نشانی پایگاه خبری ‌۵۹۸ درفضای مجازی:   ایتا: https://eitaa.com/www_598_ir                                       توییتر: Twitter.com/www_598_ir                                       تلگرام: telegram.me/www_598_ir

      
کد خبر: ۴۹۰۶۹۷
زمان انتشار: ۱۲:۵۳     ۲۴ مرداد ۱۴۰۰
ممنوعیت برگزاری مراسم عزاداری در فضای بسته؛
محدودیت‌ها از دوشنبه تا شنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت، همه اداره‌ها تعطیل هستند به جز آن‌هایی که به شدت ضروری هستند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی با کرونا شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: میزان مراجعه به بیمارستان ها  بسیار بالا رفته است. شرکتی که میزان بالایی سرم تولید می‌کرد به دلایلی بسته شد، اما حالا مشکلات رفع شده و در حال فعالیت است.

وی گفت: اما در ارتباط با مصوبات که امروز گرفته شد بحث محدودیت هاست باید شیوه نامه‌های بهداشتی را جدا کنیم. اگر قبول کنیم تردد‌ها موجب تجمع می شود، ما می‌توانیم برای تردد‌ها مستقل  تصمیم‌گیری کنیم.  از ساعت ١٢ ظهر فردا (یکشنبه، ۲۴ مرداد) تا روز جمعه ۵ شهریور ممنوعیت تردد بین استانی در جاده‌های سراسر کشور اعمال خواهد شد. همه مجوز‌های تردد لغو و جریمه ممنوعیت تردد بعد از یک ماه دو برابر می‌شود.

سخنگوی ستاد ملی کرونا همچنین در ادامه گفت: از روز دوشنبه ۲۵ مرداد تا پایان روز کاری شنبه ۳۰ مرداد کلیه ادارات، اصناف و بانک‌ها به جز مشاغل ضروری گروه یک مانند آب و برق، گاز و نیروی انتظامی و اورژانس تعطیل خواهند شد.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: امروز رئیس‌جمهور تاکید کردند همه دستگاه‌های ناظر باید به شدت وارد عمل شوند و میزان جرائم برای برخورد مشخص است و اصناف و نیروی انتظامی و وزارت بهداشت موظف بر نظارت هستند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین یادآوری کرد: امسال عزاداری ماه محرم در فضای بسته ممنوع است و دسته روی نخواهیم داشت.

رئیسی با اشاره به روند واکسیناسیون در کشور تصریح کرد: در واردات واکسن، تا پایان مرداد ۱۰ میلیون دُز، تا پایان شهریور ۲۰ میلیون دُز و در مهر و آبان دو محموله ۱۵ میلیون دُز دیگر قطعی شده است. با راه اندازی خط تولید صنعتی امکان تولید ماهانه ۳۰ میلیون دُز وجود دارد. با تولید خط‌های جدید قطعا میزان دریافتی ما از واکسن بیشتر خواهد بود.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: قرار شد مسافران با دوربین جریمه نشوند بلکه خود پلیس بعد از اعمال جریمه آن‌ها را برگرداند، یک ماه فرصت برای پرداخت جریمه وجود دارد که در صورت پرداخت نکردن دو برابر شود.

معاون وزیر بهداشت گفت: تعطیلات از دوشنبه تا شنبه هفته آینده است. همه اداره‌ها تعطیل هستند به جز آن‌هایی که به شدت ضروری هستند. مراسم در فضا‌های پوشیده ممنوع است و قطعا اگر سرپیچی شود برخورد خواهد شد. نانوایی و فروشگاه ها، میادین تره‌بار، غذا‌های بیرون‌بر، تعمیرات، لوازم یدکی باز هستند. مترو و قطار، اتوبوس حداکثر با یک سوم فعالیت داشته باشند، اما قطار‌های داخلی مثل مترو به کار خود ادامه می‌دهند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها