کد خبر: ۴۰۰۵۷۳
زمان انتشار: ۱۲:۵۲     ۱۸ آبان ۱۳۹۵
حدود بیست سال قبل و بعد از آن، رقابت‌هایی کاملا پرسپولیسی برای بازی کردن در ترکیب اصلی تیم ملی به وجود می‌آمد که مایه مباهات هواداران این تیم می‌شد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایران ورزشی، اتفاقاتی که منجر به تعویض یک پرسپولیسی با یک پرسپولیسی دیگر در حین بازی یا جانشینی یک سرخپوش به جای یک سرخپوش دیگر در جریان بازی‌های ملی می‌شد تا از حیث داشتن بازیکن در ترکیب تیم ملی همیشه پرسپولیس بالاترین آمار را در اختیار داشته باشد. روزهایی که عابدزاده رقیبی سرسخت مثل نیما نکیسا پیدا کرده بود را یادمان نرفته، رقابت هیجان انگیز شاهرودی و میناوند در دفاع چپ، نادر محمدخانی و افشین پیروانی در دفاع میانی و نفراتی مثل محرمی، منافی، گل محمدی، امامی فر و استیلی که همیشه با یک هم باشگاهی دیگر رقابت داشتند از جمله افتخارات هواداران پرسپولیس در بازی‌های ملی به حساب می‌آید. اتفاقی که حالا و بعد از سال‌ها در حال رخ دادن است و می‌تواند بار دیگر مایه مباهات و غرور هواداران این تیم شود.


با در نظر گرفتن ترکیب اصلی تیم ملی و آمار محرومان، مصدومان و دعوت نشده‌ها می‌توان اطمینان داشت سیدجلال حسینی و رامین رضاییان در کوالالامپور و مقابل سوریه هم در ارنج اصلی کی روش قرار خواهند گرفت اما حداقل دو رقابت بین پرسپولیسی‌ها در دو پست وجود دارد که می‌تواند مهیج و تماشایی باشد.

 


با اینکه به نظر می‌رسد رامین رضاییان مدافع فیکس تیم ملی در این دیدار باشد اما بعد از خط خوردن وریا غفوری حالا حسین ماهینی با سابقه بیش از 30 بازی ملی آمده تا در این جبهه هم رقابتی شدید و پیچیده با رامین داشته باشد. اینجا البته ظاهرا همه چیز برعکس پرسپولیس جریان دارد و ماهینی باید نیمکت نشین رضاییان باشد اما تقابل این دو نفر در تیم ملی و توجه آنها به یکدیگر جذابیت بسیاری خواهد داشت و حواس برانکو، کی‌روش و همه دوستداران پرسپولیس به این تقابل و لحظه‌های ناب در جریان تمرینات و بازی خواهد بود.


هر چند برخی می‌گویند حسین ماهینی به عنوان دافع میانی به تیم ملی دعوت شده اما اگر اینطور هم باشد او و محمد انصاری می‌توانند رقابت شانه به شانه‌ای برای قرار گرفتن در ترکیب کنار سیدجلال حسینی باشند. البته برای این پست نفراتی مثل منتظری و پورعلی جلوتر و نزدیک‌تر به ترکیب یازده نفره هستند و رقابت دو پرسپولیسی در این پست آنقدر داغ نخواهد شد که بتوان چیز دندانگیری از آن پیدا کرد.

 


در مورد انصاری هم مثل ماهینی این شک وجود دارد که او به عنوان مدافع چپ به تیم ملی دعوت شده یا مدافع میانی. برخی به خاطر تعدد مدافعان میانی معتقدند انصاری آلترناتیو میلاد محمدی در دفاع چپ است. برخی از پرسپولیسی‌ها و غیر پرسپولیسی‌ها البته انصاری را گزینه بهتری نسبت به محمدی برای این پست می‌دانند اما ظاهرا مدافع با اخلاق پرسپولیس در کوالالامپور هم نیمکت نشین است.


در پست هافبک دفاعی و در موضوع بازی کردن یا نکردن کمال کامیابی نیا هم ابهامات بسیاری وجود دارد. اینجا با خارج شدن حاجی صفی و تیموریان از چرخه رقابت حالا رقابت سه جانبه عزت‌اللهی – ابراهیمی – کامیابی نیا برای این پست شروع شده که اگر عزت‌اللهی یک خط جلوتر برود یک رقابت استقلالی – پرسپولیسی در پست هافبک دفاعی به وجود می‌آید که این هم جذاب خواهد شد.


اما دومین رقابت کاملا پرسپولیسی برای رسیدن به ارنج اصلی تیم ملی در پست وینگر(بال) چپ در می‌گیرد جایی که وحید امیری بعد از بازگشت از مصدومیت باید با طارمی رقابت کند. هر چند برخی معتقدند طارمی در پست مهاجم نوک کارآیی بیشتری دارد اما حتی با نبود آزمون رقابت در این پست بین گوچی و انصاری فرد در خواهد گرفت و طارمی شانس بازی در کناره‌ها را خواهد داشت که باید دید کی روش از بین او و امیری کدامیک را ترجیح می‌دهد.

 

 

فعلا دو پرسپولیسی در ترکیب اصلی

کافی است سری به شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های پرسپولیسی بزنید تا ببینید هواداران دو آتشه پرسپولیس بابت در اختیار داشتن یک سوم تیم ملی چقدر به خود و تیم‌شان می‌بالند. خیلی‌های‌شان می‌گویند این پرسپولیسی‌ترین تیم ملی تاریخ است و برخی دیگر نمونه آورده‌اند که نه، قبل از این تیم ملی در مقاطعی دیگر از این هم پرسپولیسی‌تر بوده و تعداد بازیکنان سرخپوش از 7 و 8 هم بیشتر بوده است. یا جای دیگری پرسپولیسی‌ها به طعنه نوشته‌اند بازیکنانی مثل قوچان نژاد، دژاگه، جهانبخش و... به پرسپولیس دعوت شده‌اند تا نشان دهند تیم محبوب بشان بخش مهمی از تیم ملی را تشکیل می‌دهد و هسته اصلی تیم کی روش در بازی‌های مقدماتی جام جهانی است. در حال حاضر و با خط خوردن بیرانوند مصدوم 7 پرسپولیسی در تمرین تیم ملی حضور دارند که بازی کردن دو نفرشان در ترکیب اصلی بازی سوریه قطعی به نظر می‌رسد. با این حال اتفاق ویژه رقابت چهار پرسپولیسی برای بازی کردن در دو پست تیم ملی است.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها