کد خبر: ۴۰۱۴۸۸
زمان انتشار: ۱۳:۴۲     ۲۵ آبان ۱۳۹۵
صحبت‌های کریم باقری در مورد بازیکنان خارجی پرسپولیس نشان می‌دهد که خود کادرفنی سرخپوشان از جذب این نفرات راضی نیستند اما به نظر می‌رسد در این باشگاه کسی نمی‌خواهد مسئولیت جذب این نفرات را به عهده بگیرد.
به گزارش پایگاه 598، کریم باقری می‌گوید: نباید کلی هزینه کنیم و بازیکن خارجی بگیریم که در نهایت روی نیمکت بنشینند.
به گزارش تابناک ورزشی، کریم باقری در مصاحبه ای بی سابقه در مورد خرید بازیکنان خارجی پرسپولیس انتقاد کرد. وی که از جذب این دو نفر ناراضی بود اینگونه صحبت کرد.

2 بازیکن اوکراینی پرسپولیس از زمانی که به ایران آمده‌اند حرف و حدیث‌های زیادی به همراه خود داشتند که حتی رضا شاهرودی در یک مصاحبه گفته بود که از کریم باقری تعجب می‌کنم که چرا در خصوص بازیکنان اوکراینی سکوت کرده است.

این 2 بازیکن در پرسپولیس حضور دارند و توسط برانکو جذب شده‌اند. من حرف‌هایم را می‌زنم اما اخلاقم به گونه‌ای نیست که حرف‌هایم را در رسانه‌ها بزنم. چون آنها بازیکنان تیم من هستند و درست نیست بخواهم بازیکنی را در رسانه‌ها تضعیف کنم. من حرف‌هایم را می‌زنم اما دلیل نمی‌بینم که این حرف‌ها بخواهد رسانه‌ای شود. شاهرودی و بقیه دوستانم بدانند که من حرف‌هایم را می‌زنم و اگر موردی به ضرر تیم باشد حتما آن را بیان خواهم کرد. مطمئن باشید حرف‌هایم را به مدیر باشگاه و برانکو می‌گویم اما من جزو کادر فنی هستم و نمی‌توانم در مورد بازیکنی شلوغ‌کاری کنم. حتی اگر بازیکنی ضعیف باشد حتما باید از او حمایت کنم. اینکه دوستان می‌گویند بازیکنی ضعیف است یا هر چیز دیگری باید بگویم که در خصوص هر بازیکن سرمربی تیم باید نظر بدهد و من عضو کادر فنی هستم و نمی‌توانم با شلوغ‌کاری بگویم چه کسی باشد و چه کسی نباشد. مسلما باید با حوصله‌تر کارمان را انجام دهیم.

در مورد بازیکنان اوکراینی چه صحبتی دارید؟

درباره این 2 اوکراینی باید بگویم خود برانکو آنها را جذب کرده و اگر هم بخواهد اتفاقی بیفتد مسئولیت آن بر عهده خود برانکو است.اگر قرار باشد تصمیمی گرفته شود بین برانکو و مدیریت تیم خواهد بود.

فلسفه جذب بازیکن خارجی این است که باید از بازیکن هم پست ایرانی‌اش بهتر باشد. آیا بازیکنان خارجی که جذب پرسپولیس شده‌اند از بازیکنان مشابه ایرانی بهتر هستند؟

صد در صد همین طور است که شما می‌گویید. این حرف را قبل از شروع فصل هم به طاهری گفتم. گفتم که اگر قرار است بازیکن خارجی بگیریم باید از بازیکن ایرانی بهتر باشد. البته حرف من این است که اصلا چرا باید بازیکن خارجی گرفت؟ اصلا با این شرایط چه نیازی است که از خارج بازیکن بگیریم؟ بازیکنان خارجی به جز دردسر برای ما چیزی ندارند.مدیران قبل از طاهری هم که بر سر کار بودند من این حرف را به آنها هم می‌گفتم. این تجاربی است که من در 15 سالی که کنار پرسپولیس بودم، به دست آوردم. بازیکن خارجی در این چند سال به جز دردسر برای پرسپولیس چیز دیگری ندارد. یا پول نمی‌گیرند و شکایت می‌کردند و یا مسائل دیگر که حتی از پرسپولیس کسر امتیاز هم شده است. دردسر این بازیکنان فقط به پرسپولیس برمی‌گردد و در این بین فرق نمی‌کند مدیر باشگاه کیست. هر کسی به عنوان مدیر بالای سر باشگاه می‌آید باید این مسائل را بداند. بازیکن خارجی برای چه می‌گیرند؟ بازیکن خارجی باید درجه‌اش از بازیکن ایرانی بهتر باشد تا به تیم کمک کند نه اینکه بازیکن خارجی بگیریم و کلی هم هزینه کنیم اما در نهایت روی نیمکت بنشیند. حالا بماند که کلی هم هزینه‌های جانبی مثل مسکن، رفت و آمد، تغذیه و مسائل دیگر وجود دارد. البته حرف من فقط به بازیکنان خودمان نیست بلکه حرف من کلی است و در باره همه بازیکنان خارجی صدق می‌کند. از زمانی که یادم می‌آید به جز یکی دو بازیکن خارجی بقیه حتی در سطح بازیکنان خودمان هم نبودند و درجه آنها هم خیلی پایین‌تر بود. این موضوع نیاز دارد که مدیریت تیم نه آقای طاهری بلکه هر کسی که در آینده خواهد بود باید شرایط را بالا و پایین کند که اصلا برای چه بازیکن خارجی بگیریم؟ اگر قرار است بازیکن خارجی بگیریم اما خوبش را بگیریم.اگر این همه هزینه می‌کنیم یک خارجی بگیریم که به درد تیم بخورد. این صحبت‌ها را به طاهری انتقال دادم. ما شاید در لیگ خودمان دچار مشکل نشویم اما این تیم زحمت می‌کشد و حیف است در آسیا نتیجه نگیریم. خوب است اگر ما بازیکن خارجی می‌گیریم خوبش را بگیریم تا به تیم کمک کند. مثل سال‌های قبل نباشد که به آسیا برویم و همان مرحله اول حذف شویم و برگردیم. در این شرایط نرویم بهتر است.

 با یک حساب سرانگشتی می‌توان متوجه شد که حدود 3 میلیارد و 750 میلیون تومان هزینه جذب 4 بازیکن خارجی پرسپولیس شده که البته آنتونی گولج از ایران رفت و دیگر برنگشت. به نظر شما این 4 بازیکن واقعا به این مبلغ می‌ارزند؟

همانطور که گفتم ما دوست داریم بازیکنی به پرسپولیس بیاید که به تیم کمک کند و امیدوارم از این به بعد باشگاه در جذب بازیکن خارجی بیشتر دقت کند. همین جوری نباید بازیکن خارجی را جذب کرد و باید فکر بیشتری در این باره انجام داد.نباید بازیکن خارجی را سریع جذب کرد. باز هم این حرف را تکرار می‌کنم که بازیکن خارجی یکی بگیریم اما خوبش را بگیریم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها