کد خبر: ۴۰۱۹۰۱
زمان انتشار: ۰۰:۳۱     ۲۹ آبان ۱۳۹۵
تیم فوتبال استقلال که در ضیافت پنالتی‌ها متکی به مهدی رحمتی بود موفق شد حریف خود صبای قم را شکست داده و در مرحله بعد حریف شاگردان دایی یعنی نفت تهران شود. منصوریان حالا برای رسیدن به نیمه نهایی یک جام فقط یک بازی فاصله دارد
به گزارش پایگاه 598، استقلال در ضربات پنالتی صبا را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی راه یافت.

به گزارش تابناک ورزشی، دو تیم استقلال و صبای قم در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی از ساعت 16:20 امروز (جمعه) در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف هم رفتند. دو تیم با حساب تساوی بدون گل به کار خود پایان داده تا کار به وقت‌های اضافه کشیده شود.

در نیمه اول وقت‌‌های اضافه، تیم‌ها باز هم نتوانستند عملکرد قابل قبولی داشتند باشند و به غیر از یک موقعیت برای استقلال و یک ضربه کاشته نزدیک به دروازه برای صبا، نکته دیگری از این بازی ندیدیم. این نیمه نیز در پایان بدون رقم خوردن گل به پایان رسید. در وقت‌های اضافی نیمه دوم، هر دو تیم به اداره بازی مشغول بودند و موقعیت‌های گل زیادی خلق نشد تا کار به ضربات پنالتی در بازی بدون گل، سرد و بی‌هیجان کشیده شود. در ضربات پنالتی استقلال با نتیجه 5 بر 3 به پیروزی رسید.

ترکیب استقلال: مهدی رحمتی، مجید حسینی، لئوناردو پادوانی، یعقوب کریمی، بهنام برزای(73-هرایر مکویان)، فرشید باقری، بختیار رحمانی، فرشید اسماعیلی، جابر انصاری، محسن کریمی و آرش افشین(80-علی قربانی).

ترکیب صبای قم: حامد لک، پویا سیف‌پناهی، مسعود حق‌جو، میرهانی هاشمی، مهران امیری، حمیدرضا دیوسالار، قاسم دهنوی، وحید علی‌آبادی(110- میلاد ابطحی)، کیوان امرایی، احمد حسن‌زاده(89-امید جهانبخش) و غلامرضا عنایتی.

نیمه اول

دقیقه 4: یعقوب کریمی از یار مقابل خود عبور کرد و توپ خود را روی دروازه حریف فرستاد که مدافعان صبا زودتر از مهاجمان استقلال به توپ ضربه زدند و این فرصت از دست رفت.

دقیقه 10: چند بازیکن استقلال در منطقه آفساید حاضر بودند که در یک لحظه توپ روی پای فرشید اسماعیلی مهیا شد تا او با ضربه‌ای آکروباتیک و قیچی برگردان دروازه صبا را باز کند، اما این گل از سوی داور به خاطر اعلام آفساید، مردود اعلام شد.

دقیقه 31: کیوان امرایی از سمت راست خط استقلال عبور کرد،  اما در دادن پای به بیرون تعلل کرد و توپ را از دست داد.

دقیقه 37: ضربه کاشته و فنی بختیار رحمانی از فاصله‌ای حدود 30 متر شلیک شد که حامد لک زیر تیر افقی دروازه با دو دست، توپ را کنترل کرد.

دقیقه 41: محسن کریمی پس از کنترل توپ در پشت محوطه جریمه به سمت دروازه صبا شلیک کرد که این توپ خطرناک توسط گلر صبا مهار شد.

نیمه دوم

دقیقه 50: محسن کریمی در موقعیت بسیار خوب، پا به توپ به سمت دروازه صبا در حرکت بود که توپ به پشت پایش برخورد کرد و این فرصت ایده‌آل برای گلزنی از دست رفت.

دقیقه 55: شوت مستقیم غلامرضا عنایتی از داخل محوطه جریمه استقلال توسط رحمتی دفع شد و سپس پادوانی با یک ضربه به زیر توپ، فرصت گلزنی برای صبا را کاملاً از بین برد.

دقیقه 64: ارسال دقیق یعقوب کریمی از سمت چپ روی سر بختیار رحمانی فرود آمد تا این بازیکن که به پرواز درآمده بود، ضربه سر خود را به سمت دروازه صبا شلیک کند اما حامد لک دروازه‌بان صبا با یک واکنش سریع، توپ را با ضرب از آن خود کرد.

دقیقه84: ارسال کریمی روی دروازه صبا با دفع سریع لک، دور شد. در ادامه برای استقلالی‌ها یک کرنر به ارمغان آمد که در مهار کرنر نیز، لک عملکرد موفقی داشت.

وقت اضافی

دقیقه 99: داور به سود صبای قم یک ضربه کاشته نزدیک به دروازه استقلال اعلام کرد اما صبایی‌ها به راحتی این توپ را از دست دادند.

دقیقه 102: سانتر فرشید اسماعیلی با ضربه سر علی قربانی همراه شد اما توپ با فاصله ای اندک از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه 109: بار دیگر یعقوب کریمی ارسال با ارتفاع مناسب روی دروازه صبا داشت و بار دیگر علی قربانی برای استفاده از این توپ به هوا پرید اما ضربه سر او در زاویه‌ای نسبتاً بسته به خارج از زمین رفت.

احمد صالحی، داور این دیدار، به قاسم دهنوی، حامد لک و وحید علی‌آبادی از صبای قم و یعقوب کریمی و فرشید اسماعیلی از استقلال کارت زرد نشان داد.

در ضربات پنالتی برای استقلال هرایر مکویان، امید ابراهیمی، علی قربانی، یعقوب کریمی و فرشید اسماعیلی گل زدند و برای صبای قم مسعود حق‌جو، قاسم دهنوی و میلاد ابطحی گلزنی کردند و کیوان امرایی  ضربه خود را از دست داد.

استقلال با این برد در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف نفت تهران که علی دایی را به عنوان سرمربی در اختیار دارد می‌رود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها