کد خبر: ۴۲۵۲۷۰
زمان انتشار: ۱۱:۵۷     ۱۲ تير ۱۳۹۶
امیر قلعه نویی سرمربی جدید باشگاه ذوب آهن از حضور در این تیم ابراز رضایت و شادمانی کرد و مدعی شد دیگر دغدغه چندانی در این تیم ندارد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ورزش سه: امیر قلعه نویی سرمربی ذوب آهن بعد از چند هفته حضور در ذوب آهن و کوچ دوباره به نصف جهان مدعی شد بعد از شناخت کامل از وضعیت ذوب آهن به پیشنهاد این باشگاه برای همکاری پاسخ مثبت داده و از تصمیم خود کاملا رضایت دارد چون معنی واقعی کار در یک باشگاه را می چشد. گزیده ای از صحبت های این مربی در رادیو ورزش را می خوانید.

استاد بهمنش متعلق به ایران بود

ابتدا عرض تسلیت دارم به خاطر درگذشت استاد بهمنش. او انسان بزرگی بود و نمی‌توان او را فقط متعلق به ورزش دانست بلکه ایشان متعلق به ایران و عاشق ایران بود. پر شدن جای خالی اش نیز بسیار سخت است و انشاا.. از تفکر او الگو برداریم. بهمنش مخلصانه دغدغه جامعه‌اش را داشت و برای کشورش کار می‌کرد.
 
آلمان ثمره برنامه ریزی خود را می گیرد

در دو مقطع به آلمان رفتم. یک بار برای مداوای پایم و دفعه بعد برای حضور در کلاس کریستوف دام. در دنیا برنامه حرف اول را می‌زند و بعد از آن شایسته سالاری. یعنی کسانی که می‌توانند این برنامه را اجرا کنند تعیین می‌‌شوند تا برنامه را به بهترین شکل اجرا کنند. در فوتبال، همه اروپا برنامه دارند. حالا یک نسل هم رویایی می‌شود. مثل هلند که در دهه70 میلادی دوران روایی داشت. در واقع همه جای دنیا برنامه و زیرساخت دارند جز ایران.

سخت افزار داشته باشیم کمتر از آلمان نیستیم

همین زمین فوتبال های ما را ببینید. اگر دنبال برنامه و زیرساخت برویم قسم می خوریم کمتر از آنها نیستیم. باید ایرانی را باو کنیم. اما حب و بغض ها و مشکلات اقتصادی که داریم اجازه نمی‌دهد نیروی انسانی به لیاقت‌هایش برسد. همه جای دنیا بر اساس برنامه و شایسته سالاری کار می‌کنند به جز ایران. امیدواریم به سمتی برویم که برنامه، سیستم و شایسته سالاری در مملکت ما و نه فقط در ورزش و فوتبال حاکم شود. البته فکر نمی‌کنم برای هفته بعد هم برنامه داشته باشیم! امیدوارم این دولت به این سمت برود.

امیدوارم ایرانی به آن چه لایقش است، برسد

به طور مثال یک کار خوب در تیم امید شد و آن هم این بود که پیروانی را با وجود اینکه نتیجه نگرفت از تیم جوانان به تیم امید آوردند. اشکالی هم ندارد بلکه کسانی که او را انتخاب کردند با تفکر این کار را کردند. همین کار هم قشنگ است که این نسل با مربی‌شان یک رده بالاتر آمده‌اند. امیدوارم کاری کنیم که ایرانی به لیاقتش برسد. با این حال شناسایی استعداد و زمینه‌ای که این استتعدادها به حد اعلا برسند در ایران وجود ندارد.

قانون در کشور ما قائم به فرد است

 ما هم در تیم ملی، تیم ب را راه اندازی کردیم که آن هم مقطعی بود، چون در ایران قانون قائم به شخص است. مثلا بهترین دوران بعد از انقلاب در زمان هاشمی طبا بود که حب و بغض های سیاسی اجازه نداد کارش را انجام دهد یا به طور مثال مصطفوی که تیم ملی را به جام جهانی برده و در دفترش جابجا می‌شود. این مسائل به ورزش ما کمک نمی‌کند.

خوشحالم در یک باشگاه واقعی سمت گرفتم

ذوب‌آهن به واقع یک باشگاه است. اگر بازی‌های آسیایی گوانگ ژو دقت داشته باشید 40 درصد مدال‌ها برای استان اصفهان بود. یکی از دلایلی که این باشگاه را انتخاب کردم چون ذوب‌آهن واقعا باشگاه است. درباره شرایط فنی هم مهمترین مساله این است که تیم اصلی را حفظ کردیم و اگر دو سه بازیکن دیگر از جمله یک مهاجم جذب کنیم فکر کنم شرایط مان بهتر می‌شود. از روزی که تمرینات را آغاز کردیم همه نفرات را داشتیم. در نقل و انتقالات 3 گروه بازیکن داریم که در مقاطع مختلف به تیم اضافه می شوند اما ما با تمام نفرات کار را آغاز کردیم. همه در این تیم تلاش می‌کنند تا یک تیم خوب برای آینده داشته باشیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها