کد خبر: ۴۰۲۰۶۳
زمان انتشار: ۰۰:۰۵     ۳۰ آبان ۱۳۹۵
مهاجم تیم ملی فوتبال ایران گفت: اخبار رسانه‌ها بسیار جالب بود چون نوشته بودند به خاطر قرارداد من پای پلیس به باشگاه روستوف باز شده، اما واقعا نمی‌فهمم که بحث قرارداد یک بازیکن چه ارتباطی به پلیس دارد؟!

به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، این روزها پیرامون مهاجم اول فوتبال ایران شایعات زیاد است؛ از پیشنهاد تیم‌های بزرگ گرفته تا حضور پلیس فدرال در باشگاه روستوف به خاطر قرارداد سابق این بازیکن. از سوی دیگر سردار آزمون همچنان در فوتبال اروپا به درخشش ادامه می‌دهد و روز به روز موفق‌تر می‌شود و چه بسا این شایعاتی که ایجاد می‌شود خیلی بی‌ارتباط به این موضوع نباشد.

مهاجم اول فوتبال ایران دو شب پیش مقابل تیم سابق خود در لیگ برتر روسیه یعنی روبین کازان به میدان رفت و همین دیدار شایعات جدید دیگری را برای این بازیکن ایجاد کرد؛ با این حال آزمون بدون توجه به این حواشی به مسیر حرفه‌ای که در پیش گرفته ادامه می‌دهد و قصد دارد تا روزهای روشنی را در قلب فوتبال اروپا برای خود رقم بزند.

به بهانه دیدار با کازان و البته موضوعات دیگر پیرامون این مهاجم گفت و گویی را با سردار آزمون انجام دادیم که متن کامل آن را در زیر می‌خوانید:

 

فارس: ابتدا از بازی با کازان یعنی تیم سابقت شروع کنیم. 

بازی سنگینی نبود. البته بیشتر توپ و میدان در اختیار ما بود و فرصت‌های زیادی هم داشتیم که متاسفانه آنها را به گل تبدیل نکردیم. حریف شانس آورد که این مسابقه را نباخت. با این حال بازی خوبی برای ما بود که متاسفانه نتوانستیم 3 امتیاز آن را به دست بیاوریم. 

فارس: شرایط‌ تو در روستوف چطور است. می‌گویند هنوز برای ادامه کار از این تیم پیشنهادی دریافت نکردی؟

الان هیچ پیشنهادی ندارم و فقط فکر و ذکرم روستوف است. باید صبر کنیم تا نیم‌فصل چه اتفاقی می‌افتد. 

فارس: طی روزهای اخیر صحبت‌های زیادی مبنی بر حضورت در تیم‌های بزرگ جهان مثل لیورپول شنیده می‌شود و حتی گویا سال قبل نیز از آرسنال نیز پیشنهاد داشتی؟

این خبرها را من تائید نمی‌کنم. خودشان می‌نوشتند و خودشان تکذیب می‌کردند! حتی یکی از رسانه‌ها نوشته بود که از تیم ملی برزیل هم پیشنهاد دارم که این موضوع برایم بسیار جالب بود! از پیشنهاداتی که گفته می‌شود خبری نیست و الان تمام فکر و تمرکزم بر روی باشگاهم در روسیه است. 

فارس: با همه این تفاسیر و عملکرد خوبی که داری به نظر می‌رسد سرانجام یک روز به یک تیم بزرگ اروپایی خواهی پیوست. به نوعی می‌توان گفت این موضوع دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد.

قطعا همینطور است اما الان هیچ پیشنهادی ندارم و باید ببینیم در آینده چه پیش می‌آید. 

فارس: به بازی با کازان برگردیم. احساس خاصی از رویارویی با تیم سابقت نداشتی. کازان در گذشته خیلی تو را اذیت کرده بود و به نوعی به نظر می‌رسید شاید قصد انتقام داشته باشی؟

چه انتقامی؟ در فوتبال این مسائل معنایی ندارد و من هم تلاشم را برای موفقیت تیمم می‌کنم. 

فارس: اگر از بحث انتقام بگذریم منظورم این است که یک حس متفاوت نسبت به بازی‌های دیگر در این مسابقه نداشتی؟

اولین بار بود که مقابل تیم سابقم بازی می‌کردم اما احساس خاصی نداشتم و در این بازی هم مثل سایر دیدارهایی که برای روستوف به میدان رفتم، بازی کردم و همان احساس همیشگی از حضور در زمین را داشتم. در این دیدار هم تمام تلاشم را کردم تا به تیمم کمک کنم اما فوتبال است و اتفاقات پیش‌بینی نشده در آن زیاد. با این حال اصلا به دنبال انتقام‌جویی و یا چنین مسائلی نبودم، چون برای تیم سابقم احترام زیادی قائلم چرا که این تیم از تیم‌های بزرگ محسوب می‌شود، در این بین شاید هواداران خیلی از مسائل را ندانند و فقط چیزهایی را بدانند که رسانه‌ها منعکس می‌کنند. با این حال خیلی از مسائلی که منعکس شد دروغ بود.

فارس: اما کازان برای جدایی‌ات از این تیم خیلی سنگ‌اندازی کرد. حتی شایعاتی منتشر شد مبنی بر اینکه در صبح روز بازی با کازان پلیس فدرال به محل باشگاه روستوف آمده و به خاطر قراردادت بازجویی‌هایی را انجام داده است.

من بعد از بازی وقتی اینترنت موبایلم را روشن کردم تازه از اخباری که منتشر شده بود اطلاع پیدا کردم. حتی برخی از دوستان روسی یکسری اخبار برای ارسال کرده بودند که خیلی جالب بود. برخی گفته بودند از من بازجویی شده است در حالی که اصلا اینطور نبود و نمی‌دانم این مسائل را از کجا آورده بودند. اگر بازجویی در کار بود حتما عکس پلیس با من هم  منتشر می‌شد. همانطور که سایر عکس‌های پلیس در محل باشگاه روستوف در اخبار منعکس شده و در سایت‌ها پخش شد. به این موضوع خیلی خندیدم و برایم بسیار عجیب بود. البته اصولا اینطور مسائل خیلی به پلیس ارتباط پیدا نمی‌کند و برای خودم هم جالب است که قرارداد یک بازیکن چه ربطی به پلیس دارد که این صحبت‌ها را مطرح کردند. اخبار رسانه‌ها بسیار جالب بود چون نوشته بودند به خاطر قرارداد من پای پلیس به باشگاه روستوف باز شده است اما واقعا نمی‌فهمم که بحث قرارداد یک بازیکن چه ارتباطی به پلیس دارد؟! مگر قتلی انجام شده است؟! اگر من کاری کرده باشم خیلی پیشتر از این‌ها من را محروم می‌کردند. اما الان حتما همه شرایط و مدارک قانونی است که من در لیگ برتر روسیه در حال بازی کردن هستم. شاید حریف قصد داشت جنگ روانی ایجاد کند. با این حال هیچ مشکلی نیست و در فوتبال این مسائل طبیعی به شمار می‌رود. خدا را شکر به اندازه‌ای حرفه‌ای شدم که اینطور مسائل اصلا برایم مهم نیست. 

فارس: در این مدت به قدری عملکردت خیره‌کننده بوده است که به قول خودت اینطور مسائل از سنگ‌اندازی‌ها طبیعی‌ به نظر می‌رسد. از گلزنی به اتلتیکو مادرید گرفته تا حضور مؤثر در ترکیب روستوف. 

کازانی‌ها خیلی به دنبال آن بودند تا من را برای ماندن در این تیم قانع کنند اما من واقعا دلم برای ماندن در این تیم نبود و به همین دلیل است که آنها دست به این کارها می‌زنند. من به آنها هیچ دروغی نگفتم و حتی خیلی صریح اعلام کردم دلم با شما نیست و می‌خواهم از کازان جدا شوم. بنابراین اینجا چه کسی دروغ گفته است که اینطور مسائل پیش می‌آید و من واقعا برخی مسائل را متوجه نمی‌شوم. اتفاقا آنها بودند که به من دروغ می‌گفتند که قراردادت را پاره کردیم و نمی‌توانی از کازان جدا شوی. بنابراین صحبت کردن در مورد این مسائل بسیار خنده‌دار است!

فارس: آرام آرام برای بازی بزرگ با بایرن‌مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا آماده می‌شوید.

درست است. خدا را شکر تمرینات ما از فردا دوباره آغاز می‌شود و آماده این بازی خواهیم شد. بازی با بایرن‌مونیخ مسابقه بزرگی به شمار می‌رود و بازی مهمی برای ما است. امیدوارم بتوانیم جلوی تیم آلمانی خوب کار کرده و نتیجه خوبی را هم کسب کنیم. 

فارس: به گلزنی در این دیدار فکر می‌کنی؟

انشاالله. من تمام تلاشم را می‌کنم تا این اتفاق بیفتد البته همیشه اول دوست دارم تیمم موفق شود و سپس به دنبال گلزنی خواهم بود. 

فارس: گویا در این ماه‌های اخیر فشار بسیار زیادی را از لحاظ جسمانی در فوتبال متحمل شدی و حضور در میادین متعدد و اردوهای پیاپی کمی تو را خسته کرده است.

درست است. اولین بارم بود که هر 3-4 روز یک بار به میدان می‌رفتم و واقعا برایم سخت بود. بعد از آن هم باید به اردوی تیم ملی می‌رفتم آنهم با آن مسیرهای طولانی پروازی. واقعا فشردگی کارها باعث شده بود تا اذیت شوم. در این مدت یک روز قبل از بازی به اردو می‌رسیدیم و باید تمرین کرده و فردایش نیز باید تیم را در میدان همراهی می‌کردیم. پس از آن دوباره به روستوف بازگشته و در کشورهایی مثل آلمان یا اسپانیا مقابل حریفانی مثل اتلتیکو یا بایرن‌مونیخ بازی می‌کردم. واقعا شرایط سخت و فشرده بود اما فوتبال است و باید به این مسائل عادت کرد. البته چون سال اولم بود یک مقدار این فشار اذیتم کرد که مطمئنا برای سال‌های بعد این شرایط عادی خواهد شد.

فارس: گفته بودی آرزو داری با رئیس‌جمهور دیدار کنی که به نظر می‌رسد با صحبتی که تاج در مورد دیدار ملی‌پوشان با حسن روحانی انجام داد این موضوع به زودی برایت محقق خواهد شد. 

انشاالله اگر این اتفاق بیفتد قطعا همه بچه‌ها یک روحیه خوب خواهند گرفت. به خصوص خود من زمانی که به ایران می‌آیم و یا حتی کشورهای دیگر سفر می‌کنم به ایرانی بودنم افتخار می‌کنم. در این بین اگر حتی کسی از من در خصوص ایران سؤال کند با افتخار در این مورد برایش توضیح داده و حتی می‌گویم که رئیس‌جمهورمان چه کسی است.

فارس: اگر به نزد رئیس‌جمهور بروی بابت برخی کمبود امکانات در تیم ملی گلایه‌ای هم خواهی داشت؟

بازی‌های دوستانه تیم ملی بسیار بد و نامطلوب است و جای تاسف دارد. ما تیم اول آسیا هستیم و برایمان زشت است که قبل از بازی با سوریه با گینه نو بازی کنیم. برای‌مان زشت است با تیم‌های درجه 4 و 5 دنیا بازی کنیم چون معتقدم اینطور بازی‌ها به هیچ دردمان نمی‌خورد. 

فارس: اما باید یک فکر عاجل در این زمینه کرد. 

من که در این زمینه تصمیم‌گیرنده نیستم و باید فدراسیون تصمیم لازم را بگیرد. البته از وقتی که تاج به فدراسیون فوتبال آمده با جان و دل برای تیم ملی همه کار می‌کند. البته نه فقط تیم ملی بزرگسالان بلکه برای همه تیم‌های ملی و این موفقیت‌های اخیر نشاندهنده همین موضوع است. واقعا دست تاج درد نکند و امیدوارم همینطور ادامه داده و او را خسته نکنند. امیدوارم شرایط برای تیم ملی نیز در آینده نزدیک خوب شود.

فارس: در این بین همواره برای تیم ملی و شخص کی‌روش دست‌اندازی‌هایی وجود داشته که موجب گلایه او می‌شود. تا چه اندازه قبول داری که سرمربی تیم ملی را در ایران اذیت می‌کنند. 

خیلی؛ در هر صورت کی‌روش آدم موفقی است و چرا نباید او را اذیت کنند؟! مطمئن باشید همیشه آدم‌های موفق را خیلی اذیت می‌کنند. البته کی‌روش خودش این موضوع را خوب می‌داند. پشت سر انسان موفق حرف و حدیث زیاد است و به اندازه‌ای کی‌روش را آزار و اذیت می‌کنند تا خسته شود اما او آدمی نیست که از این مسائل جا زده و خسته شود. اگر اینطور بود خیلی وقت پیش از تیم ملی می‌رفت. 

فارس: قبول داری کی‌روش علاقه دارد تا بیشتر بازیکنان تیم ملی به خاطر شرایطی که در اروپا وجود دارد در قاره سبز توپ بزنند؟

درست است. البته کی‌روش این مسائل را برای تیم ملی فقط نمی‌خواهد بلکه در صورت تحقق این امر فوتبال ایران همه جوره شرایط حرفه‌ای شدن را پیدا کرده و برای خود بازیکن هم خوب می‌شود. قرار نیست کی‌روش 100 سال در فوتبال ایران بماند و قطعا می‌خواهد بازیکن ایرانی و از سوی دیگر فوتبال ایران پیشرفت کند. او دلش برای فوتبال ایران می‌سوزد. شما از کجا می‌دانید که او این توصیه را فقط به بازیکنان تیم ملی می‌کند، بلکه کی‌روش به بازیکنان معمولی هم چنین توصیه‌هایی را کرده و از کجا می‌دانید به آنها چنین حرف‌هایی را نمی‌زند. من معتقدم کی‌روش دلش به حال کل فوتبال ایران می سوزد و اگر اینطور نبود اصلا برایش مهم نبود که بازیکن چه شرایطی دارد و صراحتا اعلام می‌کرد تصمیمات شما برایم مهم نیست بلکه قطعا دلش برای بازیکنان ایرانی و فوتبال ایران می‌سوزد که اینچنین دلسوزانه با شرایط بازیکنان برخورد کرده و به آنها توصیه‌هایی را می‌کند. 

فارس: در مورد تاسف‌آور بودن دیدار با گینه صحبت کردی. به نظر می‌رسد توقع از فوتبال ایران این روزها حتی در دنیا هم بسیار بالا رفته و این انتظار وجود دارد تا ما با تیم‌های خوب دنیا بازی کنیم.

ما تیم اول آسیا هستیم و در جهان نیز رتبه‌مان قابل قبول و اعتنا است. ما در رنکینگ بالاتر از تیم‌هایی مثل سوئد و روسیه هستیم و حتما این انتظار وجود دارد.

فارس: حتما متوجه شدی که تیم ملی ایران از لحاظ آمار در سال 2016 بهترین تیم جهان شد؟

این موضوع را به فدراسیون فوتبال تبریک می‌گویم و امیدوارم در آینده بازی‌های خوب تدارکاتی را برایمان در نظر بگیرند تا روز به روز نسبت به گذشته پیشرفت کنیم. اگر با تیم‌های بزرگ بازی کنیم قطعا به تجربه‌مان افزوده خواهد شد و می‌توانیم از این تجربه در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی و حتی جام جهانی نیز بهترین استفاده را ببریم. در این بین باشگاه‌ها نیز می‌توانند به این بازی‌ها به چشم خریدارانه نگاه کرده و بازیکنان مدنظرشان را از بین این بازی‌ها جذب کنند. اما وقتی با تیمی مثل گینه بازی می‌کنیم، این دیدار به هیچ دردمان نمی‌خورد. نه سطح فوتبال ایران بالا می‌رود و نه سطح بازیکن؛ فقط سطح تفاوت گل بالا می‌رود. مثلا پارسال اگر 4 گل زدیم امسال می‌شود 8 گل و شاید سال دیگر 10گل. پس بازی با این تیم‌ها به چه دردمان می‌خورد؟ 

فارس: با این حال تیم ملی روند خوبی دارد تا جایی که هواداران شاید به زور آخرین شکست تیم ملی را به یاد بیاورند و حتی آخرین گل خورده این تیم را.

این موضوع بسیار خوب و امیدوارکننده است ضمن اینکه سطح توقع مردم از تیم ملی نیز بسیار بالاست. ما این موضوع را خوب درک می‌کنیم و اتفاقا در میدان از جان و دل مایه می گذاریم. آنهم برای تیم ملی ایران و پرچم کشورمان و با افتخار پیراهن این تیم را می‌پوشیم.

فارس: بازی با سوریه را تماشا کردی. با آن شرایط عجیب و غریب یک امتیاز گرفتیم.

همزمان با مسابقه تمرین داشتم و متاسفانه نتوانستم بازی را کامل تماشا کنم اما بعد از تمرین این دیدار را تماشا کردم. بعد از بازی حرف‌های جالبی شنیدم. آنجایی که مربی سوریه‌ای گفته بود در این دیدار برد حق ما بود. ما به تیم ملی سوریه و کشور سوریه احترام می‌گذاریم اما نمی‌دانم چرا سرمربی حریف چنین صحبتی را مطرح کرد. وقتی یک نفر دروغ می‌گوید واقعا به من برمی‌خورد و این صحبت‌ها من را نیز ناراحت می‌کرد. امیدوارم دیگر این دروغ‌ها تکرار نشود چون در این دیدار واقعا توپ و میدان دست ما بود و حریف هیچ فرصت گلزنی نداشت. اگر ما از فرصت‌هایمان به خوبی استفاده می‌کردیم می‌توانستیم با اختلاف دو سه گل سوریه را شکست دهیم. ضمن اینکه گل قوچان‌نژاد نیز به اشتباه آفساید اعلام شد. واقعا نمی‌دانم چه حرفی باید بزنم اما ما با هر تیمی که بازی می‌کنیم به حریف‌مان احترام می‌گذاریم اما امیدوارم بعد از هر دیدار حرف حق از سوی مربیان زده شود.

فارس: در هر صورت تیم سوریه با وقت‌کشی یک امتیاز گرفت.

درست است این تیم اصلا فوتبال بازی نمی‌کرد و از دقیقه یک به وقت‌کشی روی آورد و این موضوع مطمئن باشید به فوتبال آسیا ضرر می‌رساند. 

فارس: فکر می‌کنم با شرایطی که وجود دارد بتوانیم در بازی برگشت انتقام خوبی از آنها بگیریم. 

ما انتقام نمی‌گیریم بلکه بازی خودمان را می‌کنیم و انشاالله بهترین عملکرد را خواهیم داشت. امیدوارم قبل از آن دیدار تکلیف صعودمان به جام جهانی مشخص و قطعی شده باشد. در هر صورت چه مقابل سوریه و چه مقابل هر تیم دیگری ابتدا به حریف احترام گذاشته و سپس سعی می‌کنیم قدرتمندانه هر حریفی را از پیش رو برداریم. 

فارس: زمین برگزاری مسابقه با سوریه در مالزی اصلا شرایط خوبی نداشت و بیشتر شبیه استخر بود تا زمین فوتبال.

درست است. معتقدم که فیفا هم باید در انتخاب ورزشگاه دقت بیشتری کرده و AFC نیز نظارت بیشتری به اینطور مسائل داشته باشد. من تعجب کردم که چرا این بازی در چنین ورزشگاهی در مالزی برگزار شد. این همه ورزشگاه در دنیا و نمی‌دانم چرا باید در چنین ورزشگاهی بازی انجام می‌شد؟

فارس: فکر می‌کنی پس از صدرنشینی در پایان رفت بازی‌ها، دیگر صعود ایران به جام جهانی قطعی شده است؟

خیر اصلا اینطور نیست. حتی اگر سوریه را هم می‌بردیم صعودمان قطعی نبود. ما باید در تمام بازی‌ها تمرکز لازم را داشته باشیم و همین طور به روندمان ادامه دهیم و امیدوارم هر چه زودتر صعودمان قطعی شود. 

فارس: سلطانی‌فر وزیر ورزش چه قبل از اینکه وزیر شود و چه پس از آن در دو نوبت از تو به عنوان یک فوتبالیست خوب ایرانی تعریف کرد و این نشان می‌دهد که شاید رویه وزارت ورزش و نگاه آن به فدراسیون فوتبال و تیم ملی تغییر کرده است. در مورد سلطانی‌فر چه صحبتی داری؟

من و خانواده‌ام قبل از اینکه سلطانی‌فر به عنوان وزیر ورزش انتخاب شود او را می‌شناختیم. او انسان بسیار خوبی است و همین جا از وی به خاطر اظهارنظرش و الطاف همیشگی که به ما داشته تشکر می‌کنم. من تمام تلاشم را می‌کنم تا برای تیم ملی مثمرثمر باشم و واقعا خوشحالم که سلطانی‌فر به عنوان وزیر ورزش انتخاب شد و این اتفاق خبر خوشحال‌کننده برای ورزش بود. امیدوارم وزیر ورزش به ما کمک کند تا تیم ملی نیز روز به روز پیشرفت کند. از سوی دیگر باید به محمود گودرزی احترام بگذاریم و بابت زحمات گذشته‌اش از او تشکر کنیم. امیدوارم گودرزی در تمام مراحل زندگی موفق باشد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها