کد خبر: ۴۸۹۹۷۲
زمان انتشار: ۱۴:۱۷     ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
سخنگوی ستاد کرونا گفت: طبق آمار از تهران و البرز که بیشترین جمعیت را دارند، حدود ۱۷۰ هزار خودرو خارج شدند؛ این تعداد با احتساب ۳ سرنشین، حدود ۵۰۰ هزار نفر می‌شود، این تعداد افراد می‌توانند به تنهایی ۱۰ نفر را به کرونا مبتلا کنند.

به گزارش پایگاه 598، معاون وزارت بهداشت گفت: نباید زمان واکسیناسیون را به تعویق بیندازیم، زیرا تنها راه رهایی و قطع زنجیره انتقال کرونا همین کار است.

علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره شرایط فعلی کرونا اظهار کرد: ما در شاخه صعودی از ویروس کرونا هستیم و هنوز به ثبات کافی نرسیده ایم. یکی از دلایل اصلی این است که شیوه نامه‌ها و دستورالعمل‌ها به خوبی رعایت نشده اند.

او گفت: میزان رعایت شیوه نامه‌ها به شدت در کشور کاهش پیدا کرده و به مرز ۵۰ درصد رسیده است. هر زمانی که اقداماتی در خصوص محدودیت‌ها اتفاق می‌افتاد، نتیجه آن دو هفته بعد مشخص می‌شود. اما با توجه به تجربه‌های گذشته هنوز زود است که به قله پیک برسیم و باید دید که دوباره چه زمانی به پیک بعدی کرونا خواهیم رسید.

معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: متاسفانه هر روز تعداد بیماران نسبت به روز‌های گذشته زیاد می‌شود. در این مورد باید مردم و مسئولان و دستگاه‌ها تمام نکات را رعایت کنند.

رئیسی بیان کرد: تمام کشور‌هایی که حتی واکسن زده اند هم باز هم رعایت می‌کنند. تا حدود ۶۰ الی ۸۰ درصد مردم واکسینه نشوند، نمی‌توانیم از زدن ماسک غافل شویم. در کنار رعایت نکات بهداشتی ما نباید زمان واکسیناسیون را به تعویق بیندازیم، زیرا تنها راه رهایی و قطع زنجیره همین کار است.

او تصریح کرد: ما شاهد این موضوع بودیم که با وجود تعطیلات چندروزه باز هم مردم به سفر‌های خود ادامه دادند و توجهی به این اقدامات و شیوه نامه‌ها نداشتند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: طبق آمار از تهران و البرز که بیشترین جمعیت را دارند، حدود ۱۷۰ هزار خودرو خارج شدند؛ این تعداد با احتساب ۳ سرنشین، حدود ۵۰۰ هزار نفر می‌شود، این تعداد افراد می‌توانند به تنهایی ۱۰ نفر را به کرونا مبتلا کنند.

رئیسی تأکید کرد: مبارزه و مقابله با کرونا کار دسته جمعی است و همه باید در این امرمشارکت داشته باشند. بعد از تعطیلات همچنان تمام مکان‌های عمومی اعم از سینماها، رستوران‌ها و تالار‌های عروسی بسته خواهد بود و تنها ۳۰ درصد مردم به اداره‌ها برمی‌گردند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها