کد خبر: ۴۶۹۵۵۷
زمان انتشار: ۰۹:۰۱     ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۹
نشان دادن در باغ سبز برجامی تا 6 ماه آینده هم از همان قسم توهین ها به شعور ملت ایران است. کیست که نداند برجامی که مفاد توافقات مندرج در آن در طول مدت چند سال گذشته با عناوین مختلف بایکوت شده است چگونه می خواهد در 6 ماه آینده به اجرا درآید.
پایگاه 598: فریدون مجلسی، دیپلمات سابق و از حامیان برجام که پیش‌تر نظریاتی مانند "اگر از برجام خارج شویم، آمریکا به ایران حمله می کند!» و «باید اسرائیل را به رسمیت بشناسیم تا سایه جنگ دور شود!» از خود صادر کرده بود، این بار در گفتگو با خبرگزاری برنا گفته است: «براساس برجام تحریم‌های ایران شش ماه دیگر ملغی می‌شود و ایران دستش باز می‌شود... من امیدوارم با شکیبایی، این 6 ماه بگذرد و اقداماتی توسط عناصر غیرت مدار در ایران صورت نگیرد که موجب شود، کشورهای دیگر عضو برجام هم از حمایت خودشان دست بردارند».
مجلسی همچنین رفتن ترامپ طی شش ماه آینده را باعث امیدواری دانسته که با آمدن دموکرات ها فضا بهتر خواهد شد! (جهان نیوز/ شش ماه شکیبایی کنیم و عناصر غیرت مدار کاری نکنند/ 1 اردیبهشت ماه1399/ کد خبر:724104)

بنا بر این گزارش افرادی مانند فریدون مجلسی که با وقوع انقلاب ١٣٥٧ از وزارت امورخارجه بازخرید اجباری شدند! امروز بعنوان نویسنده و بعضا با عنوان دیپلمات سابق- شما بخوانید برای اینکه بتوانند سخنان او را مشروع و در افکار عمومی قابل استناد جلوه دهند- متاسفانه از سوی برخی رسانه هایی که تمام حیات سیاسی خود را مدیون جمهوری اسلامی هستند مطرح شده و نظراتشان را برای هدایت افکار عمومی در کانال های خاصی که بیشتر مد نظر غرب گرایان است مورد استفاده قرار می دهند.

بدون در نظر گرفتن اینکه وی نیروی بازخریدی اجباری! وزارت خارجه پس از انقلاب 57 بوده و این امر بیانگر اعتقادات شدیدا زاویه دار با انقلاب اسلامی و همسو با جریان غرب گراست بیان چند نکته درباره سخنان وی ضروری است:

1- مواضع او درباره رابطه برجام با سایه جنگ همزبانی و تقارن قابل تاملی با نظریات برخی سیاستمداران کشور دارد که مردم را از سایه جنگ می ترساندند که این فرد معلوم الحال هم بر آن پافشاری می کند.

2- فریدون مجلسی را باید از عناصر دیپلماسی بیرونی جریان اپوزیسیون منفعل و شدیدا وابسته به غرب دانست که با توجه به شروع روند حذف غرب گرایان از هرم سیاسی قدرت در کشور همزمان با عناصر داخلی درون نظام پای در این میدان گذاشته است.

3- وی به نکته بسیار جالبی اشاره می کند و از واژه عناصر غیرت مدار به زعم خود برای مقصر جلوه دادن انقلابیون در انداختن سایه جنگ بر کشور و شکست برجام استفاده می کند. بنظر این راقم این توهینی آشکار به شعور حافظه ملت ایران و ترویج بی غیرتی درباره دین و میهن است. گویی ایشان عملکرد 7 ساله حضور اصلاح طلبان منفعل همراه خود را از یاد برده است امروز به برکت! شکست برجام و حضور ترامپ در کاخ سفید ملت ایران در شدیدترین تحریم ها قرار دارند/ سرداران ما را تروریست وار شهید می کنند/ پایگاههای موشکی خود را در اطراف ایران گسترش می دهند، آقایان هم اینرا می گویند دور شدن سایه جنگ. این نتیجه مدیریت و دیپلماسی و اداده اصلاح طلبان و اعتدالیونی است که در انتخابات 1392 سیاست های مد نظر غرب گرایان را مو به مو تا کنون به اجرا در آورده اند و شکست در انتخابات مجلس یازدهم ناقوس مرگ این جریان خواهد بود.

4- نشان دادن در باغ سبز برجامی تا 6 ماه آینده هم از همان قسم توهین ها به شعور ملت ایران است. کیست که نداند برجامی که مفاد توافقات مندرج در آن در طول مدت چند سال گذشته با عناوین مختلف بایکوت شده است چگونه می خواهد در 6 ماه آینده به اجرا درآید. امروز دولت اعتدال و بانک مرکزی آن نا امیدانه از بانک جهانی در خواست وام کرده و به بهانه شیوع کرونا حتی پرداخت کمک را از کانال "اینستکس" پیشنهاد و التماس می کنند.

5- حواله دادن رفع تحریم ها به 6 ماه دیگر نه اجرایی شدن برجام و احقاق حقوق ملت ایران که شاید نگاهی به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باشد. بیاد داریم که در دوره قبل آقایان اصلاح طلب با امید فراوان به پیروزی هیلاری کلینتون سرابی را نشان دادند که با آمدن ترامپ تمام آن سراب فرو پاشید الان هم همان سراب را این سیاستمدار! به ملت نشان می دهد. اروپا همچنان وابسته به آمریکاست و این آقا اصرار دارد که نیست. یکی نیست به این آقایان بگوید که چگونه در این سنت دو دوره ای بودن ریاست جمهوری در ایران خدشه ناپذیر است اما در آمریکا نیست و ممکن است ترامپ نیاید.

در مجموع باید سخن مقتدا و الگوی سیاسی این قبیل سیاستمداران، ریچارد نیکسون را به او یادآوری کرد که گفت: «ملتی که صلح را تنها از راه‌های مسالمت آمیز پیگیری کند، بزودی بخشی از یک ملت دیگر می‌شود. (ویکی گفت آورد/ ریچارد نیکسون). حال با این سخن تنها می توان به ایشان گفت که بهتراست شما ایفای نقش سرباز پیشقراول پلیس بد بازی کردن را رها کرده و به نوشته های غیر یاسی خود بپردازید!

* رضا احمد زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها