کد خبر: ۴۰۰۷۰۹
زمان انتشار: ۱۰:۰۹     ۱۹ آبان ۱۳۹۵
۶ راه برای پیروزی نامزد حزب جمهوریخواه آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور وجود دارد که در این گزارش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، راه‌های دستیابی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به آرای 270 هیئت نمایندگی (الکترال) که تعیین کننده پیروز نهایی این رقابت هاست بسیار شکننده و متزلزل است.

«دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اهداف خود را کاملا مشخص کرده است. کمپین انتخاباتی او 25 میلیون دلار صرف تبلیغات تلویزیونی خود در هفته آخر رقابت ها کرد تا آرای ایالت های کلرادو، فلوریدا، آیووا، مین، میشیگان، نیومکزیکو، کارولینای شمالی، اوهایو، پنسیلوانیا، ویسکانسین، ویرجینایا، نوادا و نیوهمپشایر را از آن خود کند.

کمپین انتخاباتی ترامپ در ایالت هایی که جمهوریخواهان دست بالا را داشتند مانند آریزونا، جورجیا، یوتا و تگزاس هزینه های زیادی صرف تبلیغات انتخاباتی نکرد.

ترامپ تبلیغات خود را از چهار ایالت حیاتی (فلوریدا، اوهایو، کارولینای شمالی و آیووا) که در سرنوشت انتخابات بسیار تاثیرگذار هستند آغاز کرد. این ایالت ها به علاوه آن هایی که معمولا جمهوریخواهان برتری مشخصی در آن ها دارند و همچنین دستیابی به آرای یک هیئت نمایندگی در ایالت مین (مین سکند کانگرشنال دیستریکت) آرای ترامپ را به 260 هیئت نمایندگی خواهد رساند.

«دیوید بُسی» معاون مدیر کمپین انتخاباتی ترامپ در این باره گفت: «ما معتقدیم که در هر چهار ایالت حیاتی پیروز خواهیم شد و زمانی که این مهم اتفاق افتاد در آستانه پیروزی نهایی قرار خواهیم گرفت و تنها نیاز داریم که آرای یک ایالت مهم دیگر را از آن خود کنیم.»

ترامپ در ایالت‌های پنسیلوانیا، ویرجینیا، ویسکانسین و میشیگان آرای بالایی بدست خواهد آورد. تنها لازم است تا این نامزد جمهوریخواه آرای دو ایالت از ایالت های کوچک‌تری مانند نوادا، نیوهمپشایر و نیو مکزیکو را از آن خود کند.

البته در این ایالت های کوچک کلینتون دست بالا را دارد و همین امر، کار را برای ترامپ سخت خواهد کرد.

بُسی در ادامه سخنانش گفت: «فکر می کنم در برخی ایالت ها آرا دو نامزد ببار به یکدیگر نزدیک است اما ما برای جذب تک تک آرا تلاش خواهیم کرد.»

6 حالتی که در زیر عنوان می شود چگونگی دستیابی دونالد ترامپ جمهوریخواه به آرای حداقل 270 هیئت نمایندگی برای پیروزی نهایی در انتخابات را نشان می دهد:

انتخابات 

1. حالت بدون حاشیه خطا
این حالت بهترین حالتی است که می تواند برای ترامپ رقم بخورد اما در این حالت هیچ گونه حاشیه خطا یا درصد خطایی وجود ندارد.

ترامپ می تواند آرای تمام ایالت های را که «میت رامنی» جمهوریخواه در سال 2012 بدان ها دست یافته بود به سبد خود بریزد (حتی کارولینای شمالی) و نیم نگاهی هم به ایالت هایی مانند فلوریدا، اوهایو، آیووا، نوادا و نیو همپشایر که «باراک اوباما» آرای آن ها را بدست آورده بود داشته باشد.

احتمال دستیابی ترامپ به این حالت چقدر است؟ آنقدر است که ترامپ باید آرای منطقه اوماها در ایالت نبراسکا و همچنین آرای مناطق روستایی ایالت مین را از آن خود کند. این نقشه موقعیت ترامپ را دقیقا بر روی 270 هیئت نمایندگی (الکترال) که لازمه پیروزی هر یک از نامزد هاست نشان می دهد.

 انتخابات
 
2. اگر اکثریت سفیدپوستان طبقه کارگری آمریکا سکوت اختیار کنند
این مسیر سناریویی رویایی برای ترامپ به ارمغان می آورد زیرا دیوار آبی دموکرات ها و هیلاری کلینتون در ایالت های ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا را در هم می شکند. پیروزی در این ایالت ها برای ترامپ در نظرسنجی ها هم ممکن نبوده است.

در نقشه زیر می بینید که ترامپ راه دشواری برای کسب آرای ایالت های نوادا و یا نیوهمپشایر ندارد. او همچنین مدتی است که افکار عمومی فلوریدا و اوهایو را با خود همراه کرده است. البته ترامپ می تواند در مورد کارولینای شمالی دچار اشتباه شود اگر فکر کند آرای این ایالت قطعا به سبد وی ریخته خواهد شد.

 انتخابات
 
3. اگر آرای کلینتون به سبد «گری جانسون» آزادیخواه ریخته شود
در سه ایالت دیگر که معمولا بسیار مستقل عمل می کنند ممکن است آرای کلینتون به سبد ترامپ ریخته شود زیرا در این ایالت ها که برخی از رای دهندگان جمهوریخواه تمایل زیادی به انتخاب ترامپ ندارند و در عوض قصد دارند به گری جانسون، نامزد حزب آزادیخواه رای دهند. اگر این جمهوریخواهان به ترامپ رای بدهند اوضاع تغییر خواهد کرد.

این ایالت ها شامل نوادا، نیوهمپشایر و کلرادو هستند. در صورتی که آرای جانسون در تمامی نقاط این ایالت ها کاهش یابد کفه ترازو به سوی ترامپ سنگینی خواهد کرد زیرا مردم این ایالت های عمدتا جمهوریخواه، مسلما به نامزد دموکرات رای نخواهند داد.

 انتخابات
 
4. اگر میزان مشارکت سیاهپوستان کاهش یابد
نشانه هایی از مراکز انتخاباتی پیش از موعد در کارولینای شمالی، فلوریدا و جورجیا به چشم می خورد که نشان دهنده کاهش مشارکت سیاهپوستان آمریکایی (عمدتا سیاهپوستان حامی حزب دموکرات) در انتخابات است. کاهش میزان مشارکت سیاهپوستان نسبت به انتخابات دوره گذشته بسیار محسوس است که منجر به افزایش میزان مشارکت سفیدپوستان خواهد شد.

این امر به ترامپ کمک می کند تا در این سه ایالت آرای بیشتری را کسب کند و موضع وی در ایالت میشیگان را نیز تقویت خواهد کرد زیرا اکثر دموکرات های این ایالت در شهرهایی مانند دیترویت و فلینت سیاهپوست هستند.
 
انتخابات 

5. اگر لاتین تبارها در حد انتظار ظاهر نشوند
گرچه دور از انتظار است اما اگر ترامپ آرای آریزونا را بدست آورد و شانس پیروزی در فلوریدا، نوادا، کلرادو و نیومکزیکو را نیز داشته باشد ایالت های غربی می توانند بیشتر از حد انتظار رقابتی شوند.

این سناریو آرای فلوریدا را نیز به سبد ترامپ خواهد افزود و این امکان را برای او فراهم خواهد کرد تا دیگر به آرای نیوهمپشایر هم فکر نکند.
 
انتخابات 

6. اگر ایالت های شمال شرقی آمریکا ترامپ را دوست داشته باشند
منطقه مین سکند ایالت مین را فراموش شاید ترامپ بتواند کل آرای این ایالت را از آن خود کند. و حتی ممکن است او آرای کامل نیوهمپشایر را هم بدست آورد.

بر اساس این سناریو ترامپ در میان رای دهندگان طبقه متوسط و حومه شهری بسیار فراتر از انتظارات ظاهر خواهد شد و بهترین نتیجه ممکن در انتخابات را رقم خواهد زد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها