کد خبر: ۴۹۱۰۷۴
زمان انتشار: ۱۵:۰۲     ۰۲ شهريور ۱۴۰۰
در چه صورت روزهای پنجشنبه برای کارگران اضافه کاری محسوب می‌شود؟

در چه صورت پنجشنبه برای کارگران اضافه کاری محسوب می‌شود؟به گزارش پایگاه 598، به نقل از عصر ایران، وحید حاجی زاده مشاور روابط کار در این باره گفت: مجموعه‌هایی وجود دارد که ساعت کاری آن‌ها از روز شنبه تا روز چهارشنبه تعریف شده که طبق قانون باید ۴۴ ساعت در هفته را پر کنند.

وی افزود: در قانون کار هفته تعریف شده که به این ترتیب به غیر از روز جمعه، کارفرما می‌تواند ساعات کار هفته را در شش روز دیگر تقسیم کند. اما باید به این نکته توجه شود، شرکت‌هایی که از شنبه تا چهارشنبه کار می‌کنند و پنجشنبه اشتغال به کار ندارند، با توجه به اینکه ۴۴ ساعت کاری آن‌ها در هفته تکمیل شده، پنجشنبه آن‌ها اضافه کاری محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه به این نکته توجه شود که ملاک کار در هفته تعداد روز‌های کاری نیست، بلکه ساعات کاری است، لذا ممکن هست شرکتی ۴۴ ساعت هفتگی را در سه روز یا چهار روز تقسیم کند، خاطرنشان کرد: متاسفانه شرکت‌هایی که تا چهارشنبه هستند، پنجشنبه را روز کاری (عادی) محاسبه می‌کنند و می‌گویند که موظف هستید این روز هم کار کنید و جمعه روز تعطیل است. این اشتباه است، چون تا روز چهارشنبه کارگران ساعت کار موظف را پر می‌کنند، روز پنجشنبه از ساعت اول اضافه کار می‌باشد یعنی علاوه بر مزد آن روز، ۴۰ درصد فوق‌العاده اضافه کاری محاسبه و پرداخت شود.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها