کد خبر: ۴۵۵۶۵۳
زمان انتشار: ۰۸:۴۲     ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸
این بهترین لیورپول سه دهه اخیر است؛ اما گاهی لیونل مسی اتفاقاتی فراتر از تصور شما را رقم می زند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از "ورزش سه"، لیورپول امشب و در دیدار مقابل بارسلونا چیزی کمتر از رقیب قدرتمند نداشت و شاید موقعیت هایی به مراتب خطرناک تر از بارسا نیز ایجاد کرد، اما در نهایت این نتیجه 0-3 بود که روی تابلوی اسکوربرد نیوکمپ ثبت شد تا آبی اناری ها فاصله چندانی تا صعود به فینال لیگ قهرمانان نداشته باشند.

 

موقعیت فوق العاده سادیو مانه، ضربه دور از انتظار جیمز میلنر در مقابل دروازه، واکنش های درخشان مارک آندره تراشتگن و در نهایت ضربه عجیب محمد صلاح به دیرک دروازه، باعث شدند لیورپول با شکستی دشوار نوکمپ را به مقصد خانه ترک کند. لیورپول امشب 15 ضربه مقابل 12 ضربه بارسا به سمت دروازه حریف زده و 53 درصد مالک توپ بود، اما گاهی نمی شود که نمی شود.

 

 

لیونل مسی شاید تا 15 دقیقه مانده به پایان بازی نتوانست نمایش همیشگی خود را ارائه دهد اما همانگونه که یورگی پس از پایان بازی اشاره کرد، یک لحظه غفلت مقابل چنین ستاره هایی ممکن است نتایج جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

 

از سال 2015 و هنگامیکه کلوپ هدایت لیورپول را بر عهده گرفته است، مرسی سایدی ها تبدیل به یکی از جذاب تیم های اروپا شده اند و نمایش های هجومی و رفتار هیجان انگیز این سرمربی آلمانی در کنار زمین، باعث شده بسیاری از هواداران فوتبال سر در گروی علاقه به قرمزهای بندر لیورپول دهند.

 

از همان لحظه ای که عینک کلوپ بعد از گل کوتینیو به آرسنال در هفته اول لیگ برتر از شدت هیجان زدگی شکست تا امروز، لیورپول معمولا سر بزنگاه ناکام مانده و سرمربی جذاب آلمانی، امشب نیز مانند بسیاری دیگر، در یافتن راه حلی برای کنترل لیونل مسی مستاصل ماند.

 

لیورپول تحت هدایت کلوپ، در این سالها فاتح هیچ جامی نشده و اغلب در قدم آخر قافیه را به رقبا باخته است، اما کلوپ فاتح قلب هایی شده که شاید فوتبال را گاهی فراتر از فتح جام و ثبت عکس های یادگاری پرطمطراق می دانند.

 

24 ساعت قبل و در مصاحبه ای عجیب، کلوپ به نوعی مدعی شد نوکمپ آنقدرها هم که می گویند ترسناک نیست و تنها یک استادیوم با گنجانیش فراوان است. گرچه سرمربی آلمانی عصر همان امروز و در کنفرانس مطبوعاتی سعی کرد مواضع خود را تعدیل کند، اما نمایش بارسلونا نشان داد که شاید معبد فوتبال، لقب مناسبی برای استادیوم هراس انگیز آبی اناری ها باشد.

 

 

اما شاید مهم ترین تصویر ثبت شده از کلوپ در بازی امشب، لبخند تلخ او بعد از گل سوم بارسلونا، ایستگاهی فوق العاده و جادوی لیونل مسی بود. تلخند کلوپ حاکی از درماندگی، استیصال و ناتوانی در مقابل ضربه ای بود که شاید معادلات ریاضی نیز در اندازه گیری مختصات آن ناکام باشند.

 

تیم کلوپ نمایشی قابل احترام در نوکمپ ارائه داد و موقعیت های فراوانی روی دروازه بارسلونا خلق کرد، اما گاهی مهم ترین تئوریسین های فوتبال نیز در مقابل جادوی توپ ناتوان بوده و قادر به یافتن راه حلی برای جلوگیری از اتفاقات درون زمین نیستند.

 

کلوپ اما سرافرازانه، در پایان بازی لیونل مسی و دیگر ستاره های بارسلونا را در آغوش گرفت و در نهایت در مقابل اندک هواداران لیورپول حاضر در نوکمپ، با دست و به نشانه عشق به سینه اش کوبید.

 

 

برای آنهایی که هوادار لیورپول نیستند، بی شک این جذاب ترین لیورپول سه دهه اخیر است. تیمی هم طراز با آرسنال اوایل هزاره جدید آرسن ونگر، دورتموند اوتمار هیتسفیلد، والنسیای هکتور کوپر یا اینتر ژوزه مورینیو.

 

کلوپ یک بار دیگر و در گام آخر شاید ناکامی را تجربه کند؛ همانند فینال ومبلی 2013 و یا نبرد کیف سال گذشته برابر رئال مادرید. لیونل مسی باعث شد امشب تصویری تلخ از لبخند مایوس کننده کلوپ به ثبت برسد اما کلوپو، پیش از اینها فاتح قلب های بسیاری شده است.

 

آریا فاطمی مقدم


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها