کد خبر: ۴۶۴۱۵۴
زمان انتشار: ۱۰:۱۵     ۱۳ آذر ۱۳۹۸
سخنگوی جشنواره مردمی فضای مجازی:
سخنگوی جشنواره مردمی فضای مجازی گفت: اولین دوره از جشنواره مردمی فضای مجازی با هدف آگاهی از ظرفیت‌های مردمی در عرصه‌های مختلف فضای مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه 598، سید مصطفی خوش چشم، سخنگوی جشنواره مردمی فضای مجازی درباره‌ی نخستین دوره این جشنواره گفت: اولین دوره از جشنواره مردمی فضای مجازی با هدف آگاهی از ظرفیت‌های مردمی در عرصه‌های مختلف فضای مجازی، جریان‌سازی در میان تولیدکنندگان و کنشگران فضای مجازی، ایجاد بستری برای شبکه‌سازی فعالان فضای مجازی و مشارکت عموم مردم در ارتقاء فرهنگ کاربری و سواد فضای مجازی جامعه برگزار خواهد شد.

وی به تشریح بخش‌های این جشنواره پرداخت و بیان کرد: جشنواره مردمی فضای مجازی در زمینه‌های بازی‌های رایانه‌ای، نرم‌افزار تلفن همراه، محتوای پایگاه‌های اینترنتی، کنشگری در رسانه‌های اجتماعی، سواد فضای مجازی، تحقیقات و آینده‌پژوهی، امنیت کاربری و آموزش‌های مجازی فعالیت خواهد داشت.

سخنگوی جشنواره مردمی فضای مجازی افزود: بخش‌های اجرایی اشاره شده در جشنواره در برش‌های بین‌الملل، استان‌ها و دانش‌آموزی انجام خواهد شد.

خوش چشم تصریح کرد: شورای سیاستگذاری ملی این جشنواره شامل دبیران بخش‌ها و صاحب نظران حوزه‌های مرتبط با فضای مجازی است که خروجی آن اهداف کلان جشنواره، فرآیند اجرایی و محورهای محتوایی آن خواهد بود.

وی از شورای سیاستگذاری استانی به عنوان دیگر ارکان این جشنواره نام برد و ادامه داد: شورای سیاستگذاری استانی، تعیین‌کننده فرایند اجرایی جشنواره در استان‌هاست که بر اساس چارچوب کلی در شورای سیاستگذاری ملی مشخص شده است.

سخنگوی جشنواره مردمی فضای مجازی به توضیح فعالیت شورای تخصصی پرداخت و افزود: شورای تخصصی هر بخش شامل شورایی است که جزئیات برگزاری جشنواره در آن بخش، محورهای محتوایی یا خدماتی آن بخش، دبیر تخصصی، هیئت داوران و فرایند اجرای آن را تعیین می‌کند.

مصطفی خوش چشم در خصوص هیئت داوران نیز گفت: رکن دیگر این جشنواره، هیئت داوران است که شامل متخصصین در هر بخش است و توسط شورای تخصصی تعیین می‌شوند. این هیئت نیز برای سطح ملی و استانی در هر بخش تعیین خواهد شد.

وی دبیر جشنواره را یکی دیگر از ارکان جشنواره خواند و تصریح کرد: دبیر جشنواره، توسط شورای سیاستگذاری انتخاب می‌شود و مدیریت اجرای جشنواره، اعلان‌های رسانه‌ای جشنواره و هماهنگی میان اجزای آن را بر عهده دارد. البته دبیر استانی جشنواره نیز مشابه دبیر ملی، در سطح استان به ایفای نقش می‌پردازد.

سخنگوی جشنواره مردمی فضای مجازی درباره‌ی شیوه برگزاری جشنواره اظهار داشت: جشنواره به صورت کشوری برگزار خواهد شد که مرحله اول آن استانی و مرحله دوم ملی خواهد بود. به این‌صورت که آثار یک مرحله در سطح استان‌ها بررسی شده و داوری می‌شوند و امکان برگزاری اختتامیه و برنامه‌های جانبی مجزا در هر یک از استان‌ها وجود دارد؛ سپس آثاری که سطح قابل قبولی از نمره داوری در استان‌ها را کسب کرده‌اند، در سطح ملی، داوری خواهند شد.

خوش چشم در خصوص زمان برگزاری جشنواره گفت: فراخوان جشنواره می‌تواند در یکی از مناسبت‌های مهم همانند 9 دی اعلام عمومی شود.

وی با اشاره به شکل‌گیری ایده‌ی اولیه این جشنواره در سازمان سراج تاکید کرد: ایده اولیه‌ی این جشنواره بر اساس ماهیت مردمی سازمان سراج و تعامل گسترده‌ای که با فعالان فضای مجازی در سطح کشور دارد در این سازمان شکل گرفت و با توجه به اینکه جشنواره نگاه و جهت دهی جناحی و سیاسی را دنبال نمیکند امیدواریم که مجموعه‌های مختلف، از این اتفاق مردمی حمایت نمایند.

سخنگوی جشنواره مردمی فضای مجازی اظهار داشت: این جشنواره به معنای واقعی کلمه، مردمی خواهد بود و اجرای صفر تا صد آن را فعالان مردمی حوزه فضای مجازی بر عهده خواهند داشت و نقش نهادهای حاکمیتی، حداکثر می‌تواند حمایت از برگزاری آن باشد.

خوش چشم در پایان درباره‌ی وضعیت فعلی جشنواره گفت: جلسات شوراهای تخصصی بخش‌های مختلف درحال برگزاری است که اعضای آن فعالان مردمی و خصوصی بخش مربوطه هستند. هم‌چنین مقدمات شکل‌گیری شورای سیاست‌گذاری ملی فراهم شده که امید است به زودی اتفاق بیفتد.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها