کد خبر: ۴۰۱۴۵۶
زمان انتشار: ۱۳:۲۰     ۲۵ آبان ۱۳۹۵
کاخ کرملین اخبار و ادعاهای مطرح شده در باره برنامه برگزاری انتخابات زودهنگام در روسیه را برای سال 2017 به منظور تعیین جانشین برای ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور، تکذیب کرد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایرنا، پایگاه روزنامه ایزوستیا روز سه شنبه با اعلام این موضوع به نقل از وی نوشت: در کاخ کرملین هیچ موضوع و صحبتی در باره برگزای انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری صورت نگرفته است.

پیش از این برخی رسانه ها به نقل از والری سولوفی استاد دانشگاه روابط بین الملل نوشته بودند که انتخابات ریاست جمهوری روسیه یک سال زودتر برگزار خواهد شد و به جای پوتین، دیمیتری مدودیف نخست وزیر کنونی و رئیس جمهوری سابق نامزد رقابت ها می شود که بازتاب گسترده ای در خارج و حتی رسانه های خاورمیانه یافت.

روزنامه دیلی میل انگلیس که پیش از این نیز چند تکذیب شده در باره روسیه منتشر کرده بود، بخشی از مصاحبه با سولوفی را بازنشر کرد که بیشتر بازتاب یافت.

تارنمای روسی «ژوردم» نیز با اشاره به این مصاحبه نوشت که سولوفی پیش بینی کرده بود، سال 2017 فرد دیگری به عنوان رئیس جمهوری روسیه جایگرین پوتین خواهد شد.

از سوی دیگر، گنادی زوگانف رهبر حزب کمونیست روسیه نیز احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در این کشور را مطرح کرده بود.

وی در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسیه 24 پیش بینی کرد، انتخابات ریاست جمهوری روسیه بجای سال 2018 سال آینده میلادی برگزار خواهد شد. 

زمان تعیین شده برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری روسیه ماه مارس 2018 است که براساس برخی گزارش ها پوتین برای شرکت در آن اعلام آمادگی کرده است. 

بر اساس قانون اساسی روسیه، یک فرد می تواند دو دوره متوالی رئیس جمهوری این کشور باشد و پوتین رئیس جمهوری کنونی نیز امکان نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری سال 2018 را دارد. 

ولادیمیر پوتین از 31 دسامبر 1999 دو دوره چهار ساله رئیس جمهوری روسیه بود و پس از آن به مدت چهار سال تا 2012 و طی دوره ریاست جمهوری مدودیف نخست وزیر این کشور شد. 

پوتین از آغاز دوره سوم ریاست جمهوری خود (مارس 2012)، مدودیف را به عنوان نخست وزیر روسیه منصوب کرد و مطابق قانون اساسی نیز می تواند براساس اصلاحات انجام شده یک دوره شش ساله دیگر در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند. 


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها