کد خبر: ۴۰۰۸۱۱
زمان انتشار: ۱۴:۴۲     ۱۹ آبان ۱۳۹۵
پروفسور لیچمن رکورد 32 ساله درستی پیش بینی های انتخاباتی خود را همچنان حفظ کرد. او از معدود کارشناسانی بود که پیروزی ترامپ را پیش بینی کرده بود.
به گزارش پایگاه 598، پروفسور آلن لیچمن استاد تاریخ در دانشگاه آمریکن واشنگتن بار دیگر یک پیشگویی موفق انتخاباتی داشت و رکورد 32 ساله شکست ناپذیری پیش گویی هایش را همچنان حفظ کرد.

به گزارش عصر ایران، این استاد دانشگاه کمتر از دو ماه پیش  از معدود ناظران و کارشناسان انتخابات آمریکا بود که پیش بینی کرده بود ترامپ برنده انتخابات آمریکا خواهد شد.

او بر اساس یک فرمول ابداعی خود - که ماحصل بیش از سه دهه تحقیق و مطالعه روی نظام انتخاباتی آمریکاست - 13 سوال را درباره هر انتخابات سراسری – ریاست جمهوری – آمریکا مطرح می کند و با پاسخ دادن به این سوال ها تکلیف ادامه حاکمیت حزب حاکم بر کاخ سفید مشخص می شود.

او در جریان انتخابات 2016 نیز با این فرمول خود پیش بینی کرده بود حزب حاکم دموکرات آمریکا قادر به ادامه برتری خود در فضای سیاسی و به دست گرفتن مجدد کاخ سفید نخواهد شد.

پیشگوی موفق انتخابات آمریکا باز هم برنده شد

از 13 سوالی که او امسال مطرح کرده بود شاخص های مربوط به آرای هیلاری کلینتون در 6 سوال مطروحه با پاسخ منفی مواجه شده بود.

جالب است که پروفسور لیچمن در ماه سپتامبر – نزدیک به یک ماه و نیم پیش از موعد انتخابات – در مصاحبه ای با واشنگتن پست پیش بینی خود درباره انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا را مطرح کرده بود و پس از افشاگری همین روزنامه درباره نوار مکالمات رکیک دونالد ترامپ ، خبرنگار واشنگتن پست بار دیگر به سراغ او رفته بود تا ببیند آیا این استاد پیش گویی، تغییری در فرمول جادویی خود می دهد یا نه ؟! اما پروفسور لیچمن بار دیگر در مصاحبه با واشنگتن پست بر صحت پیش بینی قبلی خود پافشاری کرده و گفته بود نوار مکالمات رکیک ترامپ درباره زنان تاثیری در شاخص های اصلی پیش بینی انتخاباتی او نخواهد گذاشت.

لیچمن با پیروزی ترامپ همچنان به عنوان پیشگوی جادویی انتخابات آمریکا باقی می ماند. او از سال 1984 و از زمان انتخابات دومین دوره ریاست جمهوری رونالد ریگان، نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را در تمامی ادوار به درستی پیش بینی کرده است.

او در پیش بینی اخیر خود در یکی از شاخص های خود میزان آرای نامزدهای مستقل و احزاب دیگر - غیر دموکرات و جمهوریخواه - را 5 درصد در نظر گرفته و گفته بود در صورتی که نامزدهای مستقل یا حزب سوم موفق شوند در مجموع 5 درصد از آرای  کل انتخاباتی آمریکا را از آن خود کنند ، نامزد حزب مستقر در کاخ سفید شانس کمتری برای راه یابی  دوباره به آن خواهد داشت.

با نگاهی به نتایج انتخابات اخیر آمریکا می توان بر صحت این پیش بینی پروفسور لیچمن پی برد، چرا که در این دوره از انتخابات آمریکا بر خلاف همه ادوار پیشین میزان آرای نامزدهای مستقل و احزاب دیگر – غیر دموکرات و جمهوریخوه – حدود 5 درصد از مجموع آرا  است و به لحاظ افزایش یک رکورد محسوب می شود.

خبر تاکید دوباره پروفسور لیچمن به صحت پیش گویی اش درباره پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را 9 روز پیش در سایت عصر ایران منتشر کردیم که می توانید از اینجا بخوانید.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها