کد خبر: ۴۴۰۹۰۲
زمان انتشار: ۱۰:۰۲     ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷
معترضان ارمنستانی امروز -چهارشنبه - با گسترش دامنه اعتراض ها از ایروان به دیگر شهرهای دیگر این کشور وارد ساختمان های شهرداری گیومری و مارالیک در غرب ارمنستان شده و فعالیت این مراکز را مختل کردند.
به گزارش پایگاه 598، ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، دامنه اعتراض های مخالفان دولت ارمنستان از ایروان به شهرهای دیگر این کشور کشیده شد و صدها نفر از کارکنان دولت به معترضان پیوستند.


نیکول پاشینیان رهبر مخالفان دولت ارمنستان از معترضان خواسته که تا رسیدن به خواسته های خود اعتراض های خیابانی را ادامه دهند و از دیگران نیز بخواهند تا به جمع معترضان بپیوندند.


در شهر گیومری دومین شهر بزرگ ارمنستان، 300 نفر از کارکنان راه آهن به معترضان پیوسته و دست به اعتصاب زدند.


کارن مارگاریان از رهبران معترضان در شهر گیومری به تاس گفت: در شهر گیومری تمام فعالیت ها فلج شده است، ما خواهان انتخاب نیکول پاشینیان به مقام نخست وزیری ارمنستان هستیم.


در ایروان دانشجویان دانشگاه های مختلف این شهر از حضور در سرکلاس خودداری کرده و به جنبش اعتراضی پیوسته اند و چندین خیابان مرکزی ایروان را بسته و دامنه اعتراضات به خط آهن ایروان و متروی این شهر نیز کشیده شده است.


همچنین خبر می رسد که معترضان صبح امروز پل ها و راه های منتهی به فرودگاه بین المللی زوارتنوتس را بستند. 


براساس فیلمی که در یوتیوب توسط معترضان منتشر شده است، مخالفان دولت مانع تردد خودروها در دو جاده منتهی به فرودگاه زوارتنوتس می شوند. 


پلیس ایروان، ماموران بیشتری را به فرودگاه و خیابان های بسته شده برای باز کردن راه ها اعزام کرد که این تلاش تا کنون نتیجه بخش نبود. 


معترضان تاکنون توانسته اند خیابان های «گراتسی»، «آبوویان»، «چارنتس» و چهارراه های منتهی به این خیابان ها را ببندند. 


رسانه های روسی خبر می دهند که جاده های ارمنستان منتهی به ایران و گرجستان نیز بسته شده است و گروهی دیگر از معترضان در حالی که شعارهای ضددولتی می دهند، در نزدیکی شهر وایک، جاده ارمنستان منتهی به ایران را با کامیون بسته اند؛ ماموران پلیس در محل مستقر هستند اما اقدامی نمی کنند.


به گزارش ایرنا ،نمایندگان پارلمان ارمنستان در جلسه روز سه شنبه به رهبر مخالفان دولت این کشور تنها نامزد پست نخست وزیری بود، رای موافق ندادند. 


نیکول پاشینیان تنها توانست 45 رای از نمایندگان پارلمان دریافت کند حال آنکه برای رسیدن به عنوان نخست وزیری به 53 رای نیاز داشت. 

 

پیشتر نمایندگان حزب جمهوری خواه که اکثریت پارلمان را در اختیار دارند، گفته بودند که به نفع پاشینیان رای نخواهند داد. 


اعتراض گسترده مخالفان دولت ارمنستان که از دو هفته پیش در ایروان جریان دارد، سرژ سرکیسیان نخست وزیر این کشور را وادار به استعفا کرد؛ سرکیسیان بمدت 10 سال در ارمنستان در راس قدرت بود.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها