کد خبر: ۴۹۰۸۸۵
زمان انتشار: ۱۱:۴۹     ۳۰ مرداد ۱۴۰۰
سلیمی در موافقت با کلیات کابینه سیزدهم:
عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه کشور تاکنون اسیر چنگال مدیریت عده‌ای خاص بوده است، گفت: کابینه پیشنهادی رئیسی این حلقه بسته را شکسته است.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598 به نقل از مهر، در ادامه جلسه علنی روز شنبه ۳۰ مرداد مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی کلیات برنامه‌ها و کابینه پیشنهادی دولت سیزدهم، علیرضا سلیمی نماینده محلات در موافقت با کلیات برنامه های دولت سیزدهم گفت: تا این لحظه نمایندگان در مخالفت با کلیات کابینه صحبت جدی نداشته‌اند. کشور ما مدت‌ها اسیر چنگال مدیریت یک عده خاص بود اما این حلقه بسته باید شکسته می‌شد و به نظر می‌رسد با وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم این حلقه بسته شکسته شد.

وی با بیان اینکه نسبت به جوانگرایی در کابینه واهمه وجود داشت، گفت: خوشبختانه کابینه رئیسی از کابینه دولت قبل جوان‌تر است. بار اصلی انتخاب کابینه بر دوش کارگروه‌های تخصصی بوده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، فسادستیزی را شاخصه کابینه سیزدهم خواند و گفت: رئیسی افرادی را انتخاب کرده است که قدرت اتخاذ تصمیمات سخت را داشته باشند.

وی با اشاره به اظهارات حسین‌زاده بحرینی در مخالفت با برنامه‌های دولت سیزدهم گفت: نماینده مشهد چند حوزه را به عنوان خلاء در برنامه‌های رئیس‌جمهور یاد کردند که عبارت است از بانک های خصوصی، محیط زیست، صندوق های بازنشستگی و تبدیل وضعیت نیروهای شاغل.

سلیمی تصریح کرد: خلاءهای یاد شده به صورت جدی در برنامه های وزرا مورد بررسی قرار گرفته است؛ به عنوان مثال وزیر پیشنهادی کشاورزی در مورد محیط زیست برنامه‌های جدی دارد.

وی تصریح کرد: در مورد هماهنگی برای اجرای برنامه های فرابخشی نیز شخص معاون اول رئیس‌جمهور مسئول تیم اقتصادی است.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها