کد خبر: ۴۰۱۹۴۵
زمان انتشار: ۱۰:۳۳     ۲۹ آبان ۱۳۹۵
یک مدرس دانشکده طب سنتی گفت: مالیدن روغن سنبل الطیب، روغن مصطکی و ضماد پوست سیب و "به" به‌روی معده در ضعف معده مفید است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، غلامرضا کردافشاری درباره ضعف معده و ضعف هضم, اظهار داشت: در این بیماری نیز باید عادات ناپسند غذایی ترک شود و آداب صحیح غذا خوردن رعایت شود.

به‌گفته وی مالیدن روغن سنبل الطیب، روغن مصطکی و ضماد پوست سیب و "به" به‌روی معده در ضعف معده مفید است.

این مدرس دانشکده طب سنتی افزود: از بهترین نوشیدنی‌هایی که بیماران دچار ضعف معده می‌توانند از آنها استفاده کنند, شربت لیمو، آب سیب، آب به, شربت سکنجبین سفرجلی که این شربت به‌گفته جالینوس در تمام بیماری‌های معده که خیلی گرم نباشند اثر دارد.

کردافشاری ادامه داد: شربت سکنجبین سفرجلی لیمویی برای تقویت معده, کبد و قلب، افزایش اشتها و رفع استفراغ مفید است، همچنین شربت سکنجبین رمانی که این شربت نیز برای تقویت معده و کبد مفید خواهد بود.

وی بیان داشت: جوارش بالنگ و بادرنجبویه که مقوی معده ضعیف است و موافق مزاج بسیاری از افراد است همچنین  جوارش مصطکی معده را تقویت می‌کند و برای گوارش مفید است و از رطوبت‌های زائد جلوگیری می‌کند.

این مدرس دانشکده طب سنتی اضافه کرد: ترکیب میخک، انیسون، مصطکی از هر کدام 7 گرم، زنجبیل و شکر از هر کدام 3.5 گرم، خوب بکوبند و الک کنند و در هنگام مصرف 7 گرم از مخلوط فوق را بخورند که در درمان ضعف معده مجرب است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها