کد خبر: ۴۰۱۴۷۸
زمان انتشار: ۱۳:۳۷     ۲۵ آبان ۱۳۹۵
2 نماینده فوق سنگین وزنه‌برداری ایران در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا موفق به کسب مدال طلا و نقره 94 کیلیوگرم مسابقات شدند تا ایران همچنان پادشاه سنگین وزن باشد
به گزارش پایگاه 598، مدال طلا و نقره دسته فوق سنگین مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان آسیا به دو وزنه بردار ایران رسید.

به گزارش تابناک ورزشی، در رقابت‌های دسته ۹۴+ کیلوگرم مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان آسیا، علی داودی (قویترین وزنه بردار نوجوان جهان) و محمدرضا روشنی برای ایران وزنه زدند که در پایان داودی صاحب سه نشان طلا و روشنی سه مدل نقره آسیا شدند.

داودی با رکورد ۱۶۶ یک ضرب، ۲۰۰ دوضرب و مجموع ۳۶۶ کیلوگرم سه مدال طلا گرفت. روشنی با رکورد ۱۵۲ یک ضرب، ۱۸۴ دوضرب و مجموع ۳۲۷ کیلوگرم سه نقره فوق سنگین را به دست آورد.

حرکت یکضرب
۱. علیرضا داودی نماینده شایسته دسته فوق سنگین (۹۴+ کیلورگم کشورمان) با ثبت وزنه های ۱۵۵ و ۱۶۶ کیلوگرم در حرکت یکضرب موفق شد مقتدرانه مثل رقابتهای جهانی مالزی صاحب جایگاه نخست حرکت یکضرب و مدال طلای این وزن شود. داودی درسومین حرکت خود پشت وزنه ۱۷۱ کیلوگرم نیز قرار گرفت اما چون برای مدال طلا رقابتی نداشت خیلی برای مهار این وزنه تلاش نکرد تا با همان وزنه ۱۶۶ کیلوگرمی صاحب مدال طلای یکضرب این دوره از پیکارها شود.

۲. علیرضا روشنی دیگر ملی پوش توانمند و با تعصب دسته فوق سنگین تیم ملی وزنه برداری نوجوانان کشورمان همراه با داودی موفق شد با ثبت سه حرکمت صحیح (۱۴۳) ،(۱۴۸) و (۱۵۲) کیلوگرم سه بار پیاپی موفق روی تخته ظاهر شده و در نهایت بعد از داودی عنوان نایب قهرمانی و نشان نقره حرکت یکضرب را به خود اختصاص دهد. در این حرکت وزنه بردار چین تایپه (لون لین شنگ) نیز موفق شد با ثبت وزنه (۱۴۶) کیلورگم صاحب نشان برنز و عنوان سومی حرکت یکضرب دسته ۹۴+ کیلوگرم شود.

حرکت دو ضرب و مجموع
۱. علیرضا داودی قویترین نوجوان وزنه برداری جهان در دوضرب هم نخستین حرکتش را با آرامش خاص خودش آغاز کرد. داودی با ثبت وزنه ۱۸۵ کیلوگرم جایگاه نخستش را درجدول تثبیت کرد. داودی در حرکت دوم دوضرب خود با ثبت وزنه (۲۰۰) کیلوگرمی موفق شد با مجموع ۳۶۶ کیلوگرم صاحب دو نشان طلای دوضرب و مجموع شده و عنوان قویترین مرد وزنه برداری آسیا را نیز از آن خود کند.

۲. محمدرضا روشنی دیگر ملی پوش شایسته کشورمان دردسته ۹۴+ کیلوگرم هم با ثبت وزنه های (۱۸۲)،(۱۸۴) در نهایت و در حرکت سوم خود اگرچه نتوانست از پس وزنه ۲۰۱ کیلوگرمی برآید اما دیگر ملی پوش سنگین وزن کشورمان با مجموع ۳۲۷ کیلوگرم ضمن دریافت دو نشان نقره دوضرب و مجموع جایگاه نایب قهرمانی را نیز به خود اختصاص دهد.
در این وزن وزنه‌بردار وزنه بردار تایپه با مجموع ۳۲۷ کیلوگرم سوم آسیا شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها