کد خبر: ۴۰۱۰۵۴
زمان انتشار: ۱۲:۱۳     ۲۲ آبان ۱۳۹۵
وزیر دفاع آمریکا به دونالد ترامپ پیشنهاد داد کمپین ضد داعش را ادامه دهدو در سیاست خارجه‌اش به روس‌ها اطمینان نکند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا، اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری سی‌.بی‌.اس پس از انتخابات آمریکا گفت: ما بخشی از سیاست هستیم و من در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری به شدت تلاش می‌کردم تا از اظهارنظر خودداری کنم. مردم می‌دانند که ما چالش‌های بسیاری در سراسر جهان داریم. گمان می‌کنم که آنها می‌دانند که ما باید برای حفاظت از آنها داعش را نابود کنیم. ما این کار را اول در عراق و سوریه انجام می‌دهیم و سپس در هر جای جهان که ظهور کنند.

او در پاسخ به این سوال که "آمریکا در کجای این جنگ قرار دارد"، گفت: ما برنامه‌ای را دنبال می‌کنیم. ما در موصل نیروهایی داریم که آموزش داده و آنها را مسلح کردیم. نیروهای محلی هم هستند؛ چرا که برای شکست داعش و حفظ پیروزی به نیروهای محلی نیاز داریم. ما به آنها برای پیروزی کمک می‌کنیم. ما در رقه سوریه هم این کار را می‌کنیم. ما برای شکست سلطه داعش تلاش می‌کنیم. ما باید حقیقت و ایده داعش در عراق و سوریه را نابود کنیم.

کارتر همچنین به دولت آتی آمریکا توصیه کرد تا کمپین ضد داعش را ادامه دهند. او گفت: نابودی داعش در عراق و سوریه را تکمیل کنید. اگر آنها در جاهای دیگری مثل لیبی یا افغانستان قدرت گرفتند، نابودشان کنید. از همه مهمتر، از شهروندان و مردم خودمان حفاظت کنید. این یک وظیفه ساده نظامی نیست بلکه نیازمند مشارکت آژنس‌های اطلاعاتی و امنیتی داخلی است.

رئیس پنتاگون همچنین درباره چالش‌های سیاست خارجی برای ترامپ گفت: "وقتی روس‌ها به سوریه آمدند گفتند که برای مبارزه با تروریسم و کمک به عزل اسد آمدیم اما آنها هیچ کدام از این کارها را انجام ندادند. آنها به اسد کمک می‌کنند. همین آتش جنگ داخلی سوریه را شعله‌ورتر می‌کند. آنها کاری که ما لازم داریم و باید آنجا انجام شود، انجام نمی‌دهند."
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها