کد خبر: ۴۴۸۳۵۴
زمان انتشار: ۱۴:۴۰     ۱۲ آبان ۱۳۹۷
دادستان دادگاه کیفری بین المللی از شورای امنیت سازمان ملل خواست برای دستگیری سیف الاسلام (۴۵ ساله) پسر معمر قذافی دیکتاتور مخلوع لیبی و تحویل وی به این دادگاه اقدام کند.
به گزارش پایگاه 598، مهر به نقل از اسپوتنیک، «فاتو بنسودا» دادستان دادگاه کیفری بین المللی در نشست شورای امنیت که روز جمعه در مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار شد گفت که دستگیری و تحویل افراد مظنون به دادگاه کیفری بین المللی بیش از هر موضوعی برای این دادگاه چالش برانگیز است و تا زمانی که این افراد دستگیر و برای محاکمه در دادگاه حاضر نشوند نمی توان عدالت را در حق قربانیان اجرا کرد.

وی افزود که سیف الاسلام پسر دیکتاتور سابق لیبی همچنان از دو سال پیش آزاد است و هیچ قصدی برای معرفی به دادگاه کیفری و یا مراکز ذیربط در لیبی از خود نشان نداده و از این رو باید دستگیر و تحویل دادگاه بین المللی کیفری شود.

دادگاه کیفری بین المللی در ژوئن سال ۲۰۱۱ سیف الاسلام قذافی را به دست داشتن در کشتار و سرکوب خشونت آمیز مخالفان متهم کرد اما لیبی پس از این اتهامات، خود نسبت به محاکمه وی اقدام کرده است.

سیف‌الاسلام در نوامبر سال ۲۰۱۱ و پس از کشته شدن پدرش دستگیر و در دادگاهی در طرابلس به اعدام محکوم شد. او از آن زمان بیش از ۵ سال را در زندان به سر برد. وی از سال ۲۰۱۱ به اتهام جنایت علیه بشریت تحت پیگرد دیوان کیفری بین‌المللی بوده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها