کد خبر: ۴۹۰۹۸۶
زمان انتشار: ۱۴:۰۰     ۳۱ مرداد ۱۴۰۰
بلاتکلیفی ادامه‌دار هنر هفتم در دوران کرونا؛
با وجود اطلاعیه اتاق اصناف ایران مبنی بر منع فعالیت سالن های سینما و تئاتر، از صبح امروز سانس‌های مختلف در سینماهای کشور باز شده‌اند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از باشگاه خبرنگاران، روز گذشته محمدرضا صابری رئیس انجمن سینماداران ایران، از پایان تعطیلی سینما‌های سراسر کشور خبر داد؛ او اعلام کرد از امروز ۳۱ مردادماه سینما‌ها می‌توانند فعالیت خود را از سر بگیرند.

اما ساعاتی بعد اتاق اصناف ایران اطلاعیه‌ای را درباره ادامه اعمال محدودیت بر هفت شغل منتشر کرد که طبق این اطلاعیه، یکی از مشاغلی که مجاز به فعالیت نیستند، سالن‌های سینما و تئاتر ذکر شده است.

هنوز هم سینماها بلاتکلیفند؛ از صبح امروز سانس‌های مختلف در سینماهای کشور باز شده‌اند و محمدرضا صابری - سخنگوی انجمن سینماداران - تصمیم گیری درباره چگونگی فعالیت سینماها را به جلسه امروز شورای صنفی نمایش موکول کرده است.

۲۲ مرداد ماه بود که انجمن سینماداران ایران در اطلاعیه‌ای از تعطیلی یک هفته‌ای سینما‌ها به احترام ایام عزاداری سالار شهیدان و شیوع کرونا خبر داد.

با اینکه سینمایی‌ها دوباره فعالیت موقت خود را شروع کرده اند؛ اما از فعالیت تئاتری‌ها هنوز خبری نیست.

قادر آشنا مدیر کل هنر‌های نمایشی که پس از اعلام تعطیلی همه مشاغل (به جز مشاغل گروه یک) برای کاهشی شدن روند کرونا، بلافاصله چراغ سالن‌های تئاتر را خاموش کرد، وضعیت بازگشایی سال‌های تئاتر را نامعلوم دانسته و گفته است: هنوز ابلاغیه‌ای از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ما نرسیده؛ برای فعالیت مجدد سالن‌ها منتظر اطلاع روابط عمومی ارشاد هستیم.

باید منتظر ماند و دید فعالیت سینما و تئاتر ایران در این دوره کرونا که هنوز هم هر روز شمار مبتلایان و مرگ و میر بر سر آن بالا می‌رود، چقدر تداوم دارد؟! چرا که هر بار بلافاصله در پیک کرونا، چراغ تئاتر و سینما خاموش می‌شود؛ در حالی که به نظر می‌رسد رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در این سالن‌ها به مراتب بهتر و بیشتر از مترو، اتوبوس و بازار و مجتمع‌های تفریحی و رفاهی انجام شود.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها