفوری هم از این قاعده مستثنی نیست و عمیقا دوست دارد در هر شرایطی که هست در تیم ملی حضور داشته باشد اما گاهی حضور در تیم ملی ممکن است آینده یک بازیکن را به مخاطره بیندازد و غفوری اکنون در این وضعیت مخاطره‌آمیز قرار دارد. شاید اگر وریا با مصدومیت روبه‌رو نبود و به تیم ملی دعوت می‌شد هیچ نگرانی از این بابت وجود نداشت اما وقتی می‌بینیم که مدافع راست استقلال در بازی‌های اخیر تیمش غایب بوده و برای استقلال بازی نکرده و در همین شرایط به تیم ملی دعوت می‌شود و ناچار است در تمرینات تیم ملی حضور یابد نسبت به آینده‌اش حساس می‌شویم. بخصوص اینکه قرار است از این پس روند درمانی‌اش زیر نظر پزشکان تیم ملی طی شود و مشخص نیست که درمان وریا همانطوری انجام شود که مورد نظر پزشکان باتجربه باشگاه استقلال باشد.
گفت‌وگوی کوتاهی که با دکتر نوروزی داشتیم نیز نشان می‌دهد که وی از این موضوع چندان راضی نیست و صراحتا اعلام می‌کند که تا زمان بازگشت وریا به استقلال هیچ مسوولیتی در قبال مصدومیت‌های این بازیکن به عهده او و دیگر اعضای تیم پزشکی باشگاه استقلال نیست. نوروزی می‌گوید: «اینکه چرا و به چه دلیل وریا به تیم ملی دعوت شده در حیطه پاسخگویی من نیست و حتما مربیان تیم ملی به این بازیکن نیاز داشته‌اند که او را دعوت کرده‌اند اما آنچه را باید بدون تعارف اعلام کنم این است که از این پس و تا زمان بازگشت وریا به تمرین‌های استقلال بنده و دیگر اعضای کادر پزشکی هیچ مسوولیتی در قبال وریا نداریم. امیدوارم که روند درمانی وریا در تیم ملی بهتر از استقلال طی شود و هیچ مشکلی برای این بازیکن رخ ندهد اما اگر هر اتفاق ناگواری برای وریا رخ دهد مسوولیت آن به عهده کادر پزشکی تیم ملی است و ما هیچ مسوولیتی را در این باره نمی‌پذیریم. البته باز هم تکرار می‌کنم که امیدوارم وریا سالم به استقلال بازگردد و هیچ مشکلی برایش پیش نیاید چون او در استقلال یک مهره کلیدی است.»
نوروزی توضیحات بیشتری در این خصوص نداد اما می‌شود برداشت دیگری هم از حرف‌هایش داشت. اینکه او نگران است که وریا غفوری برای اینکه به ترکیب اصلی تیم ملی برسد فشار مضاعفی را به خود وارد کند و کسی هم به او در این خصوص تذکری ندهد. پرواضح است مربیان و حتی کادر پزشکی تیم ملی دوست دارند همه بازیکنان را در بازی‌های آتی در اختیار داشته باشند و برای‌شان هم تفاوتی ندارد که آنها با چه شرایطی به باشگاه‌های خود بازگردند. وقتی علیرضا بیرانوند هم با دست گچ گرفته به تیم ملی دعوت می‌شود این خود نشان دهنده بی توجهی مربیان و کادر پزشکی تیم ملی به آینده این بازیکنان در باشگاه‌ها است. به هر حال باید انتظار بکشیم و ببینیم که این بازیکنان آیا روند درمانی مطلوبی را در تمرینات تیم ملی طی می‌کنند یا اینکه با مصدومیت‌های بیشتر دوباره به باشگاه‌های خود بازمی‌گردند و کادر پزشکی و مربیان خود را با مصائب بیشتری مواجه می‌سازند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها