آمار داورزنی: از مردم ایران عذرخواهی می‌کنم
کد خبر: ۴۸۸۲۲۱
زمان انتشار: ۱۳:۱۷     ۰۳ تير ۱۴۰۰
رئیس فدراسیون والیبال کشور گفت: ناهماهنگی موجود بین بازیکنان والیبال باعث شد که خیلی از بازی ها را واگذار کنیم و استراتژی فدراسیون و الکنو حضور در بازی های المپیک می باشد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مشرق، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال کشور روی خط زنده برنامه ورزش ایران (والیبال) آمد و از وضعیت تیم ملی والیبال کشور و نتایج اخیر آن مطالبی را عنوان کرد.

محمدرضا داورزنی گفت: قبل از هر چیزی احترام می‌گذارم به احساسات پاک مردم شریف ایران نسبت به والیبال و جوانان کشورمان و این نوع برنامه ریزی و استراتژی که فدراسیون برای حضور در المپیک به کار برد، برای اینکه بتواند به یک ترکیب مناسب برسد و باعث شد که ما آن گونه که مردم دوست داشتند از تیم ملی خود در مسابقات لیگ ملت ها بازی خوب ببینند از عهده این کار برنیامدیم. از همه مردم عذرخواهی می‌کنم و به آنان قول می‌دهم که تلاش خود را تا فرصت باقی مانده به المپیک می‌کنیم تا این نکات ضعفی که مردم در جریان مسابقات لیگ دیدند را بتوانیم برطرف کنیم. صحبت های همه شنوندگان و کارشناسان را که دلسوزانه برای تیم بحث می‌کردند را شنیدم.

قطعا این نیست که الکنو دور از دسترس باشد و تمام نکات به او منتقل خواهد شد و پاسخگوی تصمیمات و اقداماتی که در مسابقات انجام دادند خواهند بود. در این فرصت کم نمی‌توانستیم به تکنیک بازیکنان بپردازیم و بازیکنانی که انتخاب شدند به جز جواد کریمی که با تاخیر به تیم اضافه شد و می‌بایست از ابتدا همراه تیم بود بقیه افراد در پست های مختلف جزء بهترین های ما بودند. تنها تیمی که از لحاظ بازیکن و مربی تغییرات جدی به همراه داشت، تیم ایران بود. می‌بایست در این زمین کارهایی را انجام می‌داد که ما هم به الکنو گفتیم که در این مدت می‌خواهیم به تیم شناخت پیدا کنی.

زمانی است یک مربی از ایران عملکرد بازیکنان را به لحاظ اعداد و آمار مورد تجزیه و تحلیل قرا می‌دهد و او هم این کار را کرد و دقیقا می‌دانست که بازیکنان در چند سال اخیر در رقابت های مختلف جهانی چه عملکردی را داشتند. برمبنای این هم امسال یک تعدادی بازیکن جدید که به آن ها افتخار می‌کنیم مثل میثم صابری، صابر کاظمی، بردیا سعادت که در ترکیب قرار گرفتند و فرصتی بود برای الکنو که از آن ها بازی بگیرد. بعضی اوقات اصرار داشت که یک بازیکن در ترکیب بماند تا بتواند شرایط خود را بهبود بخشد.

وی افزود: ما چند بازی مهم در پیش داریم. سه بازی جدی در ابتدای کار در المپیک داریم که ساعت ۹ صبح برگزار می‌شود. ما یا مربی باید بتواند به آن ترکیبی که می‌خواهد با لهستان، ژاپن، ایتالیا و یا کانادا برسد که بتواند از مصاف آن ها گذر و از این مرحله از المپیک عبور کند. این موضوع برای الکنو بسیار مهم است که در دریافت که ضعف عمده ما می‌باشد بتواند از بازیکنانی که سرویس های پر قدرت می‌زنند استفاده کند و از آن مرحله به مرحله بعد برسد. باید فرصت می‌داد به بازیکنانی همچون اسفندیار و شریفی. از طرف دیگر وضعیت امیر عفور به گونه ای بود که از ابتدای بازی ها امکان استفاده از این بازیکن وجود نداشت و به دستور پزشکی که از متخصصان فن بود نمی‌توانستیم از او استفاده کنیم. تا اینکه او به مرحله ای رسید که پزشک اجازه حضور او را در بازی ها داد و در این مرحله الکنو یک بازی را هم به او داد که بتواند بازی کند.

رئیس فدراسیون والیبال کشور اظهار کرد: بیش از هر کس دیگری بازیکنانی که برای والیبال کشور زحمت کشیدند از این باخت بسیار ناراحت هستند و تمامی تلاش خود را کردند که انتظارات را برآورده کنند. هیچ مشکلی در بین تیم نبود و تمام ناراحتی بچه ها این بود که نمی‌خواستند نتیجه بدی را کسب کنند. تعدادی از بازیکنان ما جدید بودند که برای اولین بار در سطح جهانی بازی می‌کردند. بعضی اوقات بازیکن خوب ما مثل سعید معروف پاس هایی که می‌داد منجر به اشتباه بقیه می‌شد و کسی انتظار نداشت که از این دست اتفاقات رخ دهد و این هماهنگی بین تیم و بین دو نسل کار دشواری بود. بعضی جاها صحنه هایی را می‌دیدید که فوق العاده بود و یک هماهنگی آرمانی بین تیم ایجاد می‌شد و گاهی اوقات هم ناهماهنگی بسیار مشهود بود. قطعا بعد از برگشت الکنو کنفرانس خبری خواهیم داشت تا به همه سوالات پاسخ دهد.

داورزنی عنوان کرد: یک تعدادی از بازیکنان ما در لیگ داخلی خیلی خوب کار می‌کنند و یک وقتی در مقابل تیم های قدرتمند دنیا می‌خواهند تحت فشار قرار بگیرند. یک بازیکن وقتی یک یا دو بار دفاع می‌شود و روحیه خود را از دست می‌دهد. و اگر در این مرحله به هم بریزد بهتر از این است که در المپیک دچار آشفتگی شود. الکنو باید می‌دید که بچه ها در شرایط مختلف چه عملکردی از خود نشان می‌دهند و این ها مسائلی است که باید از دل این بازی ها و به آن تعداد از بازیکنانی که قرار هست در المپیک بازی کنند برسیم. تمام تلاش کادر فنی و فدراسیون این است که آنچه در این رویداد اتفاق افتاد و بسیار هم برای ما و مردم تلخ بود، بتوانیم تا در زمان باقی مانده بسیاری از نواقص را برطرف کنیم. من به عنوان خادم مردم این قول را می‌دهم که مجدد امید و نشاط را در دل مردم زنده کنیم.

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال گفت: سعی می‌کنیم ترکیب نهایی تیم ملی را در هفته آتی اعلام کنیم. این موضوع به وضعیت سلامتی بازیکنان بستگی دارد. چون به هر حال بازیکنی مثل جواد کریم که آسیب دیدگی داشت و از زمانی که تیم رفته بود در حال درمان است و بازیکنان دیگری هم که در تهران مشغول تمرین کردن هستند احتمال این وجود دارد که بعد از بررسی های مختلف از ترکیب تیم حذف یا به ترکیب اضافه شوند.

داورزنی همچنین از تشکیل یک کمیته تعیین وضعیت برای بررسی مجموعه توانمندی تیم هایی که می‌خواهند در لیگ برتر حضور داشته باشند، خبر داد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها