کد خبر: ۴۹۰۳۳۵
زمان انتشار: ۱۵:۰۵     ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
چیزی مثل رقابت رونالدو و مسی؛
اهالی کشتی در سراسر دنیا در انتظار یک مبارزه بسیار ویژه هستند؛ مبارزه ای که فردا در فینال 86 کیلوی کشتی آزاد برگزار می شود.

یزدانی - تیلور /حساس ترین کشتی المپیک توکیوبه گزارش پایگاه 598، به نقل از ورزش سه، حسن یزدانی، کشتی گیر دسته 86 کیلوگرم ایران برای کسب دومین طلای کشتی آزاد المپیک سرشار از انگیزه و آمادگی است. او صبح امروز هر دو رقیب خود را با امتیازات بالا شکست داد تا در نیمه نهایی حضور پیدا کند. دارنده طلای المپیک 2016 برای صعود به دیدار پایانی ظهر امروز به مصاف نایفونوف روس رفت و او هم بی دردسر شکست داد تا به دیدار پایانی راه یابد.

 

در سمت دیگر جدول، دیوید تیلور امریکایی حضور دارد؛ کشتی گیر که با همان انگیز و آمادگی بالایی که در یزدانی دیدیم، ظاهر شده و با کسب دو پیروزی آسان مقابل حریفانی از بلاروس و سن مارینو به دیدار نیمه نهایی راه یافت. او برای صعود به دیدار فینال حریفی به مراتب آسان تر داشت و دیپاک پونیای هندی که 22 سال سن دارد را به راحتی شکست داده و فینالیست شد.

به این ترتیب مطابق پیش بینی ها، دو کشتی گیر قدر ایرانی و امریکایی به راحتی راهی دیدار پایانی المپیک 2020 شدند تا جذاب ترین کشتی توکیو را فردا مشاهده کنیم؛ کشتی که دوست داران این رشته در سرتاسر جهان سالهاست که برای تماشای آن انتظار کشیده اند. کسب 33 امتیاز (تیلور) و 3 امتیاز (یزدانی) در 3 دیدار منتهی به فینال نشان از قدرت بالای این دو کشتی گیر دارد؛ کشتی گیرانی که جز خودشان، کشتی گیر دیگر نمی تواند آنها را شکست دهد.

یزدانی - تیلور /حساس ترین کشتی المپیک توکیو

فینال دسته 86 کیلوگرم کشتی آزاد المپیک 2020 یکی از تماشایی ترین رویدادهای المپیک 2020 خواهد بود. مبارزه حسن یزدانی و دیوید تیلور در این مرحله می تواند یکی از تاریخی ترین کشتی های المپیک باشد؛ جایی که دو کشتی گیر از ایران و امریکا در اوج آمادگی و تجربه، هدفی جز طلا را دنبال نمی کنند و برای کسب آن از قدرت و مهارت کافی برخوردار است. مقایسه ورزشکار برتر از میان این دو کار سختی است، درست مثل مقایسه بی نتیجه مسی و رونالدو! تنها جایی که می توان پی به برتری یکی از این دو برد، میدان مسابقه است؛ میدانی که برای حضور در آن، یزدانی و تیلور یک گام دیگر در پیش دارند.

یزدانی - تیلور /حساس ترین کشتی المپیک توکیو

اولین دیدار یزدانی و تیلور به جام جهانی کرمانشاه برمی‌گردد که کشتی گیر آمریکایی که البته در آن زمان یک نام ناشناخته بود، موفق شد در مقابل چشم هزاران هوادار ایرانی حریف قدرتمند خود را شکست دهد. یک سال بعد تیلور در مسابقات جهانی ثابت کرد که پیروزی در کرمانشاه اتفاقی نبوده چرا که او موفق شد بار دیگر بر حسن یزدانی غلبه کند. اما حسن یزدانی یک سال بعد توانست مدال طلای جهان را دوباره از آن خود کند. البته دیوید تیلور نتوانست در این رقابت‌ها به دلیل مصدومیت حضور پیدا کند و یزدانی به راحت ترین شکل ممکن مدال طلا را از آن خود کرد.

یزدانی - تیلور /حساس ترین کشتی المپیک توکیو

نحوه آماده سازی روانی دو ورزشکار برای این دیدار بزرگ هم جالب بود. یزدانی چندی پیش تا کسب طلای المپیک با فضای مجازی خداحافظی کرد اما تیلور بارها در فضای مجازی کری های سنگینی برای حریف ایرانی اش خواند که مهمترین آن پست اینستاگرامی سال پیش او بود که با انتشار فیلم پیروزی خود برابر حسن یزدانی در مسابقات جهانی 2018 نوشته بود: «چه کسی برای راند سوم آماده است؟» حال باید دید برنده راند سوم این مبارزه بزرگ با برتری کدام کشتی گیر همراه خواهد بود و آیا یزدانی خواهد توانست طلسم تیلور را شکسته و در حساس ترین مبارزه خود با او ،شکستش بدهد یا خیر؟ ما که خیلی امیدوار هستیم.

یزدانی - تیلور /حساس ترین کشتی المپیک توکیو

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها