کد خبر: ۴۰۰۲۵۴
زمان انتشار: ۱۹:۳۸     ۱۵ آبان ۱۳۹۵
تمرین‌های جدید؛ سوریه را از کنار می‌بریم!
تیم ملی این روزها خود را آماده آخرین دیدار دور رفت مقدماتی جام جهانی می کند، دیداری که کارلوس کی روش برای آن خواسته های جدیدی از شاگردانش دارد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از "ورزش سه"، تیم ملی ایران تاکنون توانسته با یک تساوی در برابر چین و سه پیروزی در برابر تیم های قطر و ازبکستان و کره جنوبی با 10 امتیاز در صدر جدول بایستد. اما سرمربی پرتغالی تیم ملی، برای هر کدام از این بازی ها شرح وظایف جدیدی به بازیکنان ارائه می کند و تاکتیک هایی مدنظر خود دارد که باید در زمین پیاده شود.


نگاهی می اندازیم به عمده درخواست های کی روش از بازیکنان تیم ملی که قالب اصلی تمرینات را پیش از هر بازی تشکیل می داد.


قطر و تمریناتی که پشت درهای بسته بود
بازی ابتدایی تیم ملی در برابر قطر برای کی روش حساسیت ویژه ای داشت، حساسیتی که باعث شده بود وی تا حد امکان از حضور خبرنگاران و عکاسان در محل تمرین جلوگیری کند و تنها 15 دقیقه را به آنها اختصاص می داد، البته با توجه به اینکه اولین بازی مرحله مقدماتی جام جهانی در حال انجام بود و خبرنگاران خارجی بسیاری در ایران حضور پیدا کرده بودند و حریف ایران نیز قطر بود، شاید این حساسیت را بتوان منطقی دانست.


چین و فرصتی که وجود نداشت
اما برای بازی تیم ملی در برابر چین، ملی پوشان خیلی زود عازم این کشور شدند و زمان کافی برای تمرین در تهران وجود نداشت، تیم ملی ایران فورا بعد از بازی اول تهران را ترک کرد و تمرینات خود را در چین دنبال کرد و بدین ترتیب امکان نظاره عملکرد مربیان و بازیکنان وجود نداشت.

 


ازبکستان و ارسال هایی که باید انجام می شد
اما برای دیدار تیم ملی برابر ازبکستان، اوضاع حضور در تمرینات بهتر شده بود و خبرنگاران مدت زمان بیشتری می توانستند در  محل تمرین حضور پیدا کنند، عمده خواسته های کی روش برای این بازی ارسال هایی بود که باید درست انجام می گرفت، مربی تیم ملی که تمرینات اختصاصی برای ضربات ایستگاهی و ارسال توپ ها در نظر گرفته بود مهم ترین راه امتیازگیری از ازبک ها را در ارسال های دقیق می دانست، اتفاقی که در نهایت درست از آب درآمد و ملی پوشان توانستند با یک ارسال دقیق و یک ضربه سر مهلک، سه امتیاز حیاتی از تاشکند به ایران بیاورند.


کره جنوبی و سرعت و پرسینگ
اما در بازی برابر کره جنوبی خواسته های کی روش تغییر کرد، او با تمریناتی که برای تیم ملی در نظر گرفته بود نشان داد تمایل دارد ملی پوشان برنامه های سرعتی را در دستور کار خود قرار دهند، تاکید فراوان کی روش روی ضربات تک ضرب و پرس شدید در نهایت جواب داد و ملی پوشان توانستند کره ای ها را بی اثر کنند تا این تیم حرفی برای گفتن نداشته باشد، نگاهی به گل سردار آزمون و ضربه نوک پا و تک ضرب او نشان از تمرینات فراوانی داشت که ملکه ذهن بازیکنان شده بود.

 


سوریه و زوج سازی در کناره ها
اما برای آخرین بازی تیم ملی در دور رفت نیز کی روش برنامه هایی دارد، او در روزهای اخیر تلاش زیادی داشت تا تاکتیک های مورد نظرش را در تیم جا بیندازد، زوج سازی در کناره ها مهمترین خواسته کی روش در تمریناتی بود که لژیونرها در آن حضور نداشتند، او از سروش رفیعی و مهدی ترابی در جناح راست و مهدی طارمی و داریوش شجاعیان در جناح چپ استفاده می کرد.
این تمرین در بازی یک طرفه و به صورت هجومی برگزار می شد، بازیکنان نامبرده در طرفین با یکدیگر همکاری می کردند و پس از گذر از بازیکن روبرو، توپ را روی دروازه حریف می فرستادند. این تمرین و نفوذهای چهار بازیکن نامبرده در مدت زمان طولانی انجام پذیرفت و کی روش با تذکرات پیاپی خود نشان داد برای بازی اخیر به هماهنگی بازیکنان کناری و سپس ارسال های دقیق آنها روی دروازه سوریه نیاز دارد.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها