آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۱۲۴۶
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
امام مسجد قبا در مدینه: لعنت خدا بر قاتل حسین و لعنت بر کسانی که دستور قتل وی را داده و به این کار رضایت دادند

به گزارش پایگاه 598، امام و خطیب مسجد قبا در مدینه منوره ضمن تاکید بر این که امام حسین (ع) از نظر مذاهب بزرگ اسلام، امام و شهید است، بر قاتل آن حضر لعنت فرستاد.

به گزارش «تابناک» به نقل از شفقنا از شبکه خبری «آر تی عربی» روسیه، «صالح المغامسی»، امام و خطیب مسجد قبا در مدینه منوره در یکی از برنامه های شبکه ماهواره ای «ام بی سی» عربستان سعودی تاکید کرد که به اتفاق آرای مذاهب بزرگ اسلام، اباعبدالله الحسین (ع) یک امام و شهید است.

 			 				 					لعنت امام مسجد قبا در مدینه بر قاتل امام حسین

المغامسی در این باره اظهار داشت: برادران شیعه وی را امام شهید می نامند، در رابطه با این که امام است به خدا سوگند هیچ فرد عاقلی در امامت وی اختلاف نظر ندارد و در این زمینه بحث و جدل نمی کند چرا که در همه نیکی ها امام است، در پرهیزگاری، دانش و پاکدامنی امام است؛ در رابطه با این که شهید است نیز هیچ گونه اختلاف نظری وجود ندارد چرا که به خدا سوگند به عنوان یک شهید مقتول با ظلم، ستم و بی عدالتی درگذشت.

امام و خطیب مسجد قبا به عنوان قدیمی ترین مسجد تاریخ در جهان همچنین تصریح کرد: لعنت خدا بر کسی که وی را به قتل رساند، لعنت خدا بر کسی که دستور قتل وی را صادر کرد و لعنت خدا بر کسی که به قتل وی رضایت داد.

در همین حال، شمار زیادی از کاربران شبکه های اجتماعی از اظهارات المغامسی استقبال کردند جایی که بر این باورند که مذاهب مختلف اسلامی را به یکدیگر نزدیک می کند و در مبارزه با گفتمان نفرت نیز سهیم است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: