خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.            
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۸۱۱۹
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
4 گل و مخفی شدن مرد اول بازی پرسپولیس و شارجه
جذاب‌ترین نمای نزدیک از گلر پرسپولیس زمانی به نمایش در آمد که او بعد از یک سیو عالی مقابل ضربه ویلیتون در واکنش به اعتراض دو مدافع میانی با اعتماد بنفس به دنبال پایان دادن ماجرا بود.
به گزارش پایگاه 598، چیزی که برخلاف روش اغلب گلرهای ایرانی است که بعد از سیوهای موفق، به سمت مدافعان وسط و هافبک‌های دفاعی قدم برمی‌دارند و آنها را به کم‌کاری متهم می‌کنند. حامد اما در شرایطی که سال‌ها بعد از علاقه پنهان نشده‌اش به پرسپولیس، به این تیم پیوسته، حرف دیگری را مدنظر قرار داده؛ آرامش و تمرکز برای موفقیت و پس گرفتن جایگاهی که از او به عنوان دروازه‌بان مستعد فوتبال ایران دریغ شده است.

 

جدایی علیرضا بیرانوند در روزهای پایانی فصل گذشته و نمایش پرنوسان بوژیدار رادوشوویچ یک سوال و نگرانی بزرگ برای هواداران و البته کارشناسان این تیم شکل داد: "با این وضعیت در آسیا وضعیت به چه شکل خواهد بود."

 

جذب حامد لک هم البته با انتقاداتی زیادی در همان ابتدا همراه بود. گلر فصل گذشته ماشین سازی که تا روز پایانی برای فرار از سقوط می‌جنگید ناگهان جواز حضور و عقد قرارداد با قهرمان ایران را به دست آورده بود و قرار بود استارت خود را در لیگ قهرمانان بزند. همین هم عاملی بود برای انتقاد از کسی که با ادعای شماره یک بودن و جانشینی علیرضا بیرانوند قرار بود پا به اردوگاه سرخ بگذارد.

 


 

 

لک با پرسپولیس وارد دوحه و کارزار لیگ قهرمانان شد. استارت او با پرسپولیس در شرایطی که این تیم با دستیابی به تنها یک امتیاز از کمترین شانس برای صعود برخوردار بود، برابر التعاون قرار گرفت و در همان دیدار اول با سیوهای نجاتبخش خود سهم عمده‌ای در حفظ تک گل شجاع خلیل زاده و دستیابی به سه امتیاز برای این تیم داشت.

 

گلر پرسپولیس طی چهار بازی اخیر با سه کلین شیت حضوری فوق‌العاده از خود به جا گذاشته و در عین حال با واکنش‌های دیدنی‌اش توانسته اعتماد اهالی فوتبال و خصوصا هواداران این تیم را جلب کند. لک تنها با دریافت یک گل که آن هم از روی نقطه پنالتی بوده طی چهار بازی اخیر توانسته از خود دفاع کند و به دنبال این است تا با تداوم این روند خود را آماده یکی از چالش‌های بزرگ در دیدارهای آسیایی کند. جایی که تیمش باید در جدالی حساس مقابل السد قطر قرار گیرد؛ رقیب چند سال اخیر سرخ‌ها در مسیر آسیایی و خاطرات تلخ و شیرینی که برای این تیم شکل گرفته است. 

 

 

 

این ضربه سر ژاوی برابر پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی 2018 و در ثانیه‌های پایانی بازی که با واکنش دیدنی بیرانوند تیم را به فینال رساند. آیا حامد لک قابی جدید از ناکامی برابر ستاره اسپانیایی شکل می‌دهد؟

 

 

از پنجه طلای بیرانوند تا لک چهار دست و هشت پا!


بیرانوند در زمان حضور در پرسپولیس خاطرات شیرینی برای این تیم شکل داده است. مطمئنا جالب‌ترین و ماندنی‌ترین خاطره برای هواداران این تیم در مرحله نیمه نهایی 2018 باشد. جایی که در ثانیه‌های پایانی بیرانوند در جدال با السد ضربه سر ژاوی را با واکنشی دیدنی مهار و تیم را به فینال رساند.

 

اکنون حامد لک وارت پیراهن دروازه‌بانی پرسپولیس شده و تا به اینجا توانسته حتی فراتر از انتظارات ظاهر شود. قابل تامل‌ترین صحنه‌های ثبت شده توسط او مربوط به واکنش‌های در مصاف تک به تک با رقبا است. جایی که این گلر خوش اندام با خروج‌های جسورانه‌اش به بهترین شکل ممکن از دستان و پاهای خود سود برده و مانع از باز شدن دروازه تیمش شده است.

 

کافی است به بازی آخر این تیم مقابل الشارجه نگاهی بیندازیم. حریفی که طی دو بازی اخیر خود دو برد باورنکردنی به دست آورد و الدحیل و التعاون را با 10 گل شکست داد. پرسپولیس برای صعود به برد نیاز داشت و گل دقایق ابتدایی همان هدفی بود که آنها دنبال می‌کردند و به آن دست یافتند. با این حال بعد از گلی که شجاع خلیل زاده به ثمر رساند، حریف که از قدرت تهاجمی بالایی برخوردار بود توسط ولیتون وریاس پشت مدافعان این تیم صاحب فرصت ایده آلی شد که این خروج فوق العاده لک بود که مانع از دریافت گل برای این تیم شد. دومین واکنش لک هم مربوط به نیمه دوم و باز هم شرایطی تک به تک بود و اینبار هم ولیتون مقابل او و دست و پای باز این گلر که زاویه را تنگ‌ و غیرقابل دسترسی کرده بود، ناکام ماند. در مقابل خروج‌های حامد لک شاید تنها بتوان با واژه استثنایی به تمجید آنها پرداخت. دو سیوی که در کنار نمایش دیدنی او در جدال ابتدایی برابر التعاون باز هم در مصاف‌های تک به تک، تیم را در آسیا حفظ کرد. نمایشی مشابه مانوئل نویر را در جدال فوق العاده‌ای که برابر پاریسن ژرمن در فینال لیگ قهرمانان اروپا پشت سر گذاشت و در نهایت با کسب عنوان قهرمانی برای باواریایی همراه شد.

 

 

منبع: ورزش سه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: