کد خبر: ۴۰۱۲۷۴
زمان انتشار: ۰۹:۵۳     ۲۴ آبان ۱۳۹۵
رئیس جمهور منتحب آمریکا در مصاحبه با شبکه سی بی اس به سوالات مختلف به غیر از سوالات درباره مسائل سیاست خارجی پاسخ داد.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور منتحب آمریکا در مصاحبه با برنامه 60 دقیقه شبکه سی بی اس آمریکا به سوالات مختلفی در زمینه رفابتهای انتخاباتی، دیدار با باراک اوباما، مساله همجنس گرایان، مهاجرت، طرح خدمات درمانی و.. پاسخ داد.

وی درباره انتخابات گفت: من در انتخابات کار بسیار بزرگی انجام دادم. تا حالا همچین کار بزرگی نکرده بودم.خیلی بزرگ و حیرت انگیز بود. من فکر می‌کنم که اکنون یک زندگی جدیدی برای من آغاز شده است. 

وی در پاسخ به رای دادگاه عالی آمریکا دربازه ازدواج همجنس گرایان گفت: من مشکلی با آن ندارم. این موضوع قبلا حل شده است و دادگاه عالی آمریکا به آن رای داده است.آنها این موضوع را حل کردند و من مشکلی با آن ندارم.

ترامپ درباره مواضع خود درباره هیلاری کلینتون در طول مبارزات انتخاباتی نیز گفت: من می‌خواهم روی ایجاد شغل و طرح خدمات درمانی مردم تمرکز کنم. من می‌خواهم روی مرزها و مهاجرت تمرکز کنم. ما باید درباره این چیزها صحبت کنیم. وی افزود: کلینتون کار خوبی نکرد. اما در نهایت کلینتون‌ها آدمهای خوبی هستند. من نمی‌خواهم به آنها آسیب بزنم. 

رئیس جمهور منتحب که هفته گذشته برای اولین بار با باراک اوباما در کاخ سفید دیدار و گفتگو کرده بود افزود: اوباما آدم فوق العاده‌ای است و علیرغم اختلافاتی که داریم بحث سازنده‌ای در کاخ سفید با او داشتم. من اوباما را فردی باهوش و خوب دیدم. من قبلا او را ندیده بودم ولی او آدم بسیار خوبی است و قرار نیست که باهم هم عقیده باشیم. با این وجود ما دیدار خوب و سازنده‌ای داشتیم.

 ترامپ با اشاره به اینکه رسانه‌ها قصد داشتند شخصیت دیگری از وی بسازند گفت: من واقعا آدم وحشی نیستم. من فرد هوشیاری هستم.

وی در پاسخ به این سوال که در انتخابات کلینتون را متقلب خوانده بود گفت: خانم کلینتون خیلی قوی و باهوش است. او به من تبریک گفت و من هم گفتم که بگذارید از شما تشکر کنم. به او گفتم شما رقیب بسیار خوبی بودید.

وی افزود: درباره اظهاراتم در طول رقابتها متاسف نیستم. ولی کاش کمی ملایمتر بود. کاش بهتر و سیاستمدارانه تر بود.  

ترامپ در اظهارات خود در طول انتخابات آمریکا گفته بود که برای بررسی ایمیلهای هیلاری کلینتون یک دادگاه دیژه تشکیل خواهد داد. وی حتی در یک مناظره تهدید کرد که اگر رئیس جمهور شود کلینتون را به زندان خواهد انداخت.

رئیس جمهور منتخب و 70 ساله آمریکا درباره اینکه آیا باید یک دادگاه ویژه برای بررسی موضوع ایملیهای هیلاری کلینتون تعیین شود یا نه گفت: من درباره این فکر نکردم. 

وی درباره خشونت هوادارانش علیه اقلیت‌ها نیز گفت: گفته می‌شود که آنها مسلمانها و لاتین تبارها را اذیت می‌کنند. وقتی نمونه‌های خشونت هوادارانم علیه اقلیت‌ها را میبینم بسیار ناراحت می‌شوم. من خواهش میکنم که این خشونت‌ها را متوقف کنید. 

ترامپ همچنین تاکید کرد که به عنوان رئیس جمهور در استفاده از توئیتر محتاطانه‌تر عمل خواهد کرد.

ترامپ در طول تبلیغات انتخابات از حساب توئیتری برای رساندن نقظه نظرات خود بیش از اندازه استفاده می‌کرد تا جاییکه ستاد انتخاباتی وی کنترل حساب توئیتری وی را به مدت 24 ساعت از اختیار ترامپ خارج کرد. 

وی همچنین وعده خود درباره اینکه حقوق ریاست جمهوری را نخواهد گرفت، تکرار کرد و گفت: من به حقوق ریاست جمهوری نیازی ندارم و آن را نخواهم گرفت. فقط ماهیانه یک دلار می‌گیرم چرا که براساس قانون متعهد به دریافت آن هستیم. 

رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در ادامه مصاحبه خود با سی بی اس برای اولین بار پس از پیروزی در انتخابات دو وعده مهم و جنجال‌برانگیزش یعنی ساخت دیوار در مرز مکزیک و اخراج مهاجران غیرقانونی را تکرار کرد.

ترامپ گفت: «کاری که ما می‌خواهیم انجام دهیم این است که افرادی را که بزهکار هستند یا سابقه جنایی دارند، عضو گروه‌های بزهکار هستند، قاچاقچی مواد مخدر هستند، که تعدادشان هم زیاد است، شاید دو میلیون یا حتی سه میلیون نفر باشند، را از کشور بیرون بیاندازیم یا زندانی‌شان کنیم.»

ترامپ افزود: «ما آن‌ها را از کشور بیرون می‌اندازیم، چون غیرقانونی اینجا هستند.»

وی گفت پس از آنکه مرزها «امن شد» و «اوضاع به حالت عادی بازگشت»، دولت او در مورد اینکه باید چه رفتاری با بقیه مهاجران غیرقانونی صورت گیرد، تصمیم‌گیری می‌کند. 

ترامپ البته پیش از انتخاب وعده داده بود که یک «نیروی اخراج» ایجاد کند که وظیفه‌اش یافتن و بیرون کردن یازده میلیون پناهجوی غیرقانونی است. به نظر می‌رسد وی فعلا از ایده اخراج دسته‌جمعی تمام پناهجویان غیرقانونی عقب‌نشینی کرده است.

رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در بخش دیگری از مصاحبه‌اش در پاسخ به این سوال که آیا واقعا قصد دارد به وعده‌اش مبنی بر ساخت دیوار در مرز مکزیک عمل کند یا نه، گفت: «بله.»

وی گفت ممکن است بخش‌هایی از این مانع مرزی، به جای دیوار، فنس باشد، اما به هر حال قرار است در مرز از ورود پناهجویان و قاچاقچیان مواد مخدر جلوگیری شود.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها