کد خبر: ۴۱۱۳۹۷
زمان انتشار: ۱۰:۰۱     ۱۴ بهمن ۱۳۹۵
منابع عراقی در استان نینوا اعلام کردند که گروه تروریستی داعش ۳ تن از سرکردگان خود را به دلیل فرار از نبردهای کرانه چپ شهر موصل اعدام کرد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، یک منبع محلی در استان نینوا روز چهارشنبه از اقدام گروه تروریستی داعش در اعدام ۳ سرکرده خود به دلیل از فرار از نبردهای کرانه چپ شهر موصل خبر داد.

به گزارش شبکه سومریه، این منبع گفت: آنچه دادگاه شرعی داعش نامیده می شود حکم اعدام ۳ نفر از سرکردگان خود با نام های ابوطلحه الشامی، حسن القحطانی و ابوقتاده العراقی را به دلیل فرار از نبردهای کرانه چپ موصل صادر کرد و حکم آنها در منطقه الدواسه در کرانه راست موصل اجرا گردید.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود که گروه تروریستی داعش خانواده های سرکردگان خود را از طریق منطقه البعاج با خودروهای غیرنظامی به اراضی سوریه منتقل کرده است و عناصر محلی و تروریست های انتحاری را که آنها را برای عملیات انتحاری در خطوط درگیری آماده کرده در کرانه راست موصل باقی گذاشته است.

گفتنی است که حیدر العبادی نخست وزیر عراق سه شنبه هفته گذشته رسما آزادی کامل کرانه چپ (شرق) موصل را از سیطره گروه تروریستی داعش اعلام کرد. وی همچنین از نیروهای امنیتی مشترک خواست تا به سرعت برای آزادی کرانه راست (غرب) موصل وارد عمل شوند.

عملیات آزادسازی موصل از سیطره گروه تروریستی داعش پس از آن به مرحله اجرا درآمد که حیدر العبادی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اواخر مهرماه گذشته رسما آغاز این عملیات را اعلام کرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها