کد خبر: ۴۵۵۷۷۶
زمان انتشار: ۱۲:۵۱     ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
دولت استرالیا برای قتل عام میلیون ها گربه خیابانی شروع به توزیع هوایی سوسیس های سمی کرده؛ اقدامی که با انتقادهای زیادی از سوی حامیان حقوق حیوانات همراه شده است.
به گزارش پایگاه 598، بر اساس برخی برآوردها گربه های خیابانی سالانه ۳۷۷ میلیون پرنده و ۶۴۹ خزنده را از بین می برند و همین مساله استرالیا را بر آن داشته که برای حفاظت از گونه های بومی این کشور به فکر کشتار دسته جمعی گربه های خیابانی بیفتد. این گونه تفاوتی با حیوانات خانگی ندارند و حتی برخی از آنها گربه های خانگی رها شده هستند که برای زنده ماندن به شکار موجودات دیگر روی آورده اند.

سوسیس هایی که دولت استرالیا به صورت هوایی پخش می کند از گوشت کانگرو.، چربی مرغ، برخی گیاهان، ادویه و سم ۱۰۸۰ تشکیل شده است. این سم آنقدر قوی است که طی ۱۵ دقیقه گربه ها را از بین می برد؛ البته دولت استرالیا برای رسیدن به هدفش که کشتار حداقل ۲ میلیون گربه خیابانی تا سال آینده است به چنین سمی هم نیاز دارد.

برنامه های دیگر این کشور شامل تله گذاری برای گربه ها و تیراندازی به آنها می شود. انجمنی در کویینزلند تا آنجا پیش رفته که برای سر هر گربه خیابانی ۱۰ دلار جایزه در نظر گرفته است.

پای نخستین گربه ها در قرن ۱۸ به اقیانوسیه باز شد و از آن زمان به گفته مقامات ۱۳۰ گونه بومی در معرض انقراض قرار گرفته اند. دلیل انقراض برخی از این گونه ها به ازدیاد گربه ها برمی گردد که جمعیتی بین ۲ تا ۶ میلیون دارند. سوسیس های رها شده به جز گربه ها گونه ها ولگرد دیگری مثل سگ ها و روباه ها نیز از بین خواهد برد.

«بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران» این کشور علی رغم تایید خطر گربه های خیابانی برای جانوران بومی، استفاده از طعمه های آلوده به سم ۱۰۸۰ را به شدت ترسناک خوانده و آنرا محکوم کرده است.

منبع: independent

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها