کد خبر: ۴۸۳۹۰۳
زمان انتشار: ۱۳:۰۰     ۲۵ بهمن ۱۳۹۹
"ماریو دراگی" مامور تشکیل دولت جدید ایتالیا جمعه شب از کابینه خود که متشکل از سیاستمداران و تکنوکرات‌هاست، رونمایی کرد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایرنا، ماریو دراگی که پیش‌تر رئیس بانک مرکزی اروپا بود، پس از چند روز مذاکره با گروه های سیاسی اعلام کرد که حمایت لازم برای تشکیل دولت را کسب کرده و دولت وی شامل ۱۵ سیاستمدار و ۸ تکنوکرات خواهد بود.
 
"دانیله فرانکو" وزیر اقتصاد و "مارتا کارتابیا" وزیر دادگستری در دولت دراگی خواهند بود.

دراگی فردی را برای وزارت اروپا انتخاب نکرد. انتظار می رود که خودش عهده دار امور اروپایی باشد.

"لوئیجی دی مایو" وزیر خارجه، "لورنزود گرینی" وزیر دفاع و "روبرتو اسپرانزا" که در دولت پیشین حضور داشتند، در دولت دراگی وزارتخانه های خود را حفظ کرده‌اند.

دولت جدید ایتالیا روز شنبه سوگند یاد کرده و پارلمان این کشور در روزهای آتی درباره آن رای گیری خواهد کرد.

ماتئو رنتزی نخست وزیر پیشین ایتالیا که چندی پیش با خارج کردن وزرایش از دولت جوزپه کونته باعث سقوط آن شد، در واکنش به ترکیب دولت جدید در توئیتی نوشت: یک تیم بلندپایه با ارزش افزوده فوق العاده.

رنتزی به برنامه‌های کونته در مورد نحوه صرف کردن کمک‌های اتحادیه اروپا برای احیای اقتصاد ایتالیا اعتراض داشت و در همین رابطه از دولت خارج شد.

برآوردها حاکی است که بحران شیوع کرونا در ایتالیا باعث شده است تا تولید ناخالص داخلی این کشور در سال ۲۰۲۰ میلادی حدود ۱۰ درصد کاهش یابد.

ایتالیا همواره با بحران‌ها، تنش‌ها و رسوایی‌های سیاسی روبرو بوده است. از پایان جنگ جهانی دوم تاکنون بیش از ۶۰ دولت در این کشور بر سر کار آمده و تغییر کرده‌اند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها