کد خبر: ۴۰۰۵۲۴
زمان انتشار: ۰۹:۰۷     ۱۸ آبان ۱۳۹۵
دادکان: کی‌روش کارش را بلد است اما اختیارات بیش ازحد هم گرفته است/
رئیس سابق فدراسیون فوتبال گفت: کی‌روش کارش را بلد است هر منتقدی هم که اگر انصاف داشته باشد باید این را بپذیرد مطمئن باشید اگر کی‌روش را ضعیف کنید شادی و نشاط را در جامعه ضعیف کرده‌اید.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، محمد دادکان با اشاره به درگذشت منصور پورحیدری اظهار داشت: او یکی از پیشکسوتان و بزرگان فوتبال ایران بوده است اما سؤال من این است که چرا پورحیدری بعد از فوتش شد پدر استقلال؟، آن زمانی که آن مرحوم زنده بود یک برنامه تلویزیونی می‌گذاشتند که به هر کسی که از کنار صداوسیما می‌گذرد نام استاد روی او می‌گذارند، آن زمان که زنده بود او را استاد خطاب می‌کردید؟

جامعه ما باید قدر پیشکسوت خود را بداند و احترام بگذارد نه اینکه بعد از مرگ بگوییم آنها فرهیخته بودند. متأسفانه امروز جامعه ورزش ما قدر پیشکسوتان خود را نمی‌داند. آنها مشکلات زیادی دارند اما کسی سراغ‌شان نمی‌رود. 

وی در مورد انتخاب سلطانی‌فر به عنوان وزیر ورزش و جوانان گفت: بعد از انتخاب ایشان من تماسی با دفترش داشتم و آرزوی موفقیت برای او کردم تا او بتواند به جامعه جوان و ورزشی ما خدمت کند. قطعاً هدفش این است که به جامعه خدمت کند.

پیشکسوت فوتبال ایران در مورد اینکه گودرزی خودش ورزشی بود و حالا که سلطانی‌فر که آمده چندان در ورزش نبوده است، نظر شما در این مورد چیست، گفت: علم توأم با تجربه و دانش یک مدیر را موفق می‌کند. حالا این دلیل نمی‌شود که من تحصیلات عالیه دارم کار مدیریتی هم انجام دهم. همیشه این را گفته‌ام بچه‌هایی که می‌روند درس می‌خوانند و مدرک دکترا می‌گیرند برایشان این انگیزه ایجاد می‌شود که بتوانند مدیریت هم بکنند. مدیریت کار سختی است. مدیریت کردن با داشتن مدرک متفاوت است. حتماً مسئولان کشور به این نتیجه رسیده‌اند همان فردی را که اول معرفی کرده بودند معرفی کنند. خودم به شخصه دوست دارم فرد ورزشی وزیر باشد ولی وقتی عملکردهای ما ضعیف باشد مسئولان سراغ افراد دیگری می‌روند که غیر ورزشی هستند.

مسئول ورزش دانشگاه آزاد در مورد اینکه سلطانی‌فر از شما کمک خواسته است یا خیر، گفت: اجازه بدهید در این مورد صحبتی نکنم.

وی در مورد اینکه نام شما هم همیشه مطرح بوده است، بیان کرد: همیشه نام من به عنوان گزینه مطرح می‌شود اما یک شخص دیگری وزیر می‌شود این هم باعث خوشحالی من است. اسم مرا کنار هر کسی می‌گذارند آن فرد انتخاب می‌شود امیدوارم هر کسی انتخاب شده به جامعه خدمت کند. من هم بعد از 38 سال معلمی در محیط دانشگاه هستم و امروز هم در سن 61 سالگی افتخار می‌کنم که هستم.

وی در مورد شرایط تیم ملی و اینکه گفته می‌شود راه‌مان برای صعود به جام جهانی هموار شده است، گفت: فکر می‌کنیم ما 50 درصد راه صعود را طی کرده‌ایم زمان خود من هم همین اتفاق افتاد. اگر در بازی بعدی سوریه را ببریم مطمئن باشید بازی‌های برگشت ما راحت‌تر خواهد بود. تیم ملی می‌تواند با فراغ‌بال به جام جهانی صعود کند اینکه الان بگوییم صعود کرده‌ایم اینطور نیست.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال در مورد اینکه شرایط تیم ملی را چگونه می‌بیند، گفت: کی‌روش کارش را بلد است هر منتقدی هم که اگر انصاف داشته باشد باید این را بپذیرد که کی‌روش کارش را بلد است. او اگر بخواهد تیمش گل نخورد این کار را به راحتی انجام می‌دهد در گل زدن هم موفق است. اما به هر حال اختیارات بیش از حد هم گرفته است. حالا که این اختیارات را گرفته است نمی‌توانید از او پس بگیرد و باید اجازه دهید که کارش را انجام دهد و تیم را به جام جهانی ببرد.

دادکان در مورد اینکه حاشیه‌های چند وقت اخیر برای او درست شده است، عنوان کرد: مطمئن باشید اگر کی‌روش را ضعیف کنید شادی و نشاط را در جامعه ضعیف کرده‌اید نه تنها در تیم ملی. ما حتی به دنبال این هستیم تا جامعه را خوشحال کنیم. کی‌روش امروز این کار را کرده است و می‌تواند با ترفندهایی که دارد در تیم ملی موفق باشد.

وی ادامه داد:‌ انتقاد از کی‌روش هیچ اشکالی ندارد اما انتقادی نباشد که خودمان را مطرح و انتخاب کنیم. نباید اینطور تصور کنیم که ما بلد کار هستیم. این را به صراحت می‌گویم که کی‌روش از همه بالاتر است و اجازه دهیم که کارش را انجام دهد و مردم هم خوشحال شوند. چقدر ما می‌خواهیم استخوان لای زخم بگذاریم و نگویم. امروز نباید آن اختیاری که به او داده شده گرفته شود بگذاریم تیم به جام جهانی برود اگر رفت پس از آن بیایم قرارداد جدید ببندیم و اختیارات را مشخص کنیم. من برای بخشی از رسانه‌ها و حتی صداوسیما این غبطه را می‌خورم که چرا فردی را می‌آوریم و با او صحبت می‌کنیم که انتقادی غیر منصفانه به کی‌روش دارد و به دنبال این است اگر کلاهی وجود دارد او سرش بگذارد. همه باید تلاش کنیم تیم به جام جهانی برود. حالا به هر صورتی که است. اگر مشکلی با کی‌روش دارید بعد از صعود به جام جهانی یا عدم صعود به جام جهانی مطرح کنید. ولی وقتی حالا او قرارداد دارد چرا هر روز بحث می‌کنید. کی‌روش همین است تحمل کنید و کارش را قبول داشته باشید به توانایی‌هایش احترام بگذاریم تا تیم به جام جهانی برود.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها